Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 85
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@Cyslaw O takim hicie jeszcze nie czytałem. 😄
Ciekawe, czy "testowe" wyłączenie 3G, które planowane jest na koniec tego roku wymusi zmianę myślenia. Zrzut rozmów na 2G jest tragiczny, a na 3G jakoś też nie odczuwa się luksusu.

 

Zawsze jest jednak wyjście - zakończyć umowę i przejść do konkurencji. 😉 A prawdę mówiąc - trochę szkoda, światłowód jest spoko. 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 35
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Dokładnie, 2G nie obsługuje hdvoice (podobno w T-Mobile obsługuje, ale nie sprawdzałem). Ja bym bardzo chętnie poszedł do konkurencji, niestety w Play i Plus te funkcje nie działają (brak konfiguracji w telefonie dla tych sieci), natomiast w T-Mobile jest problem z jakością dźwięku - taki paradoks, że w T-Mobile volte jest dostępne, ale działa źle, natomiast w Orange działa dobrze, ale nie jest oficjalnie dostępne.

Zenfone 9 już ma certyfikacje w Plus, także jak będę zmieniał telefon, a w Orange nic się nie zmieni, to przejdę tam 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Reasumując zamieszczone informacje wygląda, że Orange stawia na jakość, dlatego nie na wszystkich telefonach działa VoLTE, czy WiFi Calling. Po ikonach na swoim smartfonie widać, że Orange ma inne ikonki, niż operator konkurencyjny. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 85
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@ketrasaArtur Wszystko fajnie - jakość jakością - ale jak to ma się do faktu, że bez VoLTE po prostu nie da się rozmawiać na paśmie LTE? Nie rozumiem dlaczego to jest traktowane jako "usługa dodatkowa"? Co jest takiego specjalnego w niej? Jeśli tak ma wyglądać migracja, że powiedzmy połowa telefonów zostanie zdropowanych do 2G to dopiero będzie dramat jakościowy...

btw, sprawdziłem połączenie w 2G - oczywiście nie ma w nim nawet HD Voice. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@odziom91  tu niestety liczą się ustalenia pomiędzy producentem i operatorem. Jak inaczej to rozumieć, gdy jeden op ma na danym modelu dostęp do wificalling czy volte, a drugi nie? Kwestia licencji i softu.

Zapewne wchodzą w grę jeszcze jakieś marginalne uwarunkowania ( choćby jakieś testy na żywym organizmie i błędy z powodu których są jakieś problemy techniczne pomiędzy softem, a sprzętem, czy choćby koszty tej operacji w aspekcie tego konkretnie modelu i jego obecności w sprzedaży i użyciu - bo chyba takie dane op ma), ale głównie chodzi o licencję softu 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 35
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Tak stawia na jakość, że u mnie mimo braku certyfikacji wszystko działa perfekcyjnie, a u mojego szefa na iPhone co chwilę są problemy z przerywaniem i zrywaniem połączeń jak jest trasie, a certyfikacja jest.

Co za problem zrobić listę certyfikowanych telefonów, ale dopuścić wszystkie, i ew. W razie problemow na nich zasłonić się brakiem certyfikacji, jak to robi reszta operatorów.

A ikonka volte nie tyle jest inna, co nie ma jej wcale i też tego nie rozumiem. W moim przypadku jest to dodatkowy problem, bo przez to, że po restarcie muszę wpisać kod na odblokowanie volte, to jeśli telefon sam się zrestartuje w nocy np. Przez aktualizacje, to rano nie widzę że nie mam volte i najczęściej dowiaduje się dopiero przy połączeniu, jak zobaczę że zrzuciło do 3G.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 85
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@agat13  Ustalenia, o których wspominasz - Motorola deklaruje, że to nie jest problem po stronie producenta - telefony wspierają VoLTE i WiFi Calling, a usługi są zależne wyłącznie od operatora. Tak się składa, że skontaktowałem się z producentem mailowo w tej sprawie. Więc dlatego pytam - co stoi na przeszkodzie?

Wezmę dla przykładu takiego poprzedniego Xiaomi, którego miałem - Redmi Note 8 Pro - telefon nawet nie dostaje poprawek bezpieczeństwa, o Androidzie nie wspominając (zatrzymał się na 10 lub 11) - a ma VoLTE i WiFi Calling. Dlatego "nie kupuję" wytłumaczenia "bo soft".


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@Cyslaw  słyszałem, że właśnie najnowsze iPhony mają z tym problem i nie zależy to od certyfikatu, a od softu i odbiornika LTE, który ( zasłyszałem) jest słabszy w trasach..

Certyfikacja to jedno jako dopuszczenie, a jakość techniczna urządzeń to drugie i o tym problemie też poprzednio pisałem...nie wszystkie odbiorniki tak samo pracują i tyle 

Motorola się z Orange nie dogadała ....w tej kwestii. A może sprzedaż tych konkretnie modeli jest za mała na dodatkową opcję?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 85
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Ale dla telefonów z Oferty Orange to już bez problemu usługi w Motoroli wchodzą (przynajmniej VoLTE według oficjalnej listy)...

 

Cytując filmowego klasyka:

-Co za przypadek?

- A kto powiedział, że przypadek?

😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@odziom91  moment, to o telefonach z jakiej dystrybucji piszesz? 

Skoro producenci z defaultu dają opcje, która później operstor powiela w swoim oprogramowaniu ( bo przecież każdy z opów ma własny dodatkowy soft i to nie ten defaultowy producenta) to chyba ma prawo decydować każdy z opow który model dopuszcza, a którego nie...i to nie wina softu? Ten z rynku nie ma brandu, a więc sama opcja posiadania dostępu do usługi nie wystarczy...tak sobie wymyślili operatorzy, aby ludziska korzystali z ich dystrybucji..ot i cała historyja...

" Nie mam płaszcza i co mi pan zrobisz"???

Zważ, że ja tylko jestem komentatorem rzeczywistości...i nie mi to oceniać a osobiście to jestem po Twojej stronie, że to nie fair i to przy wyłączeniu 3G powinno się zmienić