Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange może sprawdzić czy telefon jest włączony?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Czy Orange może sprawdzić czy telefon jest włączony?

Zgubiłam telefon, a jestem obecnie w Meksyku. Ze względu na zmianę czasu nie mogę skontaktować się ani z czatem, ani z infolinią Orange. Chciałam dowiedzieć się, czy Orange ma możliwość sprawdzenia kiedy numer był ostatni raz aktywny w sieci?

 

Z telefonu dla potencjalnego złodzieja zrobiłam już cegłę, natomiast dzwonimy na mój numer co kilka godzin i czasem jest info, że abonent jest niedostępny, a czasem mam połączenie przez kilka dzwonków aż do poczty głosowej. I nie wiem teraz, czy on gdzieś leży i czasem ma zasięg, a czasem nie, czy ktoś go faktycznie już rozebrał na części i nie ma co go szukać? 

 

Lokalizacja przez Google nie działa (był wyłączony w nim internet, tylko GPS i BT były włączone), tak samo lokalizacja przez Chmurę XIaomi (telefon to Xiaomi Mi 9T Pro). Ktoś może rozjaśnić sytuację?

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy Orange może sprawdzi czy telefon jest włączony?

@Mizu Orange ma możliwