Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?


@Luki555napisał(-a)

Bezpośrednio kablem dekoder będzie podłączony mam FB6. Co do obrazu to bardziej chodziło mi czy jest podobny z tym przekazem ze satelity czy w jakiś sposób odbiega poprzez światłowód na gorzej czy jest taki sam.


Co do połączenia to obiema rękami podpisuję się pod bezpośrednim połączeniem osobnym kabelkiem.

Co do jakości, to przez miesiąc miałem okazję porównywać na tym samym TV (55" plazma HD) obraz z C+ SAT i IPTV Orange. Może jakieś subtelne różnice były, ale na tyle subtelne że trudno było powiedzieć który sygnał daje lepszy obraz. Tak że moim zdaniem nie ma różnicy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 238
  • 1036
  • 0

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?


@j131napisał(-a)

@Luki555napisał(-a)

Bezpośrednio kablem dekoder będzie podłączony mam FB6. Co do obrazu to bardziej chodziło mi czy jest podobny z tym przekazem ze satelity czy w jakiś sposób odbiega poprzez światłowód na gorzej czy jest taki sam.


Co do połączenia to obiema rękami podpisuję się pod bezpośrednim połączeniem osobnym kabelkiem.

Co do jakości, to przez miesiąc miałem okazję porównywać na tym samym TV (55" plazma HD) obraz z C+ SAT i IPTV Orange. Może jakieś subtelne różnice były, ale na tyle subtelne że trudno było powiedzieć który sygnał daje lepszy obraz. Tak że moim zdaniem nie ma różnicy.


Dzięki za info od samego początku jak podjąłem decyzję o wzięciu oferty tv w orange to wiedzialem że będę podłączał bezpośrednio dekoder-modem ze soba tak jak piszesz bo poprzez WiFi różnie to  bywa a i tak problemów żeby podłączyć kablem nie będzie u mnie. Jedynie co to modem jest w 1 pokoju a telewizor w 2 pokoju przedzielone ścianą ale otwór w scianie na kable mam także wystarczy u mnie przełożyć kabel Ethernet tylko nie co dłuższy muszę zastosować niż te półtora bo to za krótki jest


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?

@Luki555napisał(-a)


...
otwór w scianie na kable mam także wystarczy u mnie przełożyć kabel Ethernet tylko nie co dłuższy muszę zastosować niż te półtora bo to za krótki jest

...

Jasne. Długość kabla nie ma znaczenia (do 100m w każdym razie), tylko ponieważ sam będziesz go zarabiał to licz się z problemami. Teoretycznie najlepiej i najpoprawniej byłoby zakupić kawałek kabelka odpowiedniej kategorii i dwa odpowiednie gniazdka, najlepiej takie niewymagające dodatkowych narzędzi. Rozszycie kabelka i zainstalowanie gniazdek da się ogarnąć stosunkowo łatwo. Wtedy na obu końcach możesz zastosować krótki patchcord, najlepiej ten z zestawu. Oczywiście jeśli już się bawiłeś w zaciskanie wtyczek i masz odpowiedni sprzęt to pójście "na skróty" też jest możliwe (choć niepoprawne). W przypadku połączenia dekodera z modemem jakość kabla nie ma aż takiego znaczenia: wystarczy jeśli zepną się na 100Mbps (aka Fast ethernet), nie musi być koniecznie połączenie gigabitowe. Natomiast 10Mbps będzie za słabo, więc oczywiście (jak wszystko) można i to *****.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 238
  • 1036
  • 0

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?

Tutaj mam wszystko gotowe nic nie muszę robić z wtyczkami i zaciskać jak to piszesz. Wiem że takie też są co piszesz, ale już odpowiedniej długości i zrobionymi wtyczkami kabel mam. Także takie czynności mnie ominą wole nie bawić się w takie rzeczy tylko mieć gotowy kabel zrobiony przez firmę, która produkuje takie kable przynajmniej wiem, że nic nie przekombinuje. Chociaż jakbym pooglądał filmiki na youtubie (takie są pokazujące to co piszesz jak to robić) to pewnie bym bez problemów też zrobił.

Pod koniec miesiąca mam w planach podejść do salonu i podpisać umowę na tv. Tylko tutaj się zastanawiam czy nie lepiej dzień czy 2 dni wcześniej ze strony orange nie zamówić sobie rozmowy bo jest taka opcja jak się przegląda pakiety tv, żeby rozmawiając z konsultantem wybrać sobie dekoder ICU100 (tak przynajmniej chwalicie tutaj na forum, że jest lepszy od innych) bo tak z marszu mogą w salonie nie mieć dostępnego a później tylko podejść do salonu jak dostanę info na telefon, że jest wszystko gotowe podpisać i odebrać wszystko wtedy i nie tracić czasu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?

@Luki555 

Co do kabla to oczywiście fabrycznie zarobiony będzie dobry. Trzeba tylko uważać, żeby wtyczki nie uszkodzić przy przeciąganiu przez otwór w ścianie.

 

Co do tego jak podpisać umowę to są różne pomysły. Można przez telefon, można przez portal, można i w salonie.

Co do dekodera jest istotne jaki chcesz mieć. Każdy ma swoje wady (w zasadzie główne wady są podobne i nie warto o nich pisać), jak i zalety (te każdy ma inne):

ICU100: nagrywanie na własnym dysku

IWU200: HDR

Stream 4k: to w zasadzie normalny Android TV, więc sporo możliwości dodatkowych daje. Prawdopodobnie jest w stanie funkcjonować w bardziej egzotycznych konfiguracjach LAN niż pozostałe (ale nikt tego nie raportował i Tobie na nic się to nie zda).

