Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 39, Guru ****
  • 18286
  • 8870
  • 932

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Jeśli ten iphone został zakupiony z umową na przeniesienie numeru, to opłaty nie powinno być.
.
0 Lubię to
Poziom 6, Poszukiwacz
  • 4
  • 0
  • 0

To jak to zgłosić i komu żeby mi nie naliczyli opłaty do pierwszego rachunku za to zdjęcie.? Bo iphona wziąłem z umowa na przeniesienie numeru wczoraj. I również wczoraj w BOKu zgłosiłem żeby mi zdjeli tego simlocka i jeszcze kodu nie otrzymałem.
0 Lubię to
Poziom 39, Guru ****
  • 18286
  • 8870
  • 932

Najszybciej to na infolinii technicznej 510100100. Ale zdjęcie w ramach promocji na przenoszenie nie ma czasu 24h. Tylko wg kolejności - czasem może być i w 24h.
W przypadku iphona nie dostajesz kodu. Orange wysyła info do Apple, potem podłączasz go do iTunes.
Sprawdź czy info nie przyszło może na maila w spamie lub na nr tymczasowy.
.
0 Lubię to
Poziom 6, Poszukiwacz
  • 4
  • 0
  • 0

Ok. Muszę to jakoś załatwić na infolinii. Nie wiem co to jest itunes bo nie mialem iphona nigdy ale sobie poczytam jak to zrobić. Dzięki za pomoc
0 Lubię to
Poziom 39, Guru ****
  • 18286
  • 8870
  • 932

Jak coś, to pomożemy :-)
.
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 11
  • 0
  • 0

Mamy praktycznie koniec czerwca 2007. Blokad nie zakładacie podobno od roku. Umowa przedłużona niedawno. Telefon Huawei P9 DS i na początku aneksu jednoznaczny zapis "telefon posiada blokadę sim-lock uniemożlwiającą korzystanie z innych sieci niż orange".

To w końcu jak jest z tymi sim-lockami? Są zakładane czy nie? Gdybym wczesniej wiedział, że nadal są, to przy negocjacach zaznaczyłbym że proszę o sztukę bez blokady.

0 Lubię to
Poziom 39, Guru ****
  • 18286
  • 8870
  • 932

To jest na razie decyzja na poziomie technicznym, a nie prawnym. Większość urządzeń nie ma blokady, ale w sensie prawnym urządzenie może mieć blokadę.
.
0 Lubię to
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 11
  • 0
  • 0

[ Edytowane ]

Czyli bez sprawdzenia nie wiadomo czy jest sim-lock. Dobrze rozumiem, że formułka w aneksie występuje u wszystkich? Czy osoby przygotowujące zamówienia na magazynie mają w ogóle możliwość weryfikacji czy dana sztuka ma blokadę i w związku z tym czy taka prośba przy przedłużaniu umowy ma w ogóle sens.

0 Lubię to
Poziom 39, Guru ****
  • 18286
  • 8870
  • 932

Bardziej chodzi o to, że założenie simlocka (nawet jak się trafi) nie stanowi podstawy do bezpłatnego zdjęcia. Takie zlecenie nadal jest płatne po 77 zł.
.
0 Lubię to
Poziom 9, Poszukiwacz
  • 7
  • 3
  • 0

W przypadku telefonów dual sim, wszystkie są bez simlocka ;-).