Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Smartfon dla seniora.

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

@Anonim  549 zł i masz MOTOROLA E7 Power 4GB/64GB, tego fona mogę też polecić 😉

Z tego co widzę jest w Media Expert dostępny w sklepach 😉

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

@slav72 też mi się wydaje, że moja babcia sobie poradzi. Ogólnie według oficjalnej wersji ona ma sobie kupić ten telefon na wiosnę na co się już cieszy. Moja mama będzie wtedy po operacji biodra. W moim rodzinnym domu jest sporo schodów to wiadomo, że na początku nie jest wskazane. Więc przez jakiś czas zamieszka u babci i ma w tym czasie ją szkolić z nowego nabytku. Dodatkowo składkowe prezenty są nie raz praktykowane w naszej rodzinie, bez problemu się w tej kwestii dogadujemy. A i takie rozwiązanie jest dobre, bo łatwiej wybrać coś jednego w większej kwocie niż kilka mniejszych upominków. Tu okazja jakby nie patrzeć uroczysta. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2032
  • 6296
  • 69

Smartfon dla seniora.

@Anonim Z seniorami jest różnie - jedni przyzwyczaili się do klawiszy a inni przestawili się na dotyk. Dobrze, że twoja babcia ma ambicje dorównać swoim koleżankom, więc łatwo się nie zniechęci.

Co do telefonów dla seniorów z uproszczoną obsługą to chyba nikt w internecie jeszcze tego dobrze nie rozwiązał. Wśród modeli są też polecane tanie motorole z serii E (e7, e7i), natomiast proponuję rozważyć zakup używanego smartfonu-flagowca sprzed 3-4 lat (galaxy s8, s9), im w lepszym stanie tym lepiej. Dlaczego: mimo upływu czasu, te telefony nadal bardzo dobrze sobie radzą i dobrze traktowane poradzą sobie dalej. Być może trzeba będzie zainwestować w nową baterię. Wyłączyć aktualizacje systemu. Oczywiście trzeba popatrzyć na ceny. Może masz w rodzinie lub znajomych kogoś kto by miał taki na zbyciu? Bo używkę warto mieć z zaufanego i pewnego źródła.

Smartfony dla seniorów próbowały robić conajmniej dwie firmy: gigaset oraz emporia. W obu przypadkach sprowadza się to do zrobienia prostej i czytelnej nakładki. Z różnym skutkiem, ale sama na nie zerknij. W sumie więc można samemu poszukać odpowiedniego launchera, np Big launcher.

Dwie seniorki których sprawami telekomunikacyjnymi i generalnie elektroniką się zajmuję, używają klawiaturkowych Nokii (e52 z customem wiecznie żywa) do rozmów głosowych, a do internetu mają kupione tablety. I takie połączenie się u nich sprawdza. Do skype i podobnych jakoś ich nie ciągnie, ale po YT i chromie śmigają aż miło. Do tego jakiś pasjans, mahjong czy inne sudoku (można co jakiś czas wrzucać coś nowego). A duży ekran, większy niż smartfony, też robi swoje.

Poza tym spróbuj się zorientować jakie smartfony mają jej koleżanki i co twojej babci się najbardziej w nich podoba, co chciałaby robić jak one (koleżanki) - to też może naprowadzić na konkretne rozwiązania.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Smartfon dla seniora.

@Anonim , ja bym polecił Babci z amazona taki, jaki ja mam od paru lat. Świetnie się spisuje i cena chyba też przystępnaamazon.JPG

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

Dziękuję wszystkim serdecznie za wszelkie sugestie. 😉

 

Babcia co do wyglądu telefonu czy marki nie ma konkretnych preferencji,nie zna w temacie. Nie wie nawet jakie telefony mają jej znajome. Nie ma też określonych preferencji jeśli chodzi o wygląd. 

 

@spiro ciekawe połączenie dwóch sprzętów u tych seniorek z Twojego otoczenia. Jednak w przypadku mojej babci raczej się nie sprawdzi. Taka ma wizję, że skoro telefon ma zawsze ze sobą będzie mogła jak znajoma robić i wysyłać zdjęcia czy korzystać ze Skype (teraz będzie miała 30 GB więc jest jak szaleć). Więc typowo jako jedno uniwersalne urządzenie co ma zawsze pod ręką chodź nie dziw, że niektórzy wybierają wspomniana wyżej kombinację (dla wygody większego ekranu.

 

Z tego co rozmawiałam z pozostałymi osobami składającymi się na prezent - to ma być nowy telefon więc wszelkie używane, nawet z pewnego źródła odpadają. Chodzi o gwarancję 

 

Nie szukam telefonu takiego strikte dla seniora. Bede się skłaniać ku tej Motoroli E7. Oglądałam ja dziś w sklepie robi pozytywne wrażenie. 

 

Za to mnie jutro czeka zakup smartfona dla siebie. Ogólnie od jakiegoś czasu się z tematem zbieram, mąż też mówil nie raz: Weź i sobie kup. Cały czas nie wiem dokładnie co chce (ahh te kobiecie niezdecydowanie) ale teraz jestem pod ścianą. Po raz 3 z życiu utopiłam telefon w toalecie 🤣Brawo ja 👏. Wcześniej zrobiłam tak 2 razy z tym samym. Tym, że poprzedni telefon po pierwszej kąpieli jeszcze rok działał. Dopiero po 2 padł fizyczny przycisk menu. Teraz wszystko wygląda niby ok ale moje ulubione Xiaomi 8 pro się nie ładuje. Coś jutro muszę wybrać. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Smartfon dla seniora.

@Anonim  taka sugestia, jak będziesz wybierała fona dla siebie weź wodoszczelny 😉 taki z ochroną minimum IP67 😁

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

@slav72 też się właśnie nad tym zastanawiam. Oczywiście już masę recenzji w necie widzialam ale już nie pamiętam w którym z tych co oglądałam była ta ochrona. Jeszcze siedzę i patrzę. Swoją drogą 3 taka akcja i znowu grudzień. Raz byli dokładnie w Mikołajki. Jakaś sugestia dla mojego Mikołaja chyba 😅


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Smartfon dla seniora.

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

Już się napatrzyłam w internety i chyba wybiorę Samsung S20 FE bez 5G. Nigdy nie miałam nic z tej serii, w sumie trochę ponad zakładany wcześniej budżet 1500 zł ale jak szaleć to szaleć. 

 

@slav72 z tego co kojarzę Ty masz taki model (tylko nie pamiętam jaka wersję)?

 

Edit: Właśnie doczytałam, że Samsung się wycofuje z produkcji przez problem z przegrzewaniem (widziałam jakieś takie wpisy w necie ale wiadomo trzeba brać wszystko trochę przez palce) i teraz jestem zielona 🤷

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

Telefon wysechł przez noc i się ładuje. Wiem, że nie ma się co cieszyć specjalnie ale może dzięki temu dziś jeszcze nie będę musiała kupować nowego.