Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak włączyć w telefonie informacje o zużytych gigabajtach w szczególności roaming

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Jak włączyć w telefonie informacje o zużytych gigabajtach w szczególności roaming

Wyjeżdzam za niedługo na wakacje za granicę czy jest możliwośc ustawienia w telefonie jakiegoś powiadomienia że zużyłem tyle a tyle danych? Chciałbym to jakoś kontrolowac żeby nie zużyc całego.
Wiem że kiedyś gdzieś cos takiego widziałem ale teraz za chiny nie mogę znaleźć, może miałem to w starym telefonie. Kolejne pytanie czy jest jakaś opcja dokupienia pakietu w razie W? mam obecnie ponad 10 giga w roamingu.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Jak włączyć w telefonie informacje o zużytych gigabajtach w szczególności roaming

@Mortadelli w telefonie Mi 10 Lite 5G wchodzę Ustawienia --> Karty SIM i sieci komórkowe --> Ustawienia zaawansowane --> Dane w Roamingu. Tam można ustawić dzienny limit i alerty.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Jak włączyć w telefonie informacje o zużytych gigabajtach w szczególności roaming

@Mortadelli nie podałeś istotnych danych: jaki masz telefon oraz w jaka oferta: abonament, na kartę, FLEX? 

W ofercie na kartę można dokupić pakiet 1 GB w UE za 15 zł na 7 dni. Kod USSD do aktywacji: *130*31#

Kontrola transmisji danych:

Na Samsungu wchodzę w ustawienia --> połączenia --> Licznik danych.

Tu jeszcze informacja od googla:

https://support.google.com/pixelphone/answer/2819524?hl=pl

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Jak włączyć w telefonie informacje o zużytych gigabajtach w szczególności roaming

Sorrki 😅, telefon to Mi 11 a oferta to abonament


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Jak włączyć w telefonie informacje o zużytych gigabajtach w szczególności roaming

@Mortadelli w telefonie Mi 10 Lite 5G wchodzę Ustawienia --> Karty SIM i sieci komórkowe --> Ustawienia zaawansowane --> Dane w Roamingu. Tam można ustawić dzienny limit i alerty.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Jak włączyć w telefonie informacje o zużytych gigabajtach w szczególności roaming

Super dzięki 😀, jest w tym miejscu które wskazałeś i już tam musiałem być wcześniej bo widzę że mam to już poustawiane no chyba że to jakoś z automatu tak się robi. No nic ważne że już mam. Jak się będę trzymał tych limitów to 10 giga mi wystarczy. Thx @ketrasaArtur 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Jak włączyć w telefonie informacje o zużytych gigabajtach w szczególności roaming

@Mortadelli najczęściej ustawienia są donyślne, więc jak nie było przestawiane, to masz fabryczne limity ustawione.

Warto też kontrolować zyżycie GB w aplikacji Mój Orange, ale pamiętaj, że aktualizacja zużycia jest z opóźnieniem, więc nie warto wykorzystywać pakietu do zera.

Dobrym rozwiązaniem jest też zakup startera lokalnego operatora i użycia do obsługi internetu. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Jak włączyć w telefonie informacje o zużytych gigabajtach w szczególności roaming

Wycieczka na 10 dni więc dam radę na swoim pakiecie, jeśli będę trzymał się ustawionych limitów. A aplikacji orangowej jakoś nie ufam  wole wiec żeby to telefon informował mnie o przekroczeniu limitu.