Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Raty


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Raty

Dzien dobry. Mam pytanie. Mam okazje zakupic od znajomego telefon zakupiony w sieci Orange 25 wrzesnia 2020 r w systemie ratalnym w abonamencie. Moje pytanie brzmi czy jesli znajomy spozni sie ze splata raty lub co gorsza przestanie placic to czy operator zablokuje tel przez imei. Wyczytalem ze blokowane maja byc w takich sytuacjach tylko urzadzenia zakupione po 23 listopada 2020 roku. Czy to prawda? Czy tez blokowane sa od zmiany regulaminu tj. 20 lipca 2020 roku?

3 ODPOW. 3

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Raty

@Nexusj19 dotyczy urzadzen zakupionych od wejscia regulaminu w zycie czyli od 20 lipca 2020. Operator moze zablokowac IMEI za nieplacenie rat wiec Twoje obawy sa zasadne😉😉

Dodatkowo punkt 5 regulaminu mówi:

"Własność Urządzenia zostanie na Państwa przeniesiona po zapłaceniu ostatniej raty. Do tego dnia Urządzenie pozostaje naszą własnością, co oznacza, że nie mogą jej Państwo przenieść na osobę trzecią ."

Czyli odsprzedawanie telefonu w tym przypadku jest niedozwolone bo lamie regulamin. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Raty

Dziwi mnie tylko czemu sa informacje o tym 23 listopada. Na stronie tez mozna sprawdzic tez urzadzenia zakupione po 23 listopada czy sa obciazone. Hm..


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Raty

@Nexusj19 na stronie https://biuroprasowe.orange.pl/blog/sprawdz-smartfon-zanim-go-kupisz-z-drugiej-reki/

 

Znalazlem info:

"Będziemy blokować tylko sprzęt kupiony na raty od 23 listopada 2020 r." 

Wiec w Twoim przypadku faktycznie nie ma obaw co do mozliwosci zablokowania telefonu.