Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange tv i polsat na jednej antenie

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 1

Orange tv i polsat na jednej antenie

Witam. Kupiłem konwerter twin aby na jednej antenie podlaczyc orange i polsat... Tu pojawia sie problem nie lapie zadnego sygnalu nawet jak podlaczam tylko jeden kabel. Na konwenterze z jednym wejsciem dziala bez problemu czy polsat czy orange. Kombinuje od wczoraj szukalem na necie info ale znajduje tylko tematy w ktorych nie odbiera tylko jeden z dekoderow. Moze za mala antena chociaz czytalem ze ludzie spokojnie lapia sygnal na malej antenie z twinem... Moze to wina konwertera chociaz jest nowy... Prosze o porade moze ktos mial podobny problem

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 1

Orange tv i polsat na jednej antenie

Tunerem zerkam na siłę i moc sygnału. 

Sukces działa i orange i polsat. Siła i jakość nie jest super ale działa, przynajmniej póki co... Ustawiałem patrząc na tuner z orange siła 60 jakość 78 na polsacie siła 88 jakość 58 więc przy złej pogodzie może być lipa. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 1

Orange tv i polsat na jednej antenie

Jest mały progres orange złapał pare kanalow ale wiekszosc nie dziala polsat natomiast nie lapie zadnego

Anonim

Nie dotyczy

Orange tv i polsat na jednej antenie

Po pierwsze prawie nic nie napisałeś o instalacji sat! Druga sprawa jak nowy nie działa a po podmianie na inny konwerter sygnał jest, to masz odpowiedż, reklamuj konwerter, jeśli antena mała, po polsacie czy cyfrze, to albo korekta ustawienia do HB bardzo dokładna, albo wymiana na 80 cm i też warto by ją ustawił specjalista, bo jak sam to zrobisz, będzie lament że przy lekkim deszczu brak obrazu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 1

Orange tv i polsat na jednej antenie

Antene (64x72) instalowałem sam kilka dobrych lat temu to antena polsatu nigdy nie bylo problemu wymieniałem co jakiś czas konwerter i wszystko ładnie działało. Może rzeczywiście przydał by się instalator z miernikiem. Przy podłączonych 2 kablach orange złapał ze 3-4 kanały reszta ma komunikat o nie podłaczonej antenie siła i jakoś na 0. Polsat nic nie złapał siła i jakoś też na 0. Korekta ustawiania do HB tzn do satelity hotbird?

Anonim

Nie dotyczy

Orange tv i polsat na jednej antenie

Oczywiście że chodzi o Hot Bird 13,0 E 😉

Jakiej marki ten nowy konwerter? W jakim stanie antena satelitarna, bo jak zrzuca lakier ochronny to do wymiany, tak na koniec tej wielkości antena w dobie HD i 4K to już to wymiany na 80" 😉

Jeszcze dodam, Konwerter Inverto Black Premium TWIN polecam, te tanie niestety nie trzymają parametrów i są bardzo awaryjne.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 1

Orange tv i polsat na jednej antenie

Konwerter phoenix ce uhd. Antena w dobrym stanie. Spróbuje ustawić po raz kolejny na HB może pomoże a jak nie to na 80 wymienie talerz 

Anonim

Nie dotyczy

Orange tv i polsat na jednej antenie

Wspomagasz się miernikiem czy tunerem, bo tuner sat ma dużą bezwładność wskazań i przeważnie zawyża parametry, tani miernik sygnału sat z Allegro jest 100 razy lepszym pomocnikiem 😉

Taki poradnik jak ustawić antenę , 80" łatwiej ustawić bo ma większy zysk wzmocnienia sygnału, ja mam na domku 90" i 3 satelity łapię HB i 2 Astry, zeza mam zrobionego, ale montera wezwałem, bo nie lubię przerw w oglądaniu jak pogoda kiepska.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 1

Orange tv i polsat na jednej antenie

Tunerem zerkam na siłę i moc sygnału. 

Sukces działa i orange i polsat. Siła i jakość nie jest super ale działa, przynajmniej póki co... Ustawiałem patrząc na tuner z orange siła 60 jakość 78 na polsacie siła 88 jakość 58 więc przy złej pogodzie może być lipa.