Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nokia 5230 - kilka pytań o poczciwym telefonie

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Nokia 5230 - kilka pytań o poczciwym telefonie

Witam

 

Mam pytanie (a właściwie 3 pytania) dotyczące starej poczciwej Noki 5230, którą wygrzebałem ze swojego "kuferka ", gdzie sobie spała w towarzystwie kilku młodszych i starszych Nokii, ale znalazł się królewicz, który ją znalazł wyjął z kuferka i chce pobudzić do życia.

1 pytanie: czy w Era (T-mobile dzisiaj) Nokia 5230 miała SimLock?

2 pytanie: w jakim G pracowała i czy dzisiaj coś popracuje?

3 pytanie: gdzie są ustawienia głosu w menu, aby dać na max bo słabo słychać głośnik?

 

Na razie to wszystko na początek tematu, ale ta Nokia jest godna dyskusji bo jeszcze wiele osób ją używa a ja chcę jak Ona ożyje dać ją jakiemuś uczniowi za friko:)

Jutro kupię starter do tej Nokii i będę ją wałkował, co oczywiście zrobię z Waszą pomocą.

 

 

___________________

*Temat przeniesiony z działu "Na kartę" i doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Nokia 5230 - kilka pytań o poczciwym telefonie

@Anonim jeżeli podaję błędne informacje, to wyjaśnij mi, czemu po włożeniu karty SIM do telefonu najczęściej usługi działają od razu, nawet na telefonach z poza sieci?

Co do linków, nie podam strony WAP, bo nawet jeśli by była, to i tak nie aktualna lub problem jest z otwarciem takiej strony.

Raczej ze starych telefonów trudno coś wydusić, a nawet jak się da, to dużo czasu zajmuje. Będzie jeszcze trudniej po wyłączeniu 3G. Raczej trzeba się nastawić na rozmowy po 2G i SMS-y.

 

Ustawienia APN do ręcznego wpisania parametrów:

Nazwa konfiguracji: Internet

Nośnik danych: GPRS

APN (punkt dostępu): internet

Nazwa użytkownika: internet

Hasło: internet

Uwierzytelnianie: normalne

Adres IP telefonu: Automatyczny

Podstawowy serwer DNS: 194.204.159.1

Dodatkowy serwer DNS: 194.204.152.34

Dla połączenia Internet GPRS nie należy ustawiać bramki IP, adresu serwera Proxy oraz numerów ich portów (pola te należy zostawić niewypełnione).

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Nokia 5230 - kilka pytań o poczciwym telefonie

@Anonim 

Ad1) Wygląda już na nowszy sprzęt, więc może nie mieć SIM LOCK-a. Najprościej sprawdzić wkładając nawet na chwilę kartę SIM innego operatora niż magenta. Jak zaloguje się do sieci, to brak blokady.

Ad2) Nokia 5230 pracuje w pasmach 2G i 3G. W kraju dostępne jest jeszcze obecnie 3G 900 MHz, więc będzie działała jeszcze z rok, zanim zostanie wyłączone 3G (w magenta już wyłączają, więc w tym paśmie w części kraju już nie będzie działało). 2G, częstotliwość 900MHz ma być wyłączona dopiero około 2030 roku, więc po wyłączeniu 3G jeszcze zostaje kilka lat 2G.

Ad3) Szukaj w ustawieniach, profilach. 

Anonim

Nie dotyczy

Nokia 5230 - kilka pytań o poczciwym telefonie

Wg. mnie szukając czy jest Sim Lock w tej 5230 wziętej z Era szukałem 2 rozwiązań: ściągnąć go samemu jak jest na Era albo sprawdzić w czy go wcale nie ma.

 

Jako informatyk od 25 lat (Amiga i przejście z braku softu na PC gdy był tylko Win 95), jestem dociekliwy w takich tematach jak ten o 5230:) i siedziałem do 3 w nocy z postanowieniem dojścia do tego a mając 3 karty Sim: Orange, Play i T-mobile) próbowałem i próbowałem wcisnąć kartę do gniada by go nie uszkodzić ale nie znałem tego telefonu, bo był używany kiedyś przez  żonę a po za tym ekran dotykowy w nim wymaga dziecięcych lub kobiecych paluszków wg. mnie. 

 

Nie znałem też jak się go konfiguruje, bo w 5230 całą konfiguracja (nie miałem z tym do czynienia a posiadana instrukcja po polsku na początku wprowadza lenia nie chcącego poszukać informacji w Google:)) jak nie zna na pamięć typu wszystkich kart Sim. 

W instrukcji jasno pisze to co widać na dołączonym poniżej z instrukcji:

5230_nokia.jpg

 

Ja mając aktywne 3 karty Sim od 3 operatorów wkładałem po kolei i włączałem telefon ale ciągle po uruchomieniu był komunikat, że praca tylko offline, czyli brak karty Sim!

 

Nie mając z T-mobile miałem zamiar kupić by sprawdzić ale okazało się że:

1. Nie trzeba bo zły typ karty wciskałem w jej gniazdo a jak już dobre to nie do końca, bo bałem się "coś" uszkodzić w telefonie mając niezgrabne paluchy!

Sim Lock'a ta 5230 nie ma bo działa na Orange i Plus ora Play'u, bo chyba od wtedy jak żona dostała ten telefon Era już nie dawała Simlocka.

 

To by była pierwsza sprawa rozwiązana w tym temacie a następne do dyskusji o 5230 to konfiguracja i ustawienia telefonu, czyli wszystko co trzeba zrobić "pod siebie" w telefonie.

 

Mając i używając Redmi Note 9 a jako drugi telefon Nokia 206.1 i znając go dobrze od lat w temacie konfiguracji (czasem nie wszystko:)) uruchamiając 5230 po prostu byłem "noga", gdyż skala trudności dla osoby znającej jako tako 206 jest o wiele większa, powiedział bym duża.

 

Wykonałem już w ustawieniach,: 

- głośność, aparat foto, i teraz jak w Nokii 206 zacząłem temat zajmę się MMS, bo muszę znależć Punkt dostępu.

 

 

SORKI Za pomyłkę w tekście powyżej: TO NIE KARTA T-mobile TYLKO PLUS"a !!!

 

 

Będę wałkował MMS a chodzi o Punkt dostępu bo nie wiem jaki ustawić mając włożoną kartę z Plusa nie chce mi się szukać po niecie. Mam remont łazienki w domu i sam robię i a z czasem żle.

 

Muszę wybrać coś z tego:

Wojciech_0-1664355124892.jpeg

 

 

Zajmę się tym dopiero wieczorem.

 

________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Nokia 5230 - kilka pytań o poczciwym telefonie

@Anonim najczęściej ustawienia MMS-ów są z automatu pobierane po włożeniu karty SIM Orange i uruchomieniu telefonu. Jeśli nie zostaną pobrane, niestety parametry trzeba będzie wprowadzić samemu ręcznie.

Tu masz informacje o konfiguracji do odbierania i wysyłania MMS-ów:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-sms-w-telefonie

Co do konfiguracji ustawień MMS innych operatorów nie podpowiem, wyżej podana instrukcja dotyczy Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Nokia 5230 - kilka pytań o poczciwym telefonie

@ketrasaArtur Nie masz racji! W Orange już od dawna sam ustawiasz konfigurację MMS w telefonach na kartę (rozmawiałem z doradcą Orange).

.

 

Co do tego linka, co podajesz to nie działa w telefonach klasycznych a gdyby działało, to by mnie tutaj nie było w temacie 206 🙂 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Nokia 5230 - kilka pytań o poczciwym telefonie

@Anonim jeżeli podaję błędne informacje, to wyjaśnij mi, czemu po włożeniu karty SIM do telefonu najczęściej usługi działają od razu, nawet na telefonach z poza sieci?

Co do linków, nie podam strony WAP, bo nawet jeśli by była, to i tak nie aktualna lub problem jest z otwarciem takiej strony.

Raczej ze starych telefonów trudno coś wydusić, a nawet jak się da, to dużo czasu zajmuje. Będzie jeszcze trudniej po wyłączeniu 3G. Raczej trzeba się nastawić na rozmowy po 2G i SMS-y.

 

Ustawienia APN do ręcznego wpisania parametrów:

Nazwa konfiguracji: Internet

Nośnik danych: GPRS

APN (punkt dostępu): internet

Nazwa użytkownika: internet

Hasło: internet

Uwierzytelnianie: normalne

Adres IP telefonu: Automatyczny

Podstawowy serwer DNS: 194.204.159.1

Dodatkowy serwer DNS: 194.204.152.34

Dla połączenia Internet GPRS nie należy ustawiać bramki IP, adresu serwera Proxy oraz numerów ich portów (pola te należy zostawić niewypełnione).

 

Anonim

Nie dotyczy

Nokia 5230 - kilka pytań o poczciwym telefonie

@ketrasaArtur drugi raz nie masz racji i wklejasz coś co nadaje się do muzeum! 

5230 zalicza się do starszych Noki i trzeba samemu pisać te ustawienia, ale...zamiast słowa internet użyć mms!

 

Więcej nie wprowadzaj w błąd a jak nie wiesz wejdż na chat z doradcę technicznym. Starsze Nokie NIE DOSTAJĄ SMS Z KONFIGURACJA> ROBI SIE TO RECZNIE SAMEMU!

 

 

W przypadku telefonów klasycznych poprawne ustawienia mms są nastepujące:

  • Nazwa konfiguracji: MMS Orange
    APN (punkt dostępu): mms
    Nazwa użytkownika: mms
    Hasło: mms
    Nośnik danych: GPRS
    Uwierzytelnianie: normalne
    Pobieranie: automatyczne
    Serwer (strona główna): http://mms.orange.pl
    Adres bramki IP: 192.168.6.104
    Port IP: 9201

     

: Bo przez Ciebie trzeba będzie zamknąć temat 5230:)...Naprawdę!

 

 

__________________

*Wpis poddany edycji zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.

Anonim

Nie dotyczy

Nokia 5230 - kilka pytań o poczciwym telefonie

@ketrasaArtur J nie jestem złośliwy w stosunku do Ciebie, ale sam (może Ci się wydać to śmieszne),  kilka dni siedziałem nad MMS i wyjaśnię CI dlaczego:).

Mam jako taki w miarę dobry smartfon, który jeszcze jest na gwarancji i ale np. jak by ktoś widząc mnie z tym telefonem zapytał by mnie mówiąc : "Po co Ci ta stara Nokia?

wiesz  co bym mu odpowiedział? Prawdę! Najzwyklejszą prawdę dlaczego mam Nokię 206.1 i dodał bym jeszcze na sam początek: "X" (nie mogę tutaj to słowo napisać, bo na tym Forum nie których słów się nie używa, choć nie są z półki poniżającej zasobów słów używanych na innych forach bez problemu 🙂 

 

O co chodzi zapytasz?

Chodzę bardzo często na ryby nad rzeką i mając już 2 razy przykre doświadczenie: raz Nokią 5230 i drugi raz ze smartfonem Alcatel 5 HD (z dolnej półki cenowej ale fajny) po prostu zarzucając robala na haczyku i 1 i drugi też wylecialy z kieszeni do rzeki, która w tym miejscy gdzie chodzę jest  i są wry.

Nie cały miesiąc temu postanowiłem, że wyciągnę z pudła ze starociami elektronicznymi Nokię 206.1 używaną przez żonę sporadycznie w stanie więcej jak na 4+!

 

Będę z nią chodził na ryby, a smartfon za ponad tysiąc zeta (tyle koszcił jak kupiłem ok. 1,5 roku temu) będę zostawiał w domu, bo szkoda go stracić w rzece. Tak zrobiłem a, że Nokia wysyła MMS można z ryb dla żonki jakąś fotkę presłać, ale żeby to zrobić (UWAGA!) trzeba dobrze ustawić MMS. 

 

Kartę Sim na doładowania roboczego telefoniku 206.1 kupiłem już trochę dawno temu w Orange, a aby odbierać rozmowy przez 1 rok bez dołądowania, gdyż "moja" dzwoni co chwilkę do mnie jak jestem na rybkach i pyta o byle co, co rozprasza łowienie.

 

Wracając do 206.1 i MMS odpowiadam Ci na to, cytuję: "@Anonim podaję błędne informacje, to wyjaśnij mi, czemu po włożeniu karty SIM do telefonu najczęściej usługi działają od razu, nawet na telefonach z poza sieci?" a ty się domyśl, bo nie będę tutaj reklamował innych sieci 🙂 Kumasz? (wyraz kumasz nie jest zabroniony na tym Forum?- Zresztą nie moja sprawa, to normalne słowo w użyciu na codzień)

 

 

Jak nie podpowiem tylko, że to co napisałem stało się faktem tak, jak np. "było a nie ma", po prostu wyrażnie napisałem, że telefony klasyczne, takie jak 206.1 i klasyczni przyjaciele z firmy Nokia) Orange już nie wysyła usług, i wszystko trzeba ustawić samemu.(MMS).

Dobre czasy się skończyly, co nie znaczy, że konkurencja Orange tego nie robi nadal i tak jest, gdyż myśląć, że 206.1 coś ma żle, kupilem i włożylem Sim z sieci konkureta Orange, po to aby tylko wypróbować jak dziala MMS i Internet. Włożyłem kartę, uruchomilem 206.1 i zaraz, po dosłownie minicie wszystko dziaalo, bo dostalem odrau ustawienia w sms od tych operatorów.

 

Aby rozgryżć co się dzieje z ustawieniem MMS w Orange szukałem po necie i wylądowałem tutaj na tym Forum. Tylko dlatego! 

 

Teraz ja zadam Ci pytanie, czyli fragment twojego posta, cytuję: "czemu po włożeniu karty SIM do telefonu najczęściej usługi działają od razu, nawet na telefonach z poza sieci?"

 

O jakie Ci telefony z po za sieci chodzi? Napisałem CI wyrażnie, że Orange nie wysyła na telefony klasaczne ustawień MMS! Co się dzieje z innymi, nowszymi to nadal ślą ustawienia ale ja mam swój smartfom w innej. więc nie będę i nie bedę robil na nim eksperymenty z Sim'em z Orange, co nie znaczy, żle myslę o sieci Orange, ale jak "wyjechałem" to po co mam wracac 🙂

 

Co do mojej Noki 206,1 z kartą Orange, to numer kupiłem tylko dlatego, że jest naprawdę fajny do zapamiętania już po 1 razie widzenia go.

 

Na koniec: o jakich telefonach z po za sieci? Telefon może być byle jaki ale  karta SIm musi być tego operatora, którego wybrałeś kupując ją z jego logiem.

A po za tym owszem działają (myślę tylko o klasykach!) ale nie w Orang od ponad roku.