Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pixel Watch 2 LTE dodanie eSIM Orange Flex

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 1

Pixel Watch 2 LTE dodanie eSIM Orange Flex

Witam, nie mogę dodać eSIM do mojego Pixel Watch 2, udało się komuś dodać?

zapętam się jak na filmiku, co mogę robić źle?

https://www.youtube.com/shorts/mg8oMXIY620

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 1

Pixel Watch 2 LTE dodanie eSIM Orange Flex

  1. Włączamy opcje programisty w telefonie.
  2. Usuwamy aplikację Pixel Watch z telefonu.
  3. Ściągamy i instalujemy starszą wersję aplikacji Pixel Watch - musi to być dokładnie 1.1.0.506033635 (February 16, 2023) - https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-pixel-watch/google-pixel-watch-1-1-0-506033635-relea...
  4. Aktywujemy profil eSIM w aplikacji Pixel Watch (ta wersja aplikacji pozwala na zeskanowanie kodu QR nawet od niewspieranych operatorów).
  5. Aktualizujemy aplikację Pixel Watch do najnowszej wersji już normalnie ze sklepu (po aktualizacji apka pokazuje, że nie można dodać eSIM, ale dodana wcześniej karta pozostaje aktywna i działa).
 
Możliwe problemy:
  1. Błąd podczas pobierania karty eSIM - komunikat "Nie udało się pobrać karty SIM. Sprawdź, czy masz połączenie z internetem, i spróbuj jeszcze raz.". Z tym się trochę męczyłem, ale pomogło ponowne wygenerowanie eSIM w aplikacji Orange Flex + usunięcie karty eSIM z zegarka (nawet jeżeli jej tam wcześniej nie było).
  2. Błąd podczas odczytywania kodu QR - wtedy najlepiej zeskanować kod np. Obiektywem Google albo jakimś innym skanerem kodów i wkleić odczytany ciąg znaków (zamiast skanowania).
  3. W przypadku innych problemów i korzystania z Dual-SIM można spróbować na chwilę wyłączyć drugą kartę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52692
  • 710

Pixel Watch 2 LTE dodanie eSIM Orange Flex

@Clubbers na stronie Orange FLEX: https://flex.orange.pl/uslugi/esim nie ma Twojego modelu na liście wspieranych do eSIM. Ponieważ nie jest oficjalnie na liście, mogą być problemy z dodaniem karty eSIM do Pixel Watch 2.

Czy zegarek ma możliwość wgrania eSIM przez kod QR? Może po wygenerowaniu kodu QR spróbować wczytać, ewentualnie wprowadzić ręcznie numer karty eSIM.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 1

Pixel Watch 2 LTE dodanie eSIM Orange Flex

komuś się udało dodać?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 1

Pixel Watch 2 LTE dodanie eSIM Orange Flex

  1. Włączamy opcje programisty w telefonie.
  2. Usuwamy aplikację Pixel Watch z telefonu.
  3. Ściągamy i instalujemy starszą wersję aplikacji Pixel Watch - musi to być dokładnie 1.1.0.506033635 (February 16, 2023) - https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-pixel-watch/google-pixel-watch-1-1-0-506033635-relea...
  4. Aktywujemy profil eSIM w aplikacji Pixel Watch (ta wersja aplikacji pozwala na zeskanowanie kodu QR nawet od niewspieranych operatorów).
  5. Aktualizujemy aplikację Pixel Watch do najnowszej wersji już normalnie ze sklepu (po aktualizacji apka pokazuje, że nie można dodać eSIM, ale dodana wcześniej karta pozostaje aktywna i działa).
 
Możliwe problemy:
  1. Błąd podczas pobierania karty eSIM - komunikat "Nie udało się pobrać karty SIM. Sprawdź, czy masz połączenie z internetem, i spróbuj jeszcze raz.". Z tym się trochę męczyłem, ale pomogło ponowne wygenerowanie eSIM w aplikacji Orange Flex + usunięcie karty eSIM z zegarka (nawet jeżeli jej tam wcześniej nie było).
  2. Błąd podczas odczytywania kodu QR - wtedy najlepiej zeskanować kod np. Obiektywem Google albo jakimś innym skanerem kodów i wkleić odczytany ciąg znaków (zamiast skanowania).
  3. W przypadku innych problemów i korzystania z Dual-SIM można spróbować na chwilę wyłączyć drugą kartę.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Pixel Watch 2 LTE dodanie eSIM Orange Flex

Wydaje się, że wskazana metoda już nie działa.

W kroku 4. po skanowaniu, lub też podaniu kodu "z palca" (sugestia #2) nie otrzymuję kodu od operatora.

Zastosowałem się częściowo do sugestii #1 ale nie bardzo wiem jak wygenerować nową kartę eSIM, jedyne co udało mi się zrobić to zresetować eSIM na zegarku.

Doprecyzuje, w aplikacji jest opcja skanuj kod, zamiast tego wybieramy ręczne podanie kodu, podajemy ciąg znaków z QR kodu do dodawania operatora (kod podany przez operatora), i tutaj pojawia się prompt o "kod potwierdzenia" ten ostatni nigdy do mnie nie trafia


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Pixel Watch 2 LTE dodanie eSIM Orange Flex

Mała korekta, wina była po stronie Orange, który, jak próbowałem w nocy przez ponad godzinę, nie wysyłał mi SMS'ów po czym o 8 rano wysłał ich ponad 10, razem z kodami. Niestety w tym momencie mam informację o tym, że eSIM nie udało się pobrać / jest w użyciu więc szukam możliwości wygenerowania nowego eSIMa i resetuję eSIM na zegarku, napiszę czy finalnie udało się ustawić eSIM.


W wyniku jakiegoś błędu wczorajszy eSIM został przypisany do urządzenia ale nie działał, Orange miał go zapisanego jako przypisany do telefonu. Celem uzyskania nowego eSIM należy deaktywować usługę i aktywować ją ponownie, przy aktywacji podawany jest (obecnie) 4-cyfrowy kod.

Sugeruję faktycznie zeskanować ciąg znaków jakimś czytnikiem QR i w podanej wersji aplikacji Watch wkleić ten ciąg (jakoś wzbudza to więcej zaufania), po czym podać numer potwierdzenia.