Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wyłączyć aktualizacje?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Jak wyłączyć aktualizacje?

Witam. Mój problem polega na tym, że co chwilę wyskakują mi na telefonie jakieś aktualizacje aplikacji i same się instalują. Da się zrobić tak żeby aplikacje się nie pobierały same? Mój telefon to Samsung Galaxy A5

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Jak wyłączyć aktualizacje?

@babeczka pewnie masz wlaczone aktualizacje automatyczne i gdy tylko telefon jest w zasiegu Wifi to pobiera i instaluje aktualizacje. Zeby to wylaczyc: wejdz w apke Sklep Play, rozwin menu - > ustawienia - > nacisnij "aktualizuj aplik. automatycznie" i wybierz "nie aktualizuj". Zatwierdz "Gotowe" .

Dodatkowo w ustawieniach wejdz w Powiadomienia i zaznacz tak jak na zdjeciu:

 

Screenshot_20191231_011652.jpg

 

Od tej pory telefon powiadomi Cie ze aktualizacja jest dostepna, ale nie pobierze jej i nie zainstaluje.

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Jak wyłączyć aktualizacje?

@babeczka pewnie masz wlaczone aktualizacje automatyczne i gdy tylko telefon jest w zasiegu Wifi to pobiera i instaluje aktualizacje. Zeby to wylaczyc: wejdz w apke Sklep Play, rozwin menu - > ustawienia - > nacisnij "aktualizuj aplik. automatycznie" i wybierz "nie aktualizuj". Zatwierdz "Gotowe" .

Dodatkowo w ustawieniach wejdz w Powiadomienia i zaznacz tak jak na zdjeciu:

 

Screenshot_20191231_011652.jpg

 

Od tej pory telefon powiadomi Cie ze aktualizacja jest dostepna, ale nie pobierze jej i nie zainstaluje.

Pozdrawiam


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52622
  • 705

Jak wyłączyć aktualizacje?

@babeczka88 wyskakujące powiadomienia poszczególnych aplikacji zainstalowanych na smartfonie można całkowicie wyłączyć bezpośrednio w Sklep Google Play (sklep Play). Screeny poniżej, kolorem pomarańczowym zaznaczone miejsca, gdzie należy kliknąć aby przejść do następnego okienka:

Screenshot_2019-12-31-03-33-33.jpgScreenshot_2019-12-31-03-33-37.jpgScreenshot_2019-12-31-03-34-00.png

Wybieramy aplikację na liście, którą chcemy wyłączyć:

 

Screenshot_2019-12-31-03-34-21.jpgScreenshot_2019-12-31-03-34-26.jpgScreenshot_2019-12-31-03-32-56.jpg

Ja u siebie wyłączyłem Mój Orange, ponieważ nie chcę, aby zainstalowała się aktualizacja wersji Nowy Mój Orange 5.0. 

Tylko wyłączenie aktualizacji, np FLEX, gdzie co chwila są dodawane nowe opcje, nie będzie już aktualizowane, i nie zobaczysz tych nowych opcji bez ręcznego zaktualizowania. Pewne funkcje mogą przestać działać, a dana aplikacja będzie narażona na niestabilną pracę tu dzież gorsze sprawy w przypadku braku aktualizacji

W każdej chwili można ponownie włączyć aktualizację.

Ze swojej strony nie polecam wyłączania, natomiast jeśli to konieczne, to przynajmniej raz na jakiś czas należy sprawdzić, czy nie ma nowych aktualizacji. Jeżeli są, to uzupełnić ręcznie Emotikon: sfrustrowany


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Jak wyłączyć aktualizacje?

Dziękuję za odpowiedzi. Wyłączyłam całkowicie aktualizacje, będę co jakiś czas sprawdzać i sama instalować. Naprawdę denerwujące było jak nagle kilka lub kilkanaście aplikacji naraz się instalowało.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52622
  • 705

Jak wyłączyć aktualizacje?

@babeczka88 bardzo proszę. Zapraszam dalej do korzystania z forum NO Emotikon: Mrugający