Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak napisów w filmach TV Orange Love

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Brak napisów w filmach TV Orange Love

Witam problem polega na tym, ze ne wyświetlają mi się napisy w anglojęzycznych wersjach filmów.
Przykładowo:
Oglada sobie wczoraj film. Na wstępie filmu pojawia się nawet informacja od nadawcy (TVN), że film jest nadawany w wersji z napisami.
W ustawieniach na dekoderze ustawiam oryginalną wersję i rzeczywiście jest angielska. Przy próbie ustawienia napisów (okinko niżej) nie ma takiej możliwości, nie można przeskoczyć okienko niżej i wybrać wersji napisów. Napisy na pewno są. Mam w domu (bo umowa jeszcze się nie skonczyła) UPC i tam napisy śmigają bez problemu. Próbowałem ustawiać w różnym inych "miejscach" nic to nie zmienia. sytuacja powtarza się na innych kanałach. Na tvn7 można nawet ustawić wersję oryginalną i ustawiam napisy.pl i mimo, ze napisy pl pokazuje, ze mam włączone, mimo że obok na starym dekoderze UPC napisy smigają - w Orange nie chcą.
Jakies pomysły?
Mój pakiet to Orange Love po światłowodzie a dekoder to ten najnowszy Samsunga założony 3 dni temu...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Brak napisów w filmach TV Orange Love


mabud73 napisał(-a):

@vdsl2@Hellmutos, niestety po weryfikacji na moim sprzęcie (UHD 86 IPTV) żadne z ustawień dotyczące tłumaczenia z literami nie działa, poza możliwością wyłaczenia lektora. Tak jak napisałeś @vdsl2, najpawdopodobniej wina software (oprogramowania) dekodera, lub problemy na centrali.

 

Zgadza się @Hellmutos...opcje napisów pozostają odznaczone, lecz nie działają...

 


Po prostu Orange nie nadaje napisów.

Mam UHD 88 IPTV, na którym odbieram też naziemną NTC (kanały powyżej 900).
Dla przykładu na TVN z naziemnej napisy są i wyświelają się,
a w tym samym czasie na TVN z Orange IPTV napisów brak.
Z tego wynika, że to nie wina dekodera, tylko "centrali" Orange
w IPTV nie wysyła "sygnału" z napisami.

 

Spróbuj zgłosic do BOK, może coś zadziałają.
Ja zgłosiłem kiedyś nieprawidłowe proporcje obrazu (4:3 zamiast 16:9)
na lokalnym kanale TVP3 Bydgoszcz w IPTV
i poprawili to 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17
Anonim

Nie dotyczy

Brak napisów w filmach TV Orange Love

@Hellmutos Wygląda to na problem softwarowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Brak napisów w filmach TV Orange Love

Wybacz, ale słowo softwearowy nic dla mnie nie znaczy.
Prosze o wytłumaczenie co dolega mojemu dekoderowi i/lub orange?

Jak to naprawić?
Czy zgłaszać czy próbować samemu?

Anonim

Nie dotyczy

Brak napisów w filmach TV Orange Love

@Hellmutos Jest to nowy dekoder i jeszcze może, być aktywna funkcja jak będą, nowe aktualizacje to pojawi się ta opcja.Moze kolega @mabud73 Sprawdzi na starszym modelu?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Brak napisów w filmach TV Orange Love

No nic. Zadzwonię jutro do pomocy technicznej i niech działają. Oglądanie filmów z lektorem to nie dla mnie....
Szczególnie, że płacę za mozliwosć oglądania w wersji oryginalnej z napisami i nie uśmiecha mi się czekac na jakieś aktualizacje oprogramowania.

EDIT:
Dodam, że właśnie sprawdziłem kilka kanałów. Opcje napisów da się uruchomić, wersję oryginalna też. Niestey napisy się nie wyświetlają. Pozdrawiam


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak napisów w filmach TV Orange Love

@Anonim, @Hellmutos, niestety po weryfikacji na moim sprzęcie (UHD 86 IPTV) żadne z ustawień dotyczące tłumaczenia z literami nie działa, poza możliwością wyłaczenia lektora. Tak jak napisałeś @Anonim, najpawdopodobniej wina software (oprogramowania) dekodera, lub problemy na centrali.

 

Zgadza się @Hellmutos...opcje napisów pozostają odznaczone, lecz nie działają...

 

Zastanawiam się nad powodem problemu. Od pewnego czasu router traktuje usługę TV jako "nieaktywną", więc sądzę że stąd problemy...

tv nieaktywne.jpg

 @Hellmutos mógłbyś sprwdzić u siebie jak to wyglada? W przegladarce wpisujesz w pasek adresu 192.168.1.1 następnie w prawym górnym rogu logowanie nazwa:admin, hasło:admin...

 

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Brak napisów w filmach TV Orange Love

OK. Zatem co robić?
Dzwonić? Myślicie, że dostawcy tv są w stanie coś z tym zdalnie zrobić?

Anonim

Nie dotyczy

Brak napisów w filmach TV Orange Love


 

Zastanawiam się nad powodem problemu. Od pewnego czasu router traktuje usługę TV jako "nieaktywną", więc sądzę że stąd problemy...

tv nieaktywne.jpg

 @Hellmutos mógłbyś sprwdzić u siebie jak to wyglada? W przegladarce wpisujesz w pasek adresu 192.168.1.1 następnie w prawym górnym rogu logowanie nazwa:admin, hasło:admin...

 

 

 


@mabud73 Będzie temat do poruszenia na zlocie. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Brak napisów w filmach TV Orange Love

Bez tytułu.png

Wygląda dobrze. wykonałem też restart Funboxa i dekodera. Sprawdzałem dostępność aktualizacji. Wszystko w jak najlepszym porządku.

Anonim

Nie dotyczy

Brak napisów w filmach TV Orange Love


Hellmutos napisał(-a):

OK. Zatem co robić?
Dzwonić? Myślicie, że dostawcy tv są w stanie coś z tym zdalnie zrobić?


@Hellmutos Nie sadze, że cos zrobią. To nie UPC