Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 377
  • 1516
  • 10

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE

@j131To  prawda, ale dużo zależy od samych telefonów. Jest przepaść między urządzeniem, które kosztuje np 1500 zł a takim, który kosztuje koło 4000zl. Celowo unikam podawania konkretnych marek...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6081
  • 24885
  • 210

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE

Tys prowda.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2253
  • 12580
  • 58

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE

@atlas_cudow są odstępstwa od tej teorii i Edge 30 Neo przykładowo równa do tych za 4k zł 😃

Kilka innych marek telefonów też, bo Apple czy Samsung sporo biorą za znaczek, trochę już telefonów miałem i nie kupuję tych bajek, że dobry telefon to ,4 czy 5 k zł musi kosztować 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 234
  • 840
  • 3

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE

Zgodzę się z Tobą @IreneuszCD  nie ma sensu przepłacać.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 141
  • 272
  • 7

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE

Dlaczego "obciążać zasoby BTSa (btw. to nie GSM;) " bo komuś coś się nie podoba? Ja cały czas "obciążam", bo przez WAHANIA sygnału WiFi w miejscu, gdzie pracuję, VoWiFi mam wyłączone na stałe.

W TEORII powinno nastąpić przełączenie, W PRAKTYCE przeważnie skutkuje opóźnieniem w transmisji głosu/zerwaniem połączenia/ciszą w słuchawce.

Nie rozumiem, dlaczego nie mogę mieć wyboru, jak w innych sieciach. Ci, którzy wolą VoWiFi albo "nie chcą obciążać zasobów BTSa", włączą priorytet WiFi. Inni, jak ja na drugiej karcie SIM T-Mobile - włączę priorytet LTE, a VoWiFi włączy się samo, jak sieć komórkowa całkiem zniknie. I nie będę poza zasięgiem, jak teraz - bo teraz przeważnie zapominam ręcznie włączać VoWiFi w takiej sytuacji. Tylko dlatego, że w Orange ktoś wymyśli, że "lepiej zablokować". Tylko tyle i aż tyle: nie wszystkim to musi przeszkadzać, mi przeszkadza, bo to bezsensowne ograniczanie funkcjonalności urządzenia, które posiada taką funkcję, ale operator ją blokuje.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 377
  • 1516
  • 10

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE

@muddyA kto powiedział, że  nie masz wyboru? Inni producenci np,. Google dają możliwość zmiany priorytetu. Oczywiście rozumiem, że zmiana telefonu to nie jest takie hop siup, ale wybór jest... Albo po prostu pogodzić się z narzuconymi zasadami. Taki urok używania niższej klasy telefonów...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1737
  • 7523
  • 60

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE

W Xiaomi Mi 9 mam możliwość wybrania preferowania połączeń po WiFi lub po sieci komórkowej dla pierwszego slotu pomarańczowego i drugiego slotu fioletowego. Ale opcję tę włączyłem krótkim kodem aby była widoczna w sofcie, oficjalnie ten telefon nie jest wspierany w Orange więc nie narzucili swoich wymagań, bo i niestety tak na prawdę to VoWiFi generuje więcej problemów niż korzyści na tym telefonie (zestawia sie w Orange losowo i niemal zawsze nikt które nie słyszy, pomaga wyłączenie WiFi i wtedy wpada w VoLTE, głos wraca; a u fioletowych w ogóle sie nie zestawia VoWiFi). 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1347
  • 6

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE


@atlas_cudownapisał(-a)

Mam zupełnie inne doświadczenia, ale to pewnie zależy setupu sieci. Najczęściej przebywam w pracy i w domu i w obu lokacjach mam dość dobre pokrycie WiFI w roamingu


Co masz na myśli używając określenia "wifi w roamingu"?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 377
  • 1516
  • 10

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE

@Ianus72  Np. IEEE 802.11r.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1347
  • 6

Irytująca "decyzja" Orange o zablokowaniu priorytetu: VoWiFi/WiFiCalling vs. VoLTE


@atlas_cudownapisał(-a)

@Ianus72  Np. IEEE 802.11r.


Poważnie? W domu tak masz? To ile masz tam tych AP?

Poza tym to już ma raczej związek ze strukturą sieci wifi a nie z samym tematem i Orange...