Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X

Jest uruchomiony  TVP4k ....  I co z tego?   
  Niby rozdzielczość OK , ale obraz przypomina "wypraną szmatę" jak to ocenili moi domownicy.

 Aby nie było: Nowy SONY 4k , seria X . Oglądamy na innych programach czyli TVP1, 2, lub TVPSport

 

____________

* Wątek wyodrębniono z Pomysłu TVP 4K - Wiktor

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X

@Jozefg  ale to zależy w 100% od nadawcy, Orange to tylko udostępnia, można w TV chyba podkręcić obraz 😀


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X

@Jozefg  jeżeli z tą "wypraną szmatą" chodzi o wyblakłe kolory, to mogę to potwierdzić że tak miałem też przez kilka pierwszych dni, potem coś poprawili ( z tym że ja odbieram z tv sat, platforma C+), telewizor też Sony seria X.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X

Model X modelem X, pytanie tylko czy XF, XG, XH i która faktycznie seria. 7000, 8000 czy 9000. Modele Sonego oznaczone symbolem X nie są sobie równe.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X

Seria 8000
A te literki przy X oznaczają po prostu rok produkcji i nic więcej

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 522
  • 1879
  • 13

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X

To są testy a nie regularna emisja. Z tego co czytałem to faktycznie coś tam było ale coś zmienili i jest lepiej.
Do tego na telewizorach Sony coś jest nie tak i czasami się wieszają, to już wina Sony i oprogramowania.

Ps. Osobiście nie mam telewizora 4k i nie mogę sprawdzić jak to działa.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X

Oczywiście ze XF jest modelem starszym niż XG czy XH, jednak to nie tylko jest rok produkcji, ale również technologia wrzucona do środka. Modele nowsze mają lepsze przetworniki obrazu. Seria 8000 jest serią pośrednią. Wiadomo, tak jak napisał kolega wyżej. Jest to obraz testowy, dodatkowo ważne jest, jakimi kamerami jest to nagrywane, a tego nie wiemy. Jeżeli masz dostęp do technologii satelitarnej z satelity Astra, spróbuj porównać obraz TVP 4K oraz obraz TRK 4K (Turecki kanał FTA nadawany już od kilka lat w rozdzielczości 4k). Pytanie, czy TRK nie zablokowało na EURO sygnału.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X

Mój Sony to seria 9000, z tym że jak pisałem wcześniej ustawienia telewizora nie miały nic do rzeczy, po prostu przekaz TVP 4K za pośrednictwem platformy C+ w pierwszych dniach szwankował i kolory wyglądały na wyblakłe (sprane) ale po monitach coś poprawili i jest ok 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X

Ja w domu posiadam 4 letni model LG UJ701. Jak na model z 2017 roku obraz na TVP 4K jest przyzwoity. Sprzedaję telewizory i podczas meczy porównuje sobie obrazy na różnych modelach TV. Na SONY XH 9505 obraz jest super. Na Hisense - jednym ze sponsorów EURO, również obraz jest dobry. Najlepiej wypadają jednak modele OLEDowe. Najgorzej wyglądało to na QLED TCL. Na jego matrycy, biały kolor na kanale TVP 4K miał dziwne plamy i było widać pixele - sam nie wiem czemu


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Obraz TVP 4K na nowym Sony 4k seria X

Jeżeli ktoś chce porównać dla sprawdzenia telewizora to polecam porównanie w IPTV na

ELEVEN sport 4k i ELEVEN sport .

Nadają ten sam program tylko w różnej rozdzielczości

  Widzę że na TVP4k coś poprawiają bo jest nieco lepiej ale nie jest to tak jak powinno być