Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak sygnału sat uhd 88

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Brak sygnału sat uhd 88

Witam, dzisiaj wymieniłam uszkodzony dekoder sdh 85 na uhd 88. Na początku wszystko było ok, podałam odpowiednie kody, dekoder się zaktualizował i zalogował. Działał może 2 godz. i nagle sygnał zniknął, pojawił się czarny ekran. Na wszystkich kanałach. Wyświetlają się tylko informacje o programach. W menu gdzie jest pokazany poziom sygnału nie ma nic, nawet 1% jakości sygnału. Jakby kabel w ogóle nie był podłączony. Do tego wydaje mi się, że urządzenie zaczęło głośniej "buczeć" czego nie zauważyłam na początku. Dodam jeszcze, że posprawdzałam kable/końcówki. Anteny raczej też nic nie ruszyło, jest ładna słoneczna pogoda. Mam pytanie czy to może być wina dekodera, konwertera czy jednak ustawienia anteny? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Brak sygnału sat uhd 88

@chichotByć może jest uszkodzony dekoder i tylko wymiana przez BOK telefonicznie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

Brak sygnału sat uhd 88

Może jest zwarcie na kablu antenowym.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Brak sygnału sat uhd 88

Dziękuję za odpowiedź. Jutro wymienię kabel, ten stary ma już dobrych kilka lat i może faktycznie wina leży po jego stronie.

Anonim

Nie dotyczy

Brak sygnału sat uhd 88

@chichotWymiana kabla powinna pomóc ale większość przypadków jest spowodowana brakiem masy wiec ponowne zarobienie kabla rozwiązuje problem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Brak sygnału sat uhd 88

Witam. Niestety po wymianie kabla na nowy problem nie zniknął. Dalej jest tak samo, jakby antena w ogóle nie była podłączona do dekodera. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie: mam taki miernik wychyłowy, kiedyś całkiem przydatny za czasów kanałów SD. Po podłączeniu nie ma żadnego sygnału, zero reakcji wskazówki, miernik nie jest nawet podświetlony, jakby nie pobierał zasilania z dekodera.

Może to jednak padł dekoder?

Anonim

Nie dotyczy

Brak sygnału sat uhd 88

@chichotMoże być uszkodzony dekoder jak zarówno konwerter czy złe zarobione końcówki kabla, czy był odłączany dekoder od prądu ?   


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Brak sygnału sat uhd 88

Tak, oczywiście dekoder był odłączany od sieci. Końcówki staram się zarabiać dokładnie, żeby np. druciki z oplotu nie dotykały rdzenia. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak sygnału sat uhd 88

@chichotByć może jest uszkodzony dekoder i tylko wymiana przez BOK telefonicznie.

Anonim

Nie dotyczy

Brak sygnału sat uhd 88

A zasilanie z głowicy dekodera to jest około 14V lub około 18V w zależności od kanału?

W pierwszym poście była mowa o buczeniu? Takie rzeczy to się odpowiednim miernikiem sprawdza i wszystko jest wtedy wiadomo.

Anonim

Nie dotyczy

Brak sygnału sat uhd 88

@AnonimJak już to od polaryzacji H/V