Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wycena smartfona do odkupienia przez Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Wycena smartfona do odkupienia przez Orange

Jak wygląda proces odkupienia i wyceny? Bo @ketrasaArtur tylko napomniał, ale bez szczegółów.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Wycena smartfona do odkupienia przez Orange

@bronzub tu masz informacje:

https://www.orange.pl/zobacz/odkuptelefonow

Ja skorzystałem z  opcji odesłania. Przysłali do mnie kopertę, zapakowałem telefon i odesłałem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Wycena smartfona do odkupienia przez Orange

@bronzub tu masz informacje:

https://www.orange.pl/zobacz/odkuptelefonow

Ja skorzystałem z  opcji odesłania. Przysłali do mnie kopertę, zapakowałem telefon i odesłałem.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wycena smartfona do odkupienia przez Orange

Kwoty po wycenie delikatnie mówiąc "nie zachęcają", sprawdziłem SG A40 (stan prawie idealny) cena 130-190zł, w CeX od ręki od 380-440zł dają.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Wycena smartfona do odkupienia przez Orange

@slav72 dlatego ja swoje telefony używam do granic możliwości. Po użytkowaniu do wszystkiego, czyli po około 4 latach, jak już i bateria kiepsko trzyma przechodzi do działania jako radio internetowe. To daje kolejne 2 - 4 lata użytkowania. Jak już jest wyeksploatowany, to idzie do odsprzedaży. Wtedy za niego otrzymując kilka zł, warto przekazać na fundusz.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wycena smartfona do odkupienia przez Orange

@ketrasaArtur takiego od Ciebie to już raczej nie odkupią, może mieć max 5 lat...😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Wycena smartfona do odkupienia przez Orange

@ketrasaArtur , poczytałem zarówno regulamin (pkt.11 kłóci się z pojęciem do odkupu), jak i wpisana potoczna nazwa modelu, a potem z naklejki na smartfonie, czyli oryginalny model. Nie mają takiego modelu w bazie i w objaśnieniach prawdopodobnego powodu, skorzystałem z linka do kontaktu. Właśnie przed chwilką wysłałem maila. Co do pojęcia smartfon/telefon komórkowy, także mam wątpliwości, czy aby akcja odkupu nie była doprecyzowana. Więc czy stary telefon, czy tylko smartfon-do pięciu lat?

Możesz mi w priv objaśnić, jak to wygląda poza operatorem, gdzie wycena jest lepsza? Bo w salonie można uzyskać dodatkowy bon, jeśli oddając stary telefon, bierze się nowy model z tabeli, czyli same Samsungi. Ale jest haczyk z promocją i środkami na to przeznaczonymi. Tego dowiedziałbym się dopiero w salonie. Czekam też na odzew na mojego maila.