Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLte i Wifi Calling


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 36
  • 0

VoLte i Wifi Calling

  • Witam mam takie pytanie. Mam xiaomi 11T PRO i nie wyswietla mi sie ikona VoLte lecz Wifi Calling sie wyswietla jako ikona tylko czasem znika a czasem jest. Mozecie powiedziec jak zrobic zeby ta ikona sie wyswietlala VoLte bo zalaczone wszystko jest Android 12 Miui 13
17 ODPOW. 17

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

VoLte i Wifi Calling

@Koliber82 pierwsza sprawa, z jakiej dystrybucji masz smartfon? Jeżeli z poza dystrybucji Orange, to usługi VoLTE i WiFi Calling mogą nie działać prawidłowo.

 

Tu informacje o VoLTE i liście telefonów, na których usługa ma działać:

https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte

 

Tu informacje o WiFi Calling i liście telefonów, na których usługa ma działać:

https://www.orange.pl/view/wificalling

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 36
  • 0

VoLte i Wifi Calling

Telefon nie jest kupiony w Orange lecz jest na liście, które obsługują VoLte i Wifi Calling. Dzwoniłem do Orange i powiedzieli że usługi są włączone. Żona, która ma Xiaomi Redmi 10S tez nie jest kupiony w dystrybucji orange i dziala wszystko idelanie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

VoLte i Wifi Calling

@Koliber82 z poza dystrybucji Orange będą działały prawidłowo telefony iPhone i niektóre Samsungi. Pozostałe modele muszą mieć brand Orange, aby gwarantować poprawność działania usług WiFi Calling i VoLTE. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 36
  • 0

VoLte i Wifi Calling

Dziwne zachowanie Orange czemu maja mieć brand Orange i do czego on jest potrzebny tego nie wiem jeśli telefon jest z polskiej dystrybucji i jest na liście wspieranych telefonów to obojętnie gdzie go kupie a jest na liście powinno działać bez zarzutu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

VoLte i Wifi Calling

@Koliber82  taka to "dziwna polityka" operatora i nic nie poradzisz, na forum jest więcej takich i podobnych tematów z problemami jak Twój. Inni gracze (operatorzy) na rynku nie robią takich problemów. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

VoLte i Wifi Calling

@Koliber82 tak założenia są w Orange i klient jak chce korzystać z usług to musi spełnić warunki:

  • Karta SIM z obsługą LTE
  • telefon z dystrybucji Orange, z wyjątkami
  • telefon musi być na liście z obsługą usługi.

Jak @slav72 wspomniał, tematy tego typu pojawiają się na forum NO co jakiś czas. Najlepsze jest to, że telefony z dystrybucji Orange działają z usługami we fiolecie i magenta.

Anonim

Nie dotyczy

VoLte i Wifi Calling

@Koliber82  na abonament tefefon/ prepaid/ Flex?

Czasem pomimo że telefon na liście Orange, Volte nie działa, nawet brand tego nie zmienia.

Jak aktualizował ci się ostatnio telefon Android czy MIUI, to ustawienia fabryczne przeprowadż.

Obstawiam że usługa zadziała na twoim telefonie wkrótce, bo brand nie ma tu nic do rzeczy.

Mam Xiaomi Redmi 8 z wolnej dystrybucji i Volte w prepad Orange mi działa.

Tak na koniec @Koliber82 , jak masz możliwość, to włóż sim kartę do telefonu znajomego, co ma Volte w Orange, lub banalny pomysł, przełóż sim kartę do drugiego slotu w telefonie, jak to jest dual sim 😉

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 36
  • 0

VoLte i Wifi Calling

Mam prepaid. Powiem tak Wifi Calling działa, usługa VoLte tez dziala bo jak dzwonie to nie zmienia sie na 3G i zostaje LTE lecz nie mam tej ikony u góry VoLte.


IMG_20220424_191502.jpg
Anonim

Nie dotyczy

VoLte i Wifi Calling

Jeśli nie zrzuca do 3G, to VoLTE działa😎

Brak ikony to już sprawka oprogramowania, więc Orange tego ci nie naprawi. 

Czekaj do kolejnej aktualizacji Android czy MIUI 😎