Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling w Xiaomi Redmi Note 9 Pro

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

WiFi Calling w Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Witam.

Czy wie ktoś dlaczego w telefonie Xiaomi Redmi Note 9 Pro w dalszym ciągu nie można włączyć funkcji WiFi Calling?

Telefon po aktualizacji obsługuje tą funkcję ale wygląda na to że jest ona blokowana na tym telefonie przez Orange. Dlaczego?

Bardzo mi na tej funkcji zależy bo w domu nie mam zasięgu GSM.

Telefon ma MUI w wersji 12.5.6 i dla drugiego pustego slotu na kartę SIM można sobie tą opcję włączyć a tak gdzie jest karta Orange to ta opcja jest nie aktywna.

Pozdrawiam 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9661
  • 82
6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

WiFi Calling w Xiaomi Redmi Note 9 Pro

@fantao według listy wspieranych modeli telefonów:

https://www.orange.pl/medias/omni/lp/b2c/inne/wykorzystaj-siec/Telefony_VoLTE_Wificalling.pdf

Twój telefon jest na liście. Czy telefon był zakupiony z dystrybucji Orange, czy z wolnego rynku?

W przypadku zakupu z wolnego rynku, może usługa na takim telefonie nie działać.

Jeżeli z dystrybucji Orange, to może coś nie zostało jeszcze włączone w telefonie. Warto sprawdzić w ustawieniach. Warto też zweryfikować na infolinii lub czacie, czy usługa WiFi Calling działa na Twoim numerze telefonu.

Zapraszam również do zapoznania się z WiFi Calling w Orange:

 

https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/dzwonienie-przez-wi-fi-poznaj-wi-fi-calling/

https://www.orange.pl/omnibook/wi-fi-calling-w-orange

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

WiFi Calling w Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Telefon pochodzi z dystrybucji Orange. Przeprowadziłem już nawet wymianę karty SIM na nową z zachowaniem numeru telefonu i nic to nie dało (stara karta miała 5 lat i też powinna działać). W ustawieniach mam tylko włączone Voice LTE a Wi-Fi Calling nie ma nawet jako pozycji. Wiem, że telefon może to obsługiwać bo ta opcja jest widoczna głęboko w ustawieniach (coś jakby menu serwisowe) i dla pustego slotu SIM mogę suwak sobie przesunąć na Włączone a tam gdzie jest karta Orange to nie mogę. Zamiana karty miejscami w slotach SIM też nic nie daje.

Pozdrawiam 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

WiFi Calling w Xiaomi Redmi Note 9 Pro

@fantao sprawdź wiec na infolinii lub czacie, czy masz włączoną usługę WiFi Calling dla Twojego numeru.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

WiFi Calling w Xiaomi Redmi Note 9 Pro

@fantao  jeśli bez SIM da się to aktywować, to ewidentnie vowifi masz wyłączone na swojej SIM karcie, trzeba zgłoszenie zrobić 😎


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9661
  • 82

WiFi Calling w Xiaomi Redmi Note 9 Pro


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

WiFi Calling w Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Witam

Dziękuję bardzo. Linki pomogły, ponieważ znalazłem w nich rozwiązanie. Zadziałał u mnie kod na ręczne włączenie WiFi Calling. Teraz wszystko śmiga.

Dziękuję i pozdrawiam