Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy CANAL+ 4K ULTRA HD ma wyłączony HDR?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 562
  • 1789
  • 2

Czy CANAL+ 4K ULTRA HD ma wyłączony HDR?

Czy CANAL+ 4K ULTRA HD ma wyłączony HDR na stałe kiedyś był dostępny 

 

🙂 pozdrawiam 

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Pogaduchy 3.0 – moderator Michał

4 ODPOW. 4

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Czy CANAL+ 4K ULTRA HD ma wyłączony HDR?

@ryba168nie znalazłem informacji że HDR na kanale CANAL+ 4K ULTRA HD został wyłączony ale znalazłem takie informacje. Jeśli załączysz kanał Canal+ 4K Ultra HD to powinna pojawić się stosowna informacja w rogu ekranu w postaci logo HDR. Jeżeli taka informacja się nie wyświetla, może to oznaczać, że albo sygnał jest nagrany tylko w rozdzielczości 4K, albo port HDMI nie został poprawnie oznaczony w menu telewizora. Jeżeli nastąpi taka sytuacja, a jest pewność, że sygnał nadaje w formacie HDR, należy udać się do menu telewizora i sekcji odpowiedzialnej za porty HDMI. Następnie wykonać czynność włączenia opcji zwanej często HDMI Ultra HD Color lub podobnie. Po tej czynności telewizor poprawnie rozpozna sygnał HDR. Może coś jest nie tak w ustawieniach telewizora. Może spróbuj  zresetwoać TV do ustawień fabrycznych i dekoder też spróbuj zresetować  ustawień fabrycznych

Znalazłem informacje na stronie Orange Poradnik Orange o tematyce HDR w telewizorze – jak technologia High Dynamic Range wpływa na jakość obrazu? https://www.orange.pl/poradnik/smartfony-i-inne-urzadzenia/telewizor-z-hdr-jak-technologia-high-dyna...  Że technologia HDR jest dostępna na kanale Canal+ 4K Ultra HD . Technologia ta coraz śmielej wchodzi też do telewizji – dostępny w Orange TV  kanał Canal+ 4K Ultra HD oprócz tego, że nadaje obraz w rozdzielczości 3840×2016, oferuje także wysoką rozpiętość tonalną nadawanych programów, głównie transmisji sportowych.

Może coś Ci to pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy CANAL+ 4K ULTRA HD ma wyłączony HDR?

@ryba168  jeśli nie wyświetla się logo HDR to może oznaczać że sygnał jest tylko w 4K, ewentualnie sprawdź ustawienia w telewizorze (port HDMI).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Czy CANAL+ 4K ULTRA HD ma wyłączony HDR?

Jaki telewizor posiadasz? Prośba o markę i model 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 562
  • 1789
  • 2

Czy CANAL+ 4K ULTRA HD ma wyłączony HDR?

Telewizor to Samsung kupiony w 2020 65 Cali 

 

Czytałem na forum SK że nie ma ten kanał już HDR kiedyś pisali 

 

Pozdrawiam