Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?

Co kilkanaście, -dzisiąt minut telefon sam namierza moją lokalizację a Orange pobiera za to opłaty / zabiera dane pomimo stałego połączenia na Wifi. Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji bez jej wyłączania ponieważ potrzebuję jej do działania kilku aplikacji? Jednym słowem: Jeśli już system mnie namierza, chciałbym abym za to nie płacił.

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32541
  • 37242
  • 1375

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?

A podasz model dokładniej?

Ogólnie trzeba poszukać ustawienia lokalizacji - i wybrać lokalizację po GPS/GLONASS, bez nadajników komórkowych.

Ponadto jeśli masz konto google w telefonie, to tam też wyłączyć.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?

Samsung Galaxy S5 / Orange karta / Android 6

 

Wiem na pewno że chodzi o ustawienia lokalizacji bo przy jej wyłączeniu nic danych / pieniędzy nie pobiera

 

U Ustawianiach lokalizacji próbowałem już zmieniać wszystko (Chyba że jest jeszcze gdzieś coś o czym nie wiem)

 

Ustawienia > Połączenia > Lokalizacja > 3 Tryby (Duża dokładność, oszczędzanie energii, tylko GPS)

 

Pod tym zakładka: Zwiększ dokładność a w niej: Skanowanie WiFi i Skanowanie Blutooth.

 

Pod tym aplikacje które wymagają lokalizacji ale nawet po odmowie im lokalizacji coś czerpie sieć.

 

(Doczytałem że może to być tzw SUPL czyli lokalizacja po nadajnikach ale nie wiem jak to wyłączyć - chyba że to coś innego...?)

 

/

 

Co do Konta google - owszem mam na telefonie ale tez nie wiem gdzie to można wyłączyć?

Anonim

Nie dotyczy

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?

@Matepi, ja sądzę, że musisz poszperać, albo wyjaśnić sobie wg. Twego modelu. Ja mam tak w Samsungu Galaxy J3 2017:

Pokaż szczegóły
szczegóły poniżej:
https://www.samsung.com/us/support/account/ > logowanie/rejestracja https://www.samsung.com/us/support/customer-services/ > przejdź do wsparcia produktu https://www.samsung.com/us/support/ 
- albo poczta elektroniczna: poprzez sekcję „Kontakt” w witrynie http://help.content.samsung.com/
W moim jest tak:
Screenshot_20171127-172242.jpgScreenshot_20171127-172257.jpgScreenshot_20171127-172340.jpg

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?

Ale jak wyłączymy lokalizację - jak u Ciebie - to rzeczywiście problemu nie ma, ale to nie jest rozwiązanie.

Historię lokalizacji też mam wyłączoną - nie pomaga

 

Pytałem Samsunga i to ich odpowiedź:

 

W podanym przez Pana przypadku może to być dodatkowo płatna usługa która jest aktywna po stronie Pana operatora. Samo korzystanie z GPS czy lokalizacji jest bezpłatne. W celu wyłączenia takiej usługi najlepiej skontaktować się z Pana operatorem, celem wyłączenia usługi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32541
  • 37242
  • 1375

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?

W pierwszym kroku musisz wybrać tylko GPS.
Jeśli to nie działa i pobierane, musisz przejrzeć wszystkie aplikacje (najbardziej te od google) i wyłączyć dla nich uprawnienie związane ze sterowaniem lokalizacji. Niestety minusem jest to, że może nie działać w nich lokalizacja.

 

U mnie na Xiaomi Redmi 3S w szczegółach uprawnień niektóre apki mają podwójne ustawienia lokalizacji:

Screenshot_2017-11-27-18-39-36-115_com.google.android.packageinstaller.png

Niestety android 6 nie pozwala na zarządzanie tym inaczej niż wyłączenie całego uprawnienia dla danej aplikacji.

 

PS. To co przytoczyłeś to jakaś bzdura. Tylko GPS i po WiFi jest za free. Wszystkie rodzaje komunikacji internetowej (poza mms) są taryfikowane przez operatorów. Jedynie w Ameryce Północnej i niektórych krajach tzw. Dalekiego Wschodu jest to za free. W Europie niestety nie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?

1) Swego czasu walcząc z tym powyłączałem połowę aplikacji jakie miałem.

2) Wybrany tylko GPS nic nie daje.

3) Jesli możesz napisz mi gdzie znajde to co przedstawiłeś w zrzucie ekranu.

4) Każdą apkę mogę wyłączyć z żądania lokalizacji ale googla juz nie - musze wtedy wyłączać cała lokalizację (Rozumiem że o to chodziło Ci pisząc że takie rzeczy tylko na Andku 6?)

 

Anonim

Nie dotyczy

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?

@Matepi, znalazłem takie cuśEmotikon: MrugającyKliknij tutaj


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?

Rozumiem że jeśli zaakceptowałem korzystanie z GPSa na samym początku, to potem już google może to robić i tego nie wyłączą? - Czy o to chodzi?

 

...bo jeśli tak to to trochę niesprawiedliwe: Lokalizację w każdej aplikację mogę wyłączyć ale w Googlach juz nie. Jeśli chce to zrobić to muszę wyłączyć całą Lokalizację na belce (A tego nie chce robić)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32541
  • 37242
  • 1375

Jak wyłączyć używanie nadajników GSM do określania lokalizacji w telefonie z systemem Android?

U mnie to wygląda tak:
IMG_20171127_192747.jpgIMG_20171127_192810.jpg

Jedziemy na dół:
IMG_20171127_192845.jpgIMG_20171127_192903.jpgIMG_20171127_192921.jpgIMG_20171127_192949.jpg

Dla Game of War jest tylko przybliżona. Dla google niestety już pełna:

IMG_20171127_193026.jpg

Jedyne co to można wyłączyć całą lokalizację wcześniej: IMG_20171127_193048.jpg