Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei P9 Lite - problem ze zdjęciami / filmami


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Huawei P9 Lite - problem ze zdjęciami / filmami

Cześć wszystkim.

Od kilku tygodni pojawił się problem z moim Huawei P9 Lite, na którego wcześniej nie mogłam narzekać (telefon mam od lipca zeszłego roku).
W pewnym momencie przy nagrywaniu dłuższych filmików (powyżej 10-15 sekund), telefon mocno się nagrzewa po czym uszkadza zapisany filmik (albo od razu albo po kilkunastu minutach od jego nagrania), uszkadza też zdjęcia lub filmy, które były zrobione wcześniej, po prostu w Galerii znajdują się obok. Najpierw myślałam, że to kwestia karty pamięci, kupiłam nową, ale okazało się, że dzieje się z nią to samo. Nawet kiedy filmy zapisywane są w pamięci wewnętrznej, problem się pojawia.
Problem zdaje się postępować, bo przy zwykłym robieniu zdjęć ostatnio pojawiają się dodatkowe błędy - Galeria uruchamia się zbyt długo, często najpierw w ogóle nie wyświetla miniaturek zdjęć czy filmów tylko puste (czarne) kwadraciki, dopiero po upływie 2-3 minut pojawiają się albo zdjęcia albo uszkodzone pliki, których w żaden sposób nie da się odzyskać (próbowałam za pośrednictwem komputera korzystać z różnych programów do przywracania/naprawiania danych, bezskutecznie).

Nie chciałabym nic sugerować, ale czy powodem przegrzewania się telefonu podczas używania aparatu/kamery, może być aktualizacja systemu?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
J.


Screenshot_20170711-200458.png
4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei P9 Lite - problem ze zdjęciami / filmami

Jest to niestety częste na Androidzie.
Sugerowałbym skorzystanie z gwarancji/rękojmi, jeśli jest to uciążliwe.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 10
  • 0

Huawei P9 Lite - problem ze zdjęciami / filmami

@Piotrekk85 żartujesz sobie oczywiście? Bez obrazy piszesz jak typowy posiadacz Lumii 😛 Jak coś złego to wina Androida, a sprzęt już zwyczajnie nie mógł sie popsuć? Producent nie mógł czegoś schrzanić w swojej nakładce? 😉

Chociaż w sumie przy bugach jakie widziałem na W10M to mnie nic już nie zdziwi ;]

 

@j182 przyracałeś ustawienia fabryczne? Mam w rodzinie P9 Lite i nie widzę takich problemów, a też pracuje na Androidzie 7, chociaż dla mnie wygląda na problem samego urządzenia - nie softu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei P9 Lite - problem ze zdjęciami / filmami

Miałem kiedyś Lumię jako telefon służbowy. Nie grzała się.

Wystarczy wpisać w google frazę "huawei p9 lite problemy po aktualizacji" i można poczytać.

Po prostu nie jestem fanem aktualizacji Androida. Czekam zwykle miesiąc po udostępnieniu dla mojego modelu - aby poczytać w necie czy warto. A zazwyczaj modyfikacje i tak nie będą przeze mnie wykorzystane. Niestety co dzieje się obecnie z aktualizacjami Androida to paranoja.

 

Pół biedy jeśli telefon został zakupiony na "konsumenta" i wada pojawia się w pierwszym roku. Rękojmia daje duże możliwości bo jest domniemanie wady. Przy zakupie na firmę lub w drugim roku od zakupu przy konsumencie - nie zawsze serwis naprawia albo wymienia urządzenie.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 10
  • 0

Huawei P9 Lite - problem ze zdjęciami / filmami

Zgadza się rekojmia nie chroni tak długo jak kupuje się na dzialalność, dla mnie to absurd, ale gwarancja jest właśnie po to - dlatego jak kupuję coś na działalność patrzę, czy nie ograniczają "mądrzy" producenci wtedy gwarancji do roku - takich omijam szerokim łukiem 🙂

 

Dzisiaj niestety takich komentrazy można znaleźc dużo przy każdym systemie i telefonie, najlepszym przykładem cyrku był wspomniany wcześniej W10M - dlatego właśnie kupiłem telefon z Androidem i mam spokój 🙂

 

Przed L830 miałem L920 grzała się od samego patrzenia na nią 😛