Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?

Od lat korzystam z pakietu Love Standard. Internet po drucie (Neostrada 80MB, FunBox 2.0) a tv z satelity (UHD 88). Gdy ty razem przyszło do przedłużania umowy dowiedziałem się o zmianie dostawcy usługi tv, czyli że teraz Canal+ a Orange tylko pośredniczy i dodaje do Love.Dowiedziałem się też, że muszę zmienić dekoder na jakiś Canalowy (i dostanę go bezpłatnie zamiast tego UHD który mam) i podpisać (w ramach pakietu) dodatkową umowę z Canal+.

Ponieważ dawno tu nie zaglądałem i odpadłem z tematu mam do znawców tematu parę pytań:

- czy Canal+ daje sygnał z tego samego satelity, czy ta sama pozycja? Czy może będę musiał coś zmieniać w ustawieniach anteny?

- czy ten dekoder od Canal+ daje radę, w sensie bezawaryjności i wygody obsługi

- czy są jakieś sprawy związane z tym zamieszaniem o których powinienem wiedzieć zanim podpiszę cyrograf na następne 2 lata?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i ostrzeżenia 🙂

21 ODPOW. 21

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?

Canal+ nadaje z tej samej pozycji i nic nie musisz zmieniać 😎

Choć teraz to ty lepiej weź podpisz umowę na telewizję z Canal+, bo oferta która da ci Orange jest okrojona i bez możliwości dokupienia czego kolejek, jedyna zaleta to niższa cena 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?

Dzięki, czyli też HotBird?

Tak, liczy się niższa cena, telewizję traktuję tylko jako dodatek i jeśli będą te kanały, które do tej pory dostarczał Orange to mi wystarczy. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?

@bluesmanniaki  wszystko pozostaje jak było, anteny nie przestawiasz, satelita to Hot Bird 13E, mała uwaga jeśli będziesz przy wyborze deka, a będzie taka możliwość to bierz ULTRABOXA+ lub DUALBOXA+ bo TVBOX+ to słabizna (ale skoro masz UHD80 to raczej zaproponują tylko TVBOXA+ lecz nie zaszkodzi dopytać). Weź też pod wzgląd że w obecnych aneksach do umów jest też tzw. klauzula inflacyjna.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?

A czemu słabizna? Co mu brakuje? Bo za inne to może mi każą dopłacać...

To jeszcze szczegóły:

- karta do dekodera będzie nowa czy zostaje stara od Orange?

- rozumiem, że w odróżnieniu od UHG 88 dekoder od Canal+ nie potrzebuje i nie używa internetu?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?

@bluesmanniaki  karta do dekodera będzie nowa, razem z nowym dekoderem (są parowane), dekoder nie potrzebuje podłączenia do internetu ale nie zaszkodzi go podłączyć (chociaż ten TVBOX+ chyba nie ma tej możliwości), można zyskać dodatkowe funkcje. Dek TVBOX+ jest najsłabszym z portfolio C+, do podstawowego oglądania wystarczy, jeśli nie korzystasz z tv w jakości 4K to da radę, masz rację do lepszych deków mogą żądać opłaty miesięcznej min. 5zł.

Tu masz opis tego deka Dekoder TVBOX + (canalplus.com)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?

Jest też w ofercie Dekoder 4K UltraBOX+
https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-4k-ultrabox#
Opłata 5 zł miesięcznie.
Jest też opcja przy internecie do 80 Mb/s przejścia na TV Orange IPTV. Wtedy telewizja będzie po kablu, bez anteny. Jednak takie rozwiązanie zabiera ok. 8 Mb/s na przesył telewizji. Tutaj też wymiana dekodera na IWU200.

Kanały SAT

https://orange.binaries.pl/bw/20155/0/27036/4c0bf001-ce2f-4a9d-a173-105822a59f88.pdf

Kanały IPTV

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/57691/af4bcc93-7b99-4c9b-93ed-3f4bcaae6248.pdf

 

Jeśli zależy Ci bardziej na necie pozostań na satelicie.

Możesz też nic nie robić i zostaniesz z umową tak jak jest do tej pory. Na czas nieokreślony.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?

W opisie tego TVBox jest, że można podłączyć pod USB zewnętrzny dysk by nagrywać programy. Ktoś wie, czy to musi być jakiś specjalny dysk? A może jakiś szybki pendrive też zadziała? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Love Standard z tv sat, przedłużenie umowy - jakie zmiany związane z Canal+ ?

To to ja czytałem 🙂

Myślałem, że jakiś praktyk mi opowie o swoich doświadczeniach...