Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

tajemniczy sms


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

tajemniczy sms

► Temat został przeniesiony z kategorii Na kartę - Moderator Wiktor ◄

 

Witam! Mam niezrozumiały problem z telefonem. Moja mama otrzymała smsa z mojego numeru, chociaż ja nic jej nie wysyłałam. W moim telefonie sms również się znajduje. Co dziwne, został on wysłany w tym samym czasie kiedy ja dzwoniłam do mamy, a mama do mnie. Martwię się, czy mój telefon nie złapał jakiegoś wirusa. Czy jest to możliwe? Czy może jest to tylko problem z siecią i nie muszę się martwić. Z góry dziękuję za odpowiedz

24 ODPOW. 24

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32343
  • 36341
  • 1368

tajemniczy sms

Jest wiele przyczyn:
- błąd po stronie sieci
- masz jakieś złośliwe oprogramowanie w telefonie
- korzystasz z jakiejś aplikacji co umożliwia wysyłanie smsów np. z komputera lub innego telefonu
- tzw sms spoofing - są programy pozwalające zmienić dane nadawcy
- ktoś Ci się włamał na konto na portalu orange.pl, przez usługę multibox można wysłać smsa gdzie może pojawić się numer komórki
- zostawienie telefonu bez opieki
- błąd na telefonie nadawcy lub adresata
- coś innego.

Zdalnie to ciężko zweryfikować. A nie robiłeś czegoś nieodpowiedzialnego sam ostatnio?

Ew wybacz wścibskie pytanie czy ta treść była jaką złośliwa/żartobliwa? Czy zupełnie normalna ale kierowana do jakby zupełnie innej osoby?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

tajemniczy sms

Używam mojej komórki głównie do dzwonienia, więc nie mam ściągniętych żadnych dodatkowych aplikacji. Telefon miałam cały czas przy sobie. 

Treść smsa brzmiała jak normalna wiadomość.

Czy jest możliwe, że ta sytuacja jest skutkiem tego, że moja mama i ja zadzwoniłyśmy do siebie dokładnie w tym samym momencie? Smsy zostały wysłane w czasie wykonywania tego połączenia


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32343
  • 36341
  • 1368

tajemniczy sms

A może jedno z Was albo oboje macie włączoną usługę Ktoś Dzwonił i w treści było info w stylu "zadzwoń teraz"?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

tajemniczy sms

Treść smsa brzmiała "prowadzę samochód, proszę o wiadomość". Czy to może być ta usługa o której Pan pisał? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32343
  • 36341
  • 1368

tajemniczy sms

To nie ta usluga. Coś podobnego. Dla niektórych telefonach jest opcja "odrzuć z wiadomością" i została użyta przypadkowo. Zwykle w ustawieniach połączeń na telefonie można to wyłączyć (u nadawcy tego smsa).
Anonim

Nie dotyczy

tajemniczy sms

Jest taka opcja w telefonie jak poniżej
Screenshot_2018-06-17-10-34-14.png
Anonim

Nie dotyczy

tajemniczy sms

@Dorota_1963, ja mam w ustawieniach sms wiadomości opcje:
-szybkiej odpowiedzi, którą można usunąć z kółeczka, klikając w nie, oraz wszystkie inne, lub wybrane;
-blokowanie wyrażeń, stąd propozycja, by to konkretne przepisać, by blokowało (o ile masz tę opcję);
-blokowanie numerów ( o ile taki Ci przeszkadza i masz w ustawieniach;
-stworzenie własnej biblioteki wyrażeń szybkiej odpowiedzi.

Screenshot_20180617-105844.jpgScreenshot_20180617-110142.jpgScreenshot_20180617-110231.jpgScreenshot_20180617-110254.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32343
  • 36341
  • 1368

tajemniczy sms

Szybkie odpowiedzi w smsach to jeszcze coś innego.
Anonim

Nie dotyczy

tajemniczy sms

@Piotrekk85 nie wprowadzaj w błąd. To jest u mnie standardowe i jakby dodatkowe dodanie do tych istniejących, chociażby takich, jakie Ci pokazał @Anonim. Przez dostępną opcję krzyżyka jako umowne Dodaj. Ja specjalnie wszystkie dzisiaj usunąłem i nie dodawałem, chociaż mogłem.