Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pisanie sms-a z błędem

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Pisanie sms-a z błędem

Cześć.Chciałbym żebyście pomogli mi wyjaśnić przykrą sytuację której doświadczyłem pisząc smsa.A mianowicie w tekscie sms-a zrobiłem błąd-literówkę .Telefon ten błąd wskazał mi podkreślając go,i jak sie potem okazało utworzył link do strony.Czy mogę to wyłączyć w ustawieniach a może to wirus.Jesli ktoś czegoś podobnego doświadczył to prosze o wskazówkę.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Pisanie sms-a z błędem

Sprawdziłem (na przeglądarce w komputerze) - rzeczywiście ze.to to jakaś strona po koreańsku (choć domena .to przypisana jest do Tonga, czyli państwa w Polinezji).

 

Czyli chyba rzeczywiście dziki przypadek 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pisanie sms-a z błędem

@KiPiO to podkreslenie to  moze byc sprawdzanie pisowni,  moze tez byc wlaczone przewidywanie tekstu naklawiaturze telefonu. Sprobuj pogrzebac w ustawieniach klawiatury i wylaczyc opcje podpowiedzi wyrazow


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pisanie sms-a z błędem

@KiPiO na przykladzie telefonu Samsung A5 w ustawieniach klawiatury trzeba odznaczyc opcje PRZEWIDYWANIE TEKSTU i AUTOMATYCZNIE SPRAWDZ PISOWNIE


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Pisanie sms-a z błędem

@byczyn_86 Okay,poszperam i sprawdzę.A tak na marginesie to jest to normalne to znaczy tworzenie tych linków do stron


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pisanie sms-a z błędem

@KiPiO z reguly te wszystkie slowniki i podpowiedzi sa standardowo wlaczone


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Pisanie sms-a z błędem

@byczyn_86: Nie odpowiadasz na jego pytanie. Jemu nie chodzi o fakt sprawdzania pisowni. Jemu chodzi o fakt, że słownik nie tylko wskazał / zauważył błąd, ale podkreślając go utworzył link do jakiejś strony w sieci. I to - moim zdaniem - absolutnie nie jest normalne i nie wynika z ustawień telefonu.

 

@KiPiO: czy ten link prowadził do jakiejś konkretnej strony? Sprawdzałeś telefon jakimś antywirusem? Moim zdaniem to jest potencjalnie niebezpieczna sytuacja - może Cię przekierowywać na jakieś wysoko płatne strony i czort wie co jeszcze.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pisanie sms-a z błędem

@Janhalb podpowiedzialem tylko zeby wylaczyl autokorekte. @KiPiO napisze nam pewnie czy cos to dalo, najlepiej jakby pokazal zrzut ekranu jak to wyglada. Sprawdzenie telefonu antywirusem nigdy nie zaszkodzi


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Pisanie sms-a z błędem

@byczyn_86i

@Janhalb Dzięki za zainteresowanie,podążając za waszymi sugestiami ,w ustawieniach  głównych telefonu i ustawieniach wiadomości nie ma.takiego trybu żeby włączyć lub wyłączyć takie ustawienia.Wspomnę tylko ze posiadam telefon honor 5. A, i jak odnajdę ten sms to to dokladnie wam to opiszę.Dzięki.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pisanie sms-a z błędem

@KiPiO  witam  Co do  większości smartfonów pewne słowa klucze są zamienianie na linki do innych aplikacji. Np słowo jutro może kierować do kalendarza. Nazwa kontaktu może powodować wykonanie połączenia do danej osoby. Większość smartfonów nie ma możliwości sterowania tym. Warto rozejrzeć się za inną aplikacją do wiadomości SMS, choć to nie zawsze daje rezultaty.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Pisanie sms-a z błędem

Okay,odnalazłem tego sms-a

,mniejsza o treść ale o te słowo,

poprawnie mialo być. "że to"',ale wyszło "ze.to" oczywiście podkreslone.Z ciekawości wszedłem w ten link, jest to jakaś koreańska strona nic złego wszystko normalne,można.nawet wybrac jezyk.polski  bez żadnych oplat-sprawdzałem.Ale chodzi o.sam.fakt tworzenia linku w sms-e.