 

Nie wiem jak jest teraz, ale ja wymieniłem IWU200 na ICU100 bezkosztowo, zamawiając przez czat z poziomu MO a dekoder wymieniając fizycznie w salonie. Nie wiem czy teraz byłoby to możliwe, ale niewykluczone że tak, więc niekoniecznie pierwszy wybór dekodera jest nieodwracalny.

 

To na co warto zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy TV to wyjściowy pakiet kanałów: dodatkowe kanały można co prawda potem domówić, ale obniżyć pakietu się w trakcie terminowej umowy nie da. Wobec tego co prawda zamówienie wyższego pakietu może wyglądać atrakcyjniej cenowo, ale jest mniej elastyczne.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 238
  • 1036
  • 0

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?

Co do przeciągania przez ścianę to nie ma obaw otwór jest większy od wtyczki :). Co do oferty chciałbym, żeby oferta tv, którą dostanę zawierała te kanały jak są pokazane na stronie orange czyli te 131 w tym pakiecie podstawowym czy jak na to mówią optymalnym i do tego pakiet extra bo nie będę ukrywał jest kilka kanałów które się ogląda teraz a których nie ma w tym optymalnym.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?

@Luki555 

To masz dwie opcje: albo wziąć od razu extra i wtedy wynegocjować niższą cenę (ale wtedy ta będzie obowiązywać do końca umowy), albo wziąć tylko optymalny i extra włączyć później (wtedy możesz go włączać/wyłączać w miarę potrzeby). Przez pierwszy miesiąc zwykle jest dużo więcej powłączane (w ramach promocji) niż zamówione, więc niezależnie od tego co zamówisz będziesz się miał okazję przekonać jaka jest tak naprawdę zawartość oferty.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 238
  • 1036
  • 0

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?

Czytałem gdzieś na jakies stronie oceniali oferte tv orange to byl artykul z przed 3-4 lata temu że jak mając ta ofertę w trakcie jej korzystania można włączyć dany pakiet poprzez dekoder ale jakby się chciało wyłączyć to już trzeba się fatygować do salonu ewentualnie kontakt telefoniczny ?  Możesz napisać jak to wygląda teraz przez ten czas dekodery dostaly jakieś aktualizacje mogło się to zmienić. Tak z ciekawości to całe menu dalej się wyświetla przy włączaniu dekodera bo sugerowaliście żeby to usunąć i normalnie kanał się pojawiał od razu?

Zobaczę co mi konsultant zaproponuje jaką cenę jak powiem o tym dodatkowym pakiecie i wtedy podejmę decyzję czy od razu  czy w trakcie przez dekoder. Ale choćbym miał płacić cenowo to co na stronie podaja te ceny to i tak jest kilka zł taniej dokładniej 5 zl niż teraz co miałem może jakiegoś szału nie ma ale zawsze to taniej przynajmniej na razie według cen które teraz mają ustalone.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?


@Luki555napisał(-a)

Czytałem gdzieś na jakies stronie oceniali oferte tv orange to byl artykul z przed 3-4 lata temu że jak mając ta ofertę w trakcie jej korzystania można włączyć dany pakiet poprzez dekoder

Jest taka funkcjonalność. Można też przez MO.

ale jakby się chciało wyłączyć to już trzeba się fatygować do salonu ewentualnie kontakt telefoniczny ? 

Nie, można to załatwić z poziomu portalu MO. W razie trudności z tego poziomu jest też dostępny czat z BOK, tam takie sprawy załatwiane są od ręki. IMHO najwygodniejsza forma.

Możesz napisać jak to wygląda teraz przez ten czas dekodery dostaly jakieś aktualizacje mogło się to zmienić.

Mniej więcej raz do roku są jakieś aktualizacje. Ostatnia większa zmiana zmodyfikowała EPG i część interfejsu odpowiedzialną za nagrania, ale jakiejś rewolucji IMHO nie było i nie należy się spodziewać.

Tak z ciekawości to całe menu dalej się wyświetla przy włączaniu dekodera bo sugerowaliście żeby to usunąć i normalnie kanał się pojawiał od razu?

Ha, to nadal się wyświetla i operator pozostaje głuchy na argumenty.

Zobaczę co mi konsultant zaproponuje jaką cenę jak powiem o tym dodatkowym pakiecie i wtedy podejmę decyzję czy od razu  czy w trakcie przez dekoder. Ale choćbym miał płacić cenowo to co na stronie podaja te ceny to i tak jest kilka zł taniej dokładniej 5 zl niż teraz co miałem może jakiegoś szału nie ma ale zawsze to taniej przynajmniej na razie według cen które teraz mają ustalone.

No wiesz, co do cen i ofert to są oczywiście jakieś informacje w sieci, ale w sumie oferty są przygotowywane indywidualnie - tutaj najwyżej możemy się podzielić swoimi warunkami. Moich nie podaję, bo umowę zawierałem ponad rok temu, więc zapewne teraz są inne oferowane.


 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 238
  • 1036
  • 0

Czy w podstawowym pakiecie telewizyjnym jest teraz więcej kanałów?

Dzięki wszystkim za wszystkie informacje w tym temacie i o tym że może co ugram jeszcze na cenie jakbym brał od razu pakiet więcej - o tej opcji.  Okaże się za 2 tygodnie co z tego wyjdzie tak naprawdę.