Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakość obrazu tv

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

Informacje z Google, nie będę odtwarzać żródła, w każdym razie przydział internet/TV jest zmienny, im szybsze łącze tym  więcej dekoder dostaje do użytku.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Jakość obrazu tv

To wymaga potwierdzenia a nie googla. Ja tylko czytałem gdzieś na stronach Orange, że maksymalne pasmo jakie zajmuje tv to 8Mb... Zajęte pasmo może być oczywiście różne w zależności od rodzaju kanału (SD, HD) ale nigdzie nie spotkałem informacji, że stopień kompresji jest zależny od stanu technicznego łącza odbiorcy.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Jakość obrazu tv

Hej, mam podobne pytanie. Zastanawiam się na Orange love światłowód 600 Mbit + IPTV. Obecnie mam kablówkę, ale się przeprowadzam i też mam obawy odnośnie jakości TV. Czy coś się poprawiło? Bo raczej jak masz światłowód to problemów z przepustowością łącza nie powinno być. Więc zostaje tylko duża kompresja po stronie Orange (nie wyobrażam sobie by na łączu 300 Mbit zabrakło przepustowości na 8 Mbit kanał HD, szczególnie że jest opcja 600 Mbit).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Jakość obrazu tv

Owszem po paru dniach, może Tygodniu jakość obrazu się poprawiła. Monter twierdził ze przez pierwsze parę dni połączenie jest kalibrowane. Być może coś w tym bylo. Oczywiście z satelity wciąż będzie to nieco lepiej.
Ogólnie jestem usatysfakcjonowany. Choć kanały mogłyby się przełączac ciut szybciej..
Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv


@Bobassnapisał(-a)
. Monter twierdził ze przez pierwsze parę dni połączenie jest kalibrowane. Być może coś w tym bylo. Oczywiście z satelity wciąż będzie to nieco lepiej.


Lepszej bajki nie słyszałem żeby jakość obrazu miała wpływ na polaczenie internetowe.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Jakość obrazu tv

@Anonim - raczej odwrotnie, kolega @Anonim twierdził, że jakość połączenia internetowego ma wpływ na jakość obrazu, czyli na stopień kompresji przesyłanego obrazu. Dla mnie to też bajka, ale wątpliwości pozostały 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

@bluesmanniakjeśli sam nie masz 100% pewności to nie pisz że Bajki piszę 😐

Na logikę przydział musi być dynamiczny, ale obstawiam że nikt tego nie sprawdza.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Jakość obrazu tv

@Anonim - oj tam, oj tam, nie bierz tego tak do siebie, ja tą teorię jako bajkę traktuję, bo nie mogę  znaleźć jej potwierdzenia. Lepiej spróbuj dokopać się do tego źródła, gdzie o tym się doczytałeś...

Co do logiki... moja logika nie wymaga dynamicznego przydziału pasma, to zbyt skomplikowane dla nadawcy a korzyści wątpliwe. Jak ktoś ma poniżej 20Mb to po prostu nie ma iptv, a jak ma te 20Mb, to mu wisi, czy iptv obciąża internet na 4 czy 8Mb 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

@bluesmanniaknadawca kompresuje materiał i Orange w tym raczej nie grzebie (śle to po kablu bez ingerencji), dekoder obrabia i jak to po kablu leci to pewnie coś tam modzi, ja nie mam takich problemów bo z anteny Sat mam TV, po kablu to HBO GO tylko 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Jakość obrazu tv

Jeśli założymy, że to nadawca kompresuje, to tym bardziej nie ma on możliwości przewidzieć ani na bieżąco sprawdzić jakości łącza internetowego odbiorcy iptv Orange, a więc do wszystkich leci taki sam skompresowany sygnał.