Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei mate 20 pro


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 1

Huawei mate 20 pro

Witam zakupiłem na prezent owego Huaweia z ładowarką indukcyjna oraz Kartą pamięci. Żonie telefon bardzo się spodobał ale znajomy nam zaoferował ten sam telefon z zestawem ale w znacznie lepszej cenie. I tu moje pytanie brzmi czy jeśli nie minęły jeszcze 14 dni od dostarczenia telefonu przez kuriera to może odstąpić od umowy ratalnej z Orange?  I drugie pytanie czy jeśli z zestawu wyciągnąłem kartę pamięci i włożyłem do telefonu to obciąża mnie znacznie za utratę wartości??

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei mate 20 pro

Jeśli spełniasz warunki (jesteś konsumentem itp), to jak najbardziej możesz skorzystać z odstąpienia. Telefon może nosić ślady normalnego użytkowania, ale nikt na odległość tego nie stwierdzi. Tu ryzyko musisz podjąć sam. Osobiście radzę przemyśleć taką decyzję i wcześniej ustalić (o ile w ogóle Ci się to uda) czy na stanach magazynowych Orange jest wiele zestawów i w jakiej cenie. Cenniki w Orange mają to do siebie że lubią się zmieniać z dnia na dzień. A jeśli ta duża obniżka była z tzw. "czarnego piątku (tygodnia)", to on się jutro już kończy.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 1

Huawei mate 20 pro

Telefon był cały czas w takiej samej cenie na raty więc tu zmiany ceny nie było z tego powodu. A przez to że wyciągnąłem kartę pamięci z opakowania i włożyłem ja do telefonu to jest dla nich utrata wartości ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei mate 20 pro

To jest zawsze indywidualnie oceniane. Na formularzu odstąpienia masz info na ten temat https://orange.binaries.pl/bw//20155/390030/8008/formularz-odstapienia-od-umowy-orange.pdf_1.0_.pdf Precyzyjnego info nie ma.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 1

Huawei mate 20 pro

A zamiast wysłać mogę go oddać w salonie?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei mate 20 pro

Niestety nie.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 1

Huawei mate 20 pro

I czy np w razie niezgadzainia się z decyzją o zapłacie za utratę wartości mogę wtedy zrezygnować z odstąpienia od umowy ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei mate 20 pro

To już pytanie do kogoś z Orange. Choć czytając wpisy na przeróżnych forach może być różnie. prawo nie przewiduje opcji na rezygnację z odstąpienia. Ale zawsze w razie czego możesz reklamować ew. opłatę za "utratę wartości rzeczy".