Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kilka kanałów nie jest HD, jak to jest na pasku napisane


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Kilka kanałów nie jest HD, jak to jest na pasku napisane

Przypominam że istnieje coś takiego jak bitrate sat i bitrate iptv.

Druga rzecz czy zrywa sygnał sat zależy w dużej mierze od prawidłowego ustawienia anteny, wielkości czaszy i jakości konwentera.

PS.

Gdyby Orange upscalowało sygnał to z definicji powinien był wyglądać lepiej 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Kilka kanałów nie jest HD, jak to jest na pasku napisane

@slav72: wiem, nie narzekam ale rezygnuję z SAT więc nie będę poprawiał ustawień anteny. To tylko tak na marginesie dodałem, kompletnie offtopic.

 

Fragment obrazu który wkleiłem jest kompletnie statyczny, zerwania go nie ruszają.

Co do samej różnicy to co najwyżej możemy sobie pospekulować nad przyczynami - formalnie w obu przypadkach do dekodera trafia sygnał w rozdzielczości HD, tak jak na pasku jest napisane. Nie wykluczam, że róznica jakości, nawet aż tak rażąca, jest tylko wynikiem innego stopnia kompresji oryginalnego materiału, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne ponieważ inne typowe artefakty (jak np. obniżenie głębi koloru, makrobloki) nie występują. Raczej wygląda to tak jakby materiał dostarczany w IPTV był w którymś momencie przeskalowany (może do 720p?) i potem ponownie upscalowany. Ale jak mówie, bez szczegółowej analizy (na którą się nie piszę) nie da się tego stwierdzić.

 

Reasumując: formalnie wszystko jest w porządku, ale i tak uważam, że @1pietrek1 ma rację, te programy nie powinny być oznaczone jako HD.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Kilka kanałów nie jest HD, jak to jest na pasku napisane

@j131  pozwolę się trochę nie zgodzić z tym że nie powinny być oznaczane jako HD, więc tak skoro producent kanału wypuszcza w świat kanał w jakości HD to nie jest jego winą że na linii operator-klient sygnał zostaje w jakiś sposób przeskalowany/zepsuty i w konsekwencji trafia do odbiorcy końcowego z wyglądu przypominający kanał w jakości SD. Tak więc producent wypuszcza kanał HD i takiego oznaczenia wymaga na swoim kanale i Orange jako pośrednik nie ma prawa zmieniać tego oznaczenia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 3
  • 0

Kilka kanałów nie jest HD, jak to jest na pasku napisane

Paczka Filmboxów jest odkodowana więc bardzo łatwo można porównać wszystkie. Część, Flimbox Extra, Filmbox Premium, czy Fightbox nadawane są w rozdzielczości HD, są oznaczenia HD na pasku ale także nadawca dodaje w logach tych kanałów znaczek HD. Z kolei Filmbox Family czy Filmbox Action są nadawane w SD, na pasku nie ma oznaczenia HD a w logu na ekranie nie ma znaczka HD. Filmbox Arthouse ma oznaczenie HD na pasku ale brak takiego oznaczenia w logu. No i ja was proszę, to gołym okiem widać, że to jest kanał nadawany w SD. Inaczej wygląda kanał HD ze słabym bitrate a inaczej kanał SD. 

Nie wiem czym to jest spowodowane, być może tym, że akurat kanał Filmbox Arthouse jest nadawany także w wyższej rozdzielczości, może nadawca dostarcza do Orange taki sygnał ale ktoś zapomniał przełączyć sygnał na ten lepszy?

Podobna sytuacja była do niedawna ze Stars TV. Nadawca tego kanału już dawno pisał na branżowych forach, że dostarcza do Orange dwie wersje swojego kanału, w HD oraz w SD. Dopiero kilka dni temu wreszczie zmieniono źródło na lepsze i dopiero teraz leci w lepszej rozdzielczości.

Co do tych kanałów zagranicznych, nie mam pojęcia co Orange tutaj wyczyniło.

Proszę porównać dwa kanały

786. France 24 Eng HD

787. France 24 Fra HD

Zupełna inna jakość, zapewne te kanały są brane z satelity, tym bardziej dziwi taka różnica w jakości, skoro oba są nadawane praktycznie z takim samym bitrate na satelicie.