Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)

ROZWIĄZANE

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)

Bardzo dziękuje pomógł mi Pan w rozwiązaniu problemu po aktualizacji oprogramowania, jest Pan wielki !!! 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 10
  • 0

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)

Podepnę się pod temat, czy Galaxy A5 2016 ma brandowany soft Orange, czy też nie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)

Nie wiem co ma to wspólnego z tematem, ale wszystkie samsungi od Orange mają brandowany soft.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 10
  • 0

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)

Taki żebym nie zakładał nowego tematu 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)

zadziałało !! tylko nazwa hasło i apn wpisać internet i działa 


karinka167 napisał(-a):

nic nie pomaga ,,miałem tak samo ,,reset też nic nie zmienił,wydaje się być winne to że telefon był kupiony z salonu t-mobile ,po aktualizacji do android 6 padły dane komórkowe,,pomogło utworzenie nowego apn o nazwie internet ,hasło internet apn internet i nic więcej nie ruszać narazie mi pracuje,,może technicy z orange wyjaśnią co się dzieje?


 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)

Dzięki Ci, Dobry Człowieku! 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)

Witam, znalazłem pewne rozwiązanie na niedziałające mms'y. Od paru dni posiadam w.w. telefon - Samsung Galaxy A5 2016 i jak w temacie borykałem się z przerabianymi tutaj problemami: brak internetu, brak możliwości wysyłania/odbierania mms. Wiadomość konfiguracyjna jak wiadomo nie ustawia telefonu należycie.

 

1. Internet standardowo: edytujemy istniejący lub tworzymy nowy APN, nazwa: internet, APN: internet, hasło: internet, protokół APN: IPv4/IPv6 (lub inny, działa na każdym wybranym)

2. Teraz zajmujemy się mms: TWORZYMY NOWY apn o nazwie mms, APN: mms, nazwa użytkownika: mms, hasło: mms, MMSC: http//mms.orange.pl, proxy MMS: 192.168.6.104, port mms: 8080, typ uwieżytelniania PAP lub CHAP, protokół APN IPv4/IPv6

 

Dzieki temu mamy możliwość wyboru APN, niestety tego z sms konfiguracyjnego o nazwie Orange MMS nie dało się zaznaczać, wybierać, z resztą można go usunąć z listy.

 

Teraz największa niewygoda: niestety żeby korzystać z internetu musimy wybrać APN o nazwie internet, a żeby wysyłać/odbierać mms'y trzeba przełączyć się na APN mms. Parę dodatkowych kliknięć, dokładnie: ustawienia/sieci telefonii komórkowych/nazwy punktów dostępu

 

Myślę, że problem jest stąd, że telefon nie jest z polskiej dystrybucji, tzn. kupiłem go w polskim elektromarkecie internetowym, ale to chyba jakiś outlet z zachodu, skrócona instrukcja i sugerowane menu po uruchomieniu są po włosku. Tyle doraźnie, może w przyszłości wyrzucę aktualizację bądź dam serwisowi do flashowania.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)

bBardzo dziękuję za pomoc,pomogło.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)

Niestety nic mi nie pomaga. Telefon mam drugi dzień. Nie pomógł reset wszystkich ustawień. Niektórzy piszą ze w nazwie ma byc: "Orange Internet" a inni ze tylko "internet". Tak samo z hasłem, jedni że ma byc: "nieustawione" a drudzy ze ma byc: "internet". Wpisuję w ustawieniach wszystko tak jak w instrukcjach, zapisuję je i resetuje tel i działa tylko 4G... Brak LTE. MMS też nie działają. Na LG wszystko śmiga. Telefon jest niebrandowany, wyprodukowany chyba w UK bo stamtąd przyszedł i przeznaczony na wolny rynek.. W ustawieniach na samym dole są jeszcze dwie rzeczy: nie da się zmienic opcji "włącz/wyłącz APN" ponieważ jest na szaro zablokowane i napisane jest ze APN wyłączony. Jest jeszcze opcja: Połączenie w której można kliknąć na LTE ale również nic to nie daje... Ehh...Screenshot_20170708-144230[1].pngScreenshot_20170708-144305[1].pngScreenshot_20170708-144319[1].png

Anonim

Nie dotyczy

brak transmisji danych po aktualizacji androida do 6.0.1 - Samsung A5 (2016)