Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 4, Obserwator
  • 1
  • 0
  • 0

ICU 100 i błąd W25 po wyłączeniu

Witam,

 

od jakiegoś czasu posiadam dekoder ICU 100, który miewa problemy podczas wyłączenia i ponownego uruchomienia. Podczas pierwszego uruchomienia oraz po przywróceniu do ustawień fabrycznych dekoder bez problemu uzyskuje połączenie z WiFi i można nieustannie oglądać telewizję nawet cały dzień, bez zacięcia i utraty połączenia. Niestety, gdy wyłączę chociaż na moment dekoder pilotem i ponownie go włączę, na TV widzę stale informacje o słabym sygnalne i błędzie W25 i nie ma możliwości oglądania TV. Pomaga tylko przywrócenie ustawień fabrycznych, które pozwala na ciągłe oglądanie TV, aż do wyłączenia dekodera.
Na infolinii zaproponowano pomoc zdalną w postaci aktualizacji. Niby pomogło, ale tylko na chwilę.
Próbowałem również wymiany na nowy w salonie jednak i to nie pomogło.
Router znajduje się dokładnie nad pomieszczeniem, w którym znajduje się dekoder, dekoder na komodzie. Dystans między urządzeniami to max 4m. W ustawieniach widzę poziom sygnału -82db i pewnie można sugerować za sygnał WiFi jest za słaby.
Podczas zamawiania rozszerzenia pakietu o światłowód uzyskałem informację, że nowy dekoder ICU100 spokojnie obsługuje telewizję w oparciu o sieć bezprzewodową i będę bardziej zadowolony w porównaniu do starego Sagema, zaś teraz widzę, że nie radzi sobie nawet na krótszym dystansie. 
Dziwi mnie fakt, że poprzedni dekoder Sagem z routerem Orange nie w technologii światłowodowej działał w dwukrotnie wielkiej odległości niż obecny ICU100 i nigdy nie było problemu z zasięgiem, gdzie TV działało bez zarzutu.

Jak mogę wyeliminować problem w dekoderze, aby móc korzystać z TV w obiecanej technologii bezprzewodowej? Nie chce mi się wierzyć, że obiecana technologia bezprzewodowa ma działać do 2m dystansu?

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 26, Specjalista
  • 3567
  • 2233
  • 32

ICU 100 i błąd W25 po wyłączeniu

[ Edytowane ]

@Aurv błędu W25 oznacz

 

Błąd pojawi się, jeżeli jakość (siła sygnału) połączenia Wi-Fi pomiędzy dekoderem a modemem jest za słaba (np. zbyt duża odległość od modemu).   A prubowsłeś zmienić kanał wi -fi ? Na mniej opciożony ? 

Mój wpis był dla Ciebie przydatny? Kliknij rozwiązanie

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 26, Specjalista
  • 887
  • 651
  • 75

ICU 100 i błąd W25 po wyłączeniu

Chyba pozostaje wypożyczenie Smart Wifi Boxa.
https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box#
0 Lubię to
Odpowiedz