Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wysyłaniem NIEKTÓRYCH MMS-ów

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 1

Problem z wysyłaniem NIEKTÓRYCH MMS-ów

Dzień dobry

 

Posiadam telefon SONY XZ1 Compact. Mam problem z wysyłaniem niektórych mmsów. Nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania samodzielnie. 

 

Otóż kiedy próbuje wysłać niektóre mms'y poprzez aplikację Wiadomości otrzymuje komunikat "nie można dodać elementu". 

 

Zmiana APN nic nie dała. 

 

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 1

Problem z wysyłaniem NIEKTÓRYCH MMS-ów

Ok Kochani! Dziękuje za zainteresowanie moim problemem. Znalazłem rozwiązanie, dlatego proszę, żeby ten wątek sobie wisiał - może komuś się przyda. 

 

Otóż pobierając niektóre grafiki z internetu ich format to webp. To jest powód dla którego nie można ich wysłać! 

 

Należy pobrać jakąś apkę do konwertowania (ja pobrałem Image Converter) i tyle! 

 

Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie tematem. Jesteście wspaniałą społeczności! 
Pozdrawiam

Filip

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Problem z wysyłaniem NIEKTÓRYCH MMS-ów

Dużo masz sms/mms w telefonie zapamiętanych? Wyczyść trochę, usuń nie wysłane i sprawdź.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 1

Problem z wysyłaniem NIEKTÓRYCH MMS-ów

Sprawdziłem to - usunąłem wszystkie wiadomości. Nie pomogło. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Problem z wysyłaniem NIEKTÓRYCH MMS-ów

Ustawienia, aplikacje dalej wiadomości i wyczyść dane i pamięć podręczną

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Problem z wysyłaniem NIEKTÓRYCH MMS-ów

Skoro tylko niektóre mms-y nie są wysyłane, to może masz w ustawieniach mały maksymalny rozmiar mms'a? Algorytm przekodowujący zdjęcie na mniejszy rozmiar (np. 100KB) może czasami nie poradzić sobie z dużym zmniejszeniem i wtedy mms nie pójdzie, bo za duży rozmiar...


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Problem z wysyłaniem NIEKTÓRYCH MMS-ów

@FilipD 

Spróbuj wysłać do siebie mms-a z bramki i wtedy przekonasz się jaki może być maksymalny rozmiar pliku.

@bluesmanniak  ma rację.

Maksymalny rozmiar wiadomości wynosi 292,9 kB.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 1

Problem z wysyłaniem NIEKTÓRYCH MMS-ów

Ok Kochani! Dziękuje za zainteresowanie moim problemem. Znalazłem rozwiązanie, dlatego proszę, żeby ten wątek sobie wisiał - może komuś się przyda. 

 

Otóż pobierając niektóre grafiki z internetu ich format to webp. To jest powód dla którego nie można ich wysłać! 

 

Należy pobrać jakąś apkę do konwertowania (ja pobrałem Image Converter) i tyle! 

 

Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie tematem. Jesteście wspaniałą społeczności! 
Pozdrawiam

Filip


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Problem z wysyłaniem NIEKTÓRYCH MMS-ów

No i fajnie @FilipD 🙂  dobrze, że o tym napisałeś.

MMS obsługują formaty : jpg, gif, avi, flv, mpg, 3gp. ( innych nie chcą bez odpowiedniej apki ) Emotikon: Bardzo szczęśliwy - czyli muszę również spróbować ją pobrać, gdyż zdarzało się mi to samo co Tobie Emotikon: Mrugający

Miłego dnia 🙂