Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?

@Fred1  tu nie chodzi o rozwiązanie, a o w miarę rzetelna prawdę. 

Jesteśmy tylko użytkownikami i nawet myślimy podobnie, ale to jest poza nami, co robi Operator...I tyle 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?

@Fred1 mówisz o kablówkach co jadą na koncentryku. Przy ftth już kablówki jadą na dekoderach. 

Chcesz zaoszczędzić? Zacznij np książki czytać zamiast telewizję oglądać 😊


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 164
  • 0

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?

Tak po koncentryk.

Koncentryk  z wtyczka wkładasz w telewizor w gniazdo antenowe z tuner kablowy DVB-C,to samo co DVB-T/T2,  władasz moduł CI+ z karta od nich do telewizor z CI+, stroi ci lista kanały i oglądasz na samym telewizorze, bez zbędne dekodery z drugim pilotem.

Kablówki wszystkie teraz mają światłowód i ten koncentryk leci tylko z modemu DVB-C, routera, gniazdka na ścianie do telewizora w zależności gdzie jak to mają!

I jakość obrazu tego jest bardzo dobra, porównywalna jak nie taka sama jak z DVB-T2,czy z satelity DVB-S2, bo od razu ten sygnał wchodzi do telewizora, bez jakieś zbędne urządzenia, zewnętrzne dekodery i.t.p

Gdyż tuner ten kablowy jest wbudowany w telewizorze od razu, podobnie jak naziemny, czy satelitarny.

Jest jeden pilot od TV wtedy i zużywa o wiele mniej energia.

A przez net instalujesz aplikacje na tablet, smartfon, komputer i.t.p  od nich typu vvvv go i.t.p i też możesz oddzielnie oglądać jak masz ochotę na komputerze i po wi-fi w drugim pokoju na monitorze.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?

@Fred1 Orange usługę TV SAT oddał C+ zostawił sobie tylko IPTV, więc jak zależy Tobie na module CI, to pytanie do C+, bo Orange na pewno modułu CI nie wprowadzi do ofert satelitarnej.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?

@ketrasaArtur moduł od C+ to i owszem dostanie ale jak podpisze umowę bezpośrednio z nimi. Na obecnej umowie nie ma szans. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?

@slav72 zgadza się, jak zależy na module CI, to trzeba podpisywać umowę z tym operatorem, który taki moduł udostępnia.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 164
  • 0

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?

@ketrasaArtur,

Pytanie do Ciebie, twoim zdaniem gdzie jest ta usługa DTH Orange TV z Canal+ na satelita z pakietem Orange LOVE i u kogo? Kto sprzęt wydawał? Kto w tym pośredniczy i gdzie to jest?

Więc jak znasz odpowiedź to kto twoim zdaniem powinien to załatwiać, żeby to było.

Canal+ sam na pewno tego nie da dla Orange, żeby nie potracić swoich klientów.

I jak mi dajmy Orange tego nie wprowadzi to i wszystkim w Orange nie wprowadzi,widać jak dbają o klientów.

 

Umowa mi skończy w Orange, podpiszę nową w Canal+ i tam bez łaski potem mi tam dadzą.

Albo podpisze nowa umowa z lokalna kablówka i też mi dadzą.

Zresztą w sklepie RTV możesz se zajść i kupić taki moduł CI+ w zestawie startowym darmowym na miesiąc na sat. w nc+ na karta, czyli Canal+ i nic nie musisz nawet podpisywać. Doładujesz i oglądasz bez umowy jakieś.

A tu w Orange abonament, nie ma te moduły CI+, nie można wymienić na to nawet dekodera jak ktoś chce, ani nie ma tego wcale przy nowe umowy, ani przy przedłużeniu też stare. Dodatkowo w żadnej ofercie i w sat, i w kablówka też.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?

@Fred1 jak czytałeś przytoczone pytanie z AMA, nawet jak masz umowę podpisaną usługę satelitarną z Orange, to modułu CI nie będą wprowadzali do oferty. Wcześniej Orange z ofertą telewizyjną współpracował z C+, obecnie przy podpisywaniu nowej umowy lub przedłużeniu obecnej podpisuje się z C+ a nie z Orange. Jeżeli Orange rezygnuje z formy satelitarnej i klientów przekazuje do C+, to czemu do wygaszanej oferty ma być wprowadzany moduł CI?

 

Wiem, że konkurencja ma ofertę z modułem CI, Orange do telewizji satelitarnej nie wprowadzi.

 

Twój temat w sprawie modułu CI uważam za interesujący i ważny oraz możliwość używania jednego urządzenia, w tym przypadku tylko telewizora do oglądania, a nie żonglowania pilotami do różnych pudełek, aby obejrzeć interesujący program.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 164
  • 0

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?

Czemu Canal+ tego nie obsługuje wcale? I pośredniczy z wszystkim w tym Orange i wszystko to jest i załatwia w Orange, a nie Canal+. Podpisane jest w Orange salon, sprzęt wydał Orange, a nie Canal+ i abonenta nie interesuje kto to świadczy i jak firma. I nie odsyłaj mnie do Canal+, bo to jest w Orange i Orange to wszystko obsługuje. Wiem umowa jest podpisana z Canal+, ale za pośrednictwo Orange i to wszystko jest w Orange! Nie słyszałem też w Orange, żeby jakiś swoich abonentów poprzenosili całkowicie z telewizja sat.do Canal+ i salon Canal+, więc...........? Chyba, że sami pouciekali, im pokończyły w Orange i przeszli na nowe umowy z Canal+ i całkowicie do Canal+.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Energo-oszczędność w Orange. Kiedy MODUŁ CI+?

@Fred1 chodź byś nie wiem jak prosił, Orange nie będzie miało w ofercie modułu CI do TV SAT. Obecnie tą technologią TV zajmuje się już partner Orange. Taki mają plan biznesowy i tak go realizują.

 

Z drugiej strony zainteresowanie ze strony klientów modułem CI było tak znikome, że Orange zdecydowało nie wprowadzać CI do oferty.

Z doświadczenia, zajmowałem się TV SAT ponad 10 lat i tylko jeden klient kiedyś się zdecydował na takie rozwiązanie. Być może temat powróci, tak jak określiłeś pod kątem oszczędności energii, ale już nie w TV SAT Orange.