Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon Orange Neva Link [zakupiony w Orange]


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Telefon Orange Neva Link [zakupiony w Orange]

Witam serdecznie,

Zakupiłam dla mamy w/w telefon.
Orange Neva Link - słuchawka spełnia podstawowe funkcje.
Czy jest możliwość wyłączenia funkcji automatycznego odbierania klapką?
Przez tę funkcję można nadziać się na wszelaki SCAM, czyli: telemarketerów (w tym oszustów), płatne połączenia z bananowych krajów, naciągaczy z fotowoltaniką, magiczne "zakupy" kryptowalut itd. W ogóle przez tę funkcję nie da się sprawdzić kto dzwoni, po otworzeniu klapki połączenie zostaje odebrane automatycznie, bez konieczności naciskania jakichkolwiek przycisków...
Ta opcja jest kompletnym nieporozumieniem!

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Telefon Orange Neva Link [zakupiony w Orange]

@alefajnynick poszukaj w ustawieniach telefonu. Czasami są opcję do ustawienia, w tym może być i ustawienia dla odbierania połączeń, np. po przez otwarcie klapką lub odebranie klawiszem słuchawki. Czasami może być głęboko ukryte lub niedostępne.

Niestety nie mam dostępu do tego telefonu, więc co najwyżej tylko podać sugestię.

Koledze kupiłem na jego potrzeby telefon z klapką, inny model, ale z dodatkowym wyświetlaczem na klatce. Przed otwarciem widzi kto dzwoni i dopiero odbiera po przez otwarcie klapki.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Telefon Orange Neva Link [zakupiony w Orange]

@alefajnynick  w menu telefonu znajdź ustawienia, połączenia, odbieranie połączeń, powinno być dostępne do wyboru za pomocą klawisza słuchawki, dowolnego klawisza, otwarcia klapki, wybierz odpowiednie i gotowe. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Telefon Orange Neva Link [zakupiony w Orange]

@ketrasaArtur @slav72 z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.

Moim zdaniem nie da się tego zrobić w tym konkretnym modelu.
W ustawieniach telefonu nie ma takich opcji jak: połączenia --> odbieranie połączeń --> cokolwiek innego/podobnego. Przeleciałam wszystkie opcje po kilka razy (krok po kroku) i na tę chwilę brak jakiegokolwiek sensownego rozwiązania.

Mamę czeka odstąpienie od umowy, w poniedziałek zrobi zwrot.
Odbieranie w ciemno wszystkich połączeń NIGDY nie wróży niczego dobrego, w szczególności mając taryfę na abonament (Nju mobile).
W mojej ocenie telefon z brakiem możliwości wyłączenia funkcji: "po otwarciu klapki połączenie zostaje odebrane automatycznie" skreśla go bezapelacyjnie.
Dodam, że ten telefon nie posiada wyświetlacza na klapce (są tylko jakieś migające powiadomienia: połączenia/wiadomości).

Pozdrawiam

Anonim

Nie dotyczy

Telefon Orange Neva Link [zakupiony w Orange]

@alefajnynick  niestety telefon z klapką i brakiem dodatkowego wyświetlacza, dziś w dobie naciągaczy telefonicznych, to średni pomysł, choć te z dodatkowym wyświetlaczem, mają też poważny minus, są mocno podatne na uszkodzenie, odradzam takie telefony.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2023
  • 6241
  • 69

Telefon Orange Neva Link [zakupiony w Orange]

@alefajnynickten telefon dziala na systemie kaios, co oznacza, że pewne rzeczy mogą być naprawdę dziwnie rozwiązane. Przeszukaj jeszcze raz powoli całe menu Ustawienia, zajrzyj w każdą opcję. Z moich doświadczeń z telefonami klapkowymi (ale tymi starszymi) to każda miała możliwość ustawienia akcji przy otwieraniu klapki, więc jestem ostrożnym optymistą, aczkolwiek kaios to bardziej stan umysłu niż system 😞 (piszę to jako użytkownik nokii 8110 4g)

Co do telefonów dla seniorów to paradoksalnie nadal najlepiej sprawdzają się stare modele. Ostatnio jednej starszej osobie w rodzinie kupiłem nokie e52. A jeśli chodzi o klapki to poszukaj starszych motoroli, np gleam, albo jeszcze starszych z serii v3. Ewentualnie przyjrzyj się telefonom emporia, które są robione pod seniorów.