Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

telefony dla ..


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 474
  • 0

telefony dla ..

Zapewne niejednemu z "wiekowych" użytkowników telefonów komórkowych marzy się taki ich rodzaj, aby miały jak najmniej niepotrzebnych dla nich funkcji, za to prostych w obsłudze. Klawiatura tradycyjna ... kontakty ... zadzwoń / odbierz ... wyślij / przyjmij SMS ... alarmowy do wybranej osoby ... ustawienia głośniej / ciszej oraz ciemniej / jaśniej (dla ekranu) .. i to chyba wszystko. 

22 ODPOW. 22

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3324
  • 7963
  • 149

telefony dla ..

Takie telefony znajdziesz na rynku. Natomiast znam sporo osób starszych, które chciały smartfona i są zadowolone z wyboru. Obsługa jest intuicyjna (dla ludzi). 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19468
  • 56343
  • 765

telefony dla ..

Moja mama się przekonała do smartfona. Lepiej jej się obsługuje niż klawiaturowy i nie potrzebuje jakiegoś wypasionego. Dziś prosiła, abym sprawdził, bo coś bateria słabo trzyma i uważa, że szybko się rozładowuje. Po wglądzie w menu telefonu okazało się, że ostatni raz był ładowany trzy dni temu, obecnie jeszcze zostało 12% baterii 😁🤗


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2670
  • 10993
  • 104

telefony dla ..

Cześć @musbron1945 

Telefonów komórkowych z klawiaturą tradycyjną jest coraz mniej,  w większości przypadków są oparte na systemie KaiOS i też mogą nie obsługiwać sieć 4G. Telefon z siecią 4G jest ważny ze względu na wyłączenie sieci 3G. Rozpocznie się we wrześniu 2023 od pilotażowego wyłączenia 3G w okolicach Piły i Sieradza i potrwa do końca 2025. Więcej informacji o tym w  linku https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/siec-3g-i-jej-wylaczenie-co-warto-wiedziec/

Polecam Ci smartfona. Zaletą dotykowego smartfona jest to, że:

1) lepszą jakość połączeń głosowych dzięki funkcji Volte,

2) większy ekran i lepsza jakość obrazu,

3) możliwość spersonalizowania ekranu i dostosowania go do potrzeb np. osób ze słabszym wzrokiem (m.in. wybór palety barw),

4) maja większą pojemność pamięci

5) masz funkcje wideo rozmów które ułatwiają komunikacje z bliskimi

6) dla zaawansowanych użytkowników  mogą być wykorzystywane np. do znalezienia drogi (np. Google Maps)

Przesyłam Ci linka Telefon dla seniora – który model wybrać? https://www.orange.pl/poradnik/smartfony-i-inne-urzadzenia/telefon-dla-seniora-ktory-model-wybrac/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 474
  • 0

telefony dla ..

Pablo5

- o bosze* ..!!! Ze smartfonów to ja jedynie lubię pierwszą część ich nazwy .. samochód SMART - mam taki. Większość ludzi w mocno zaawansowanym wieku nie cierpi tych - dotykowych klawiatur - a to z wielu względów. I żadne zachęty z rodzaju Twoich ich nie przekonają - mnie również, mimo że tak bardzo nie przeraża mnie przecież rozwijająca się technika. I trzeba to po prostu przyjąć do świadomości!!!

Podałem temat z praktyki - a nie teorii - przebywając na co dzień w podobnym mnie środowisku ..


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2670
  • 10993
  • 104

telefony dla ..

@musbron1945a telefonem z klapką byłbyś zainteresowany? 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 474
  • 0

telefony dla ..

ketrasaArtur

- widocznie jestem bardziej "do tyłu" od Twojej mamy .. miałem smartfona i w żaden sposób nie mogłem wprost napisać SMS, gdy zamiast wybranej literki pojawiały się te z boków - nie używałem przy tym żadnych "szpikulców", bowiem uważałem i nadal uważam, że palec winien wystarczyć przy obsłudze tejże funkcji .. a to tylko jeden z powodów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 474
  • 0

telefony dla ..

Pablo5 

kolejny raz .. o bosze*!!! - ja osobiście nie szukam takiego telefonu - mam ich kilka i nie narzekam na obsługę tych funkcji, ale .. oprócz nich jest też napakowane w ustawienia masę innych, które to niejednokrotnie mogą uniemożliwić starszej osobie komunikowania się znanym im sposobem. Wystarczy coś tam kliknąć .. zatwierdzić i d...a blada!!! Niechcące wyczyszczenie pamięci pozbawia ich praktycznie tego narzędzia .. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19468
  • 56343
  • 765

telefony dla ..

@musbron1945 moja mama SMS-ów nie pisze. Używa tylko do dzwonienia, czasami zagra w tetris-a. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 474
  • 0

telefony dla ..

ketrasaArtur

- mamę masz tylko jedną, a podobnych do mnie jest zapewne grupowo więcej ..