Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem

Cześć. 

Kilka razy mi już tutaj pomogliście, więc zwracam się do Was ponownie z małym zapytaniem.

Jestem na etapie rozglądania sie za nowym urządzeniem i chciałbym poznać opinię kogoś kto uzytkował/użytkuje telefon ze składanym ekranem. Jak wygląda trwałość takich ekranów i stosowanie ich w praktyce.
Bądź co bądź po rozłożeniu ten ekran jest kwadratowy, jak przekłada się to na użytkowanie go w na smartfonie, w takiej postaci rozłożonej najlepiej spisuje się chyba przeglądarka w wersji desktopowej. Czy da się normalnie palcem czy jednak konieczny będzie rysik. Jak z grubością, czy da sie normalnie go nosić w kieszeni. Czy iść w to w ogóle czy zostać przy klasycznych. Z góry dzięki za ewentualne informacje.

13 ODPOW. 13

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18643
  • 53371
  • 722

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem

@Jurgen ze względu na cenę, uważam te smartfony nie dla mnie. Za taką wartość można kupić z pięć standardowych dobrze wyposażonych. Tak więc ze względu na cenę składaki odpadają.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 66
  • 0

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem

siema

ja uważam, że telefony z seri zflip zfold są nowym nurtem w kierunku wygody jeśki potrzebujesz miniaturowego centrum zarządzania to zfold się spisze, a jak poszpanować to zflip.

jedyne co to dokupiłem etui i rysik za 460zł , słuchawki dostałęm w prezencie i to się pomylili bo mi wysłali wersje buds2pro zamiast zwykłej tak więc ja lubie. Telefon jest tabletem jak chce a jak nie to smuklejszy niz zwykla s23


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem

No a jak z obsługą, ten rysik jest konieczny czy palcem można śmiało sobie poradzić? Może inaczej, co jest bardziej wygodne? No i druga sprawa prawie 500 zł za etui, to sporo.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 66
  • 0

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem

palcem poradzisz sobie, ale rysik wygodniejszy jak pracujesz np na exelu albo jakims dokumencie


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2428
  • 10061
  • 86

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem

Cześć @Jurgen 

osobiście posiadam smartfony standardowe.  Co do  smartfonów ze składanym ekranem to nie testowałem ich. Prześle Ci linki na temat składanych smartfonów może okażą Ci się przydatne Składane smartfony z elastycznym ekranem. Czy zginane wyświetlacze to przyszłość urządzeń mobilnych? https://www.orange.pl/poradnik/smartfony-i-inne-urzadzenia/skladane-smartfony-z-elastycznym-ekranem-...

Składane smartfony są delikatne? Bzdura – przyglądamy się faktom i mitom https://www.chip.pl/2023/08/ataki-hakerskie-na-teleskopy-noirlab

Jedynym minusem co do składanych smartfonów jest ich wysoka cena. Tak to mają same plusy. Więcej informacji w powyższych linkach

Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Jurgen ze względu na cenę, uważam te smartfony nie dla mnie. Za taką wartość można kupić z pięć standardowych dobrze wyposażonych. Tak więc ze względu na cenę składaki odpadają.


Podbijam powyższe i dodam jeszcze od siebie że nie wierzę w niezawodność na dłuższą metę wszelkich zawiasów czy ekranu w miejscu składania...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2116
  • 7788
  • 31

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem


@ketrasaArturnapisał(-a)

Za taką wartość można kupić z pięć standardowych dobrze wyposażonych.


o właśnie! Dwa sobie złożyć ekranami do siebie i nosić w kieszeni. Prawie jak składak!


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 277
  • 1705
  • 0

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Jurgen ze względu na cenę, uważam te smartfony nie dla mnie. Za taką wartość można kupić z pięć standardowych dobrze wyposażonych. Tak więc ze względu na cenę składaki odpadają.


Pytający nic o cenie nie wspominał, więc to żaden argument, pewnie stać go na to. 

Znajomy ma od półtora roku Z Flip4 i jak dotąd żadnych problemów. Używa go w sposób "przeciętny", czyli nie nadużywa a w szczególności wykorzystuje ekran zewnętrzny i nie za każdym razem "otwiera" - może to dzięki temu 🙂 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18643
  • 53371
  • 722

Potrzebna opinia o telefonach ze składnym ekranem

@bluesmanniaki słusznie zauważyłeś. Nie mniej, wysoka kwota za ten sprzęt odstrasza. Może jak by był tańszy, to warto by było się zastanowić nad sprawdzeniem jego funkcjonowania.

Co do zawiasów, to na blogu Orange było wspominane, że długo wytrzymują, ale jeśli ktoś ma do testów na kilka dni, co co może napisać konkretnego o długości i niezawodności działania takiego składanego smartfona.

Ja najbardziej obawiałem się zanieczyszczeń w obrębie zawiasów, ale konstrukcja jest tak wykonana, że zanieczyszczenia nie powinny się dostać ani do zawiasów, ani pod ekran. Ekran szczelnie przylega, nawet w miejscach zgjęć.