Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Google uruchamia RCS domyślnie wszystkim w aplikacji Wiadomości


Zespół Nasz Orange
  • 2964
  • 11129
  • 64

Google uruchamia RCS domyślnie wszystkim w aplikacji Wiadomości

Więcej o tym tutaj. O co chodzi? Każdy (prawie każdy, niektórzy muszą zaakceptować warunki), kto posiada aplikację Wiadomości od Google, ma z automatu uruchomioną opcję wiadomości RCS. Nawet jak jej wcześniej nie uruchamiał. Cześć telefonów domyślnie korzysta właśnie z tej aplikacji do wiadomości SMS.

 

Co to jest RCS?

Bardzo dobrze opisane na ten temat informacje znajdziecie pod linkiem: https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/uslugi/uslugi-rcs/ (choć większość informacji dedykowana jest tam dla biznesu, to...  przydatne mogą być także dla nas 😉)

 

Co o tym sądzicie? Uważacie, że kiedyś może pojawić się ta funkcja na urządzeniach od Apple?

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18643
  • 53372
  • 722

Google uruchamia RCS domyślnie wszystkim w aplikacji Wiadomości

@Wojciech na smatrfonach Xiaomi zauważyłem, że aplikacji a wiadomości korzysta z RCS już jakiś czas temu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Google uruchamia RCS domyślnie wszystkim w aplikacji Wiadomości


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Wojciech na smatrfonach Xiaomi zauważyłem, że aplikacji a wiadomości korzysta z RCS już jakiś czas temu.


To samo na Samsungach. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18643
  • 53372
  • 722

Google uruchamia RCS domyślnie wszystkim w aplikacji Wiadomości

@slav72 na Samsungach nie zauważyłem, pewnie z tego powodu, że częściej korzystam z Xiaomi lub podmiana tak nastąpiła, że nie zauważyłem. Na Xiaomi widać różnicę nawet nie zagłębiając się jakoś mocno w aplikację.

Pytanie tylko, czy to nie kolejny sposób na wepchnięcie niechcianych reklam klientowi korzystającemu z aplikacji Googla?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Google uruchamia RCS domyślnie wszystkim w aplikacji Wiadomości


@ketrasaArturnapisał(-a)

Pytanie tylko, czy to nie kolejny sposób na wepchnięcie niechcianych reklam klientowi korzystającemu z aplikacji Googla?


Chyba raczej nie, od dawna to istnieje w wiadomościach i nie spotkałem się z żadną reklamą jak dotąd. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Google uruchamia RCS domyślnie wszystkim w aplikacji Wiadomości


@Wojciechnapisał(-a)

Co o tym sądzicie? Uważacie, że kiedyś może pojawić się ta funkcja na urządzeniach od Apple?


Jest od początku i nazywa się iMessage. Fajnie, że Android doczekał się takiej funkcjonalności.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 476
  • 1627
  • 3

Google uruchamia RCS domyślnie wszystkim w aplikacji Wiadomości


@Wojciechnapisał(-a)

Więcej o tym tutaj. O co chodzi? Każdy (prawie każdy, niektórzy muszą zaakceptować warunki), kto posiada aplikację Wiadomości od Google, ma z automatu uruchomioną opcję wiadomości RCS. Nawet jak jej wcześniej nie uruchamiał. Cześć telefonów domyślnie korzysta właśnie z tej aplikacji do wiadomości SMS.

 

Co to jest RCS?

Bardzo dobrze opisane na ten temat informacje znajdziecie pod linkiem: https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/uslugi/uslugi-rcs/ (choć większość informacji dedykowana jest tam dla biznesu, to...  przydatne mogą być także dla nas 😉)

 

Co o tym sądzicie? Uważacie, że kiedyś może pojawić się ta funkcja na urządzeniach od Apple?


Ciekawe czy RCS będzie działać na 2 kartach sim?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36822
  • 1370

Google uruchamia RCS domyślnie wszystkim w aplikacji Wiadomości

Kiepski pomysł jak ktoś będzie zmieniał telefon.