Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 7
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Dokładnie tez bym chciał poznać jak do tego odniosło się Apple

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy


piotro napisał(-a):
@borys No właśnie to mnie zastanawia czemu głównie w Orange się takie coś działo. Skoro Iphone 7 robi ze tak powiem burdel w sieci to czemu ludzie z play itp się nie skarżą lub jest taki mały odsetek ludzi.
@Artur a możesz wyjaśnić te pewne okoliczności sieciowe które powodują blokadę ?

Jeśli chodzi o częstotliwość występowania problemu to zwróćcie uwagę, że choć właściwie od pojawienia się na rynku "siódemek" problem pojawiał się wszędzie, ale sporadczynie, to w minionym tygodniu bardzo nasilił się w Orange. Stało się tak dlatego, bo mieliśmy wspomniane wcześniej, dodatkowe problemy techniczne z SMSami po naszej stronie, które już zostały naprawione. Według naszych ustaleń to jest przyczyna większej ilości zgłoszeń u nas niż w innych sieciach.

 

Co do wyjaśnienia "okoliczności sieciowych" to wybacz nam, @piotro, mam niestety za małą wiedzę, aby wyjaśnić jaka część oprogramowania telefonu, w jaki sposób łączy się z naszymi systemami sieciowymi i jak to się dzieje, że pojawiają się problemy. Ponoć to musiałby być bardzo długi opis, bardzo technicznym językiem, którego zrozumienie wymagałoby zaawansowanej wiedzy o systemach sieciowych. Zaglądaj do Nasz Orange częściej, pomagaj innym, a zaprosimy Cię kiedyś do nas i sam będziesz mógł porozmawiać z naszymi inżynierami 🙂 Ja ufam ich wiedzy, Was też o to proszę. 

 

Co do stanowiska Apple, to wierzę, że wyjaśniałaby problem tak, jak my, choć czy tak jak my będzie z Wami otwarcie rozmawiać i wyjaśniać co robi w tym temacie? Tego nie wiem i to nie do nas pytanie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi @Artur, jednak nie chodziło nam tutaj o samo wyjaśnianie problemu przez Apple, a o to, czy masz może wiedzę na temat tego, czy Apple potwierdziło Wam jako Orange, że zajmie się tym problemem, skoro to oni muszą coś zmienić.

 

EDIT: @Artur dopiero zauważyłem wiadomość w skrzynce odbiorczej i dlatego dopiero teraz odpowiedź. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 7
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Dokładnie dobrze by było wiedzieć, że Apple wg przyjęło to do wiadomości.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Nie martwcie się, z tego, co wiem, nie tylko przez nas problem został zgłoszony do Apple jako poważny i choć nie mamy zapewnienia, że na 100% problem zostanie naprawiony w najbliższej aktualizacji iOS to liczymy na to, że tak się stanie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 7
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

@Artura kto jeszcze go zgłaszał?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Wiemy, że u innych operatorów, nie tylko w Polsce pojawił się ten problem, ale nie mogę wypowiadać się za inne sieci, rozumiecie 😉

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Jak narazie problem cały czas jest i nie został usunięty. Więc tej wersji trzeba się trzymać


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Artur, typowa odpowiedź dla pracownika orange 🙂 konsultanci np dalej nie wiedzą o problemie 🙂 chciałem zrezygnować z waszych usług, mam umowe do czerwca, ale niestety zapłaciłbym dużo większą karę niż opłacenie abonamentu do końca. Pozdrawiam oszustów 🙂

P.S. Co oznacza rozwiązane w tytule? co wy niby rozwiązaliście? niby nie ma już problemu? czy rozwiązaniem jest napisanie że to wina apple? śmiech na sali, robicie z siebie pośmiewisko


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 7
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

@Artur  jak dla mnie również napisanie że problem rozwiązany jest śmieszne.

PS Dziś na iPhone 5 też miałem problem  z wysyłaniem sms.