Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1959
  • 9532
  • 79

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

@Pablossooo Zgłoś do BOK aby sprawdzili czy masz aktywne VoLTE na tej karcie. Ja miałem tak, że na nowym starterze nie działało.

PS U fioletowych w specyfikacji jest wyszczególniona obsługa VoLTE.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 58
  • 0

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

Dzięki, tak zrobię. W Play mam prywatny tel i wszystko mi tam działa jak trzeba bez problemów. 

 

Nie spotkałem się z tym nigdy żeby nie było VoLTE w tablecie z kartą SIM , szczególnie u Samsunga. To mój trzeci tablet i pierwszy z 5G , poprzedni S5 i budżetowy S6 Lite 2020r miały normalnie bez problemów VoLTE i WIFI Calling. 

 

Tu musi być coś skorelowane z tym Orange vs. S9FE  , bo ta sama karta była wsadzone w S6 Lite i tam VoLTE i WIFI Calling było normalnie dostępne. Więc to nie wina karty bo jest ona taka sama. 

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1959
  • 9532
  • 79

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

@Pablossooo Sprawdzałeś czy działa 5G jeżeli karta jest w telefonie?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 58
  • 0

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

tak, moja karta sim wsadzona do A34 5G od razu załapała 5G po włączeniu. Także problemem nie jest karta.

 

Wychodzi na to, że jeżeli Orange nie ma tego modelu na swojej magicznej liście to użytkownik może się cmoknąć i nie skorzysta. Teraz muszę rezygnować z fajnego pakietu danych w ramach Orange Love i szukać sobie u konkurencji kolejnej karty sim z dobrą ofertą.

 

ale żeby nie był gołosłownym to wezmę go dziś na trening ze sobą i zobaczymy w innej lokalizacji. Tak dla pewności 🙂

 

na fejsie Orange znalazłem że ktoś też się skarżył na brak VoLTE , i odpisali 

 

"Patryk, telefony i inne urządzenia kupione w naszej sieci sprzedaży są wyposażone w najnowszą wersję oprogramowania wspierającego 5G i będą prawidłowo współpracować z siecią 5G Orange. Urządzenia marki Apple i Samsung działają w sieci 5G niezależnie od dystrybucji. Jednak nie możemy zagwarantować takiej kompatybilności dla urządzeń kupionych poza siecią Orange. Jeśli chodzi o VoLTE, to usługa działa na urządzeniach, które przeszły certyfikację w naszej sieci. Na urządzeniach, które nie przeszły certyfikacji nie jesteśmy w stanie zapewnić poprawnego zestawienia połączeń oraz jakości podczas rozmowy. (Karolina)"

 

więc to wyjaśnia dlaczego nie działa VoLTE i 5G. 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1959
  • 9532
  • 79

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

@Pablossooo Gdyby sprzedawali tę wersję to by nie było problemu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 58
  • 0

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

Zapewne tak, co jest głupie totalnie. Inne sieci działają normalnie bez ekscesów bo sprawdzałem z kartą Plusa, Tmobile i Playa.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 741
  • 2808
  • 25

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

Niestety na Orange właśnie narzekają w względzie VoLTE, że blokuje sztucznie sprzęty i wymusza kupno od nich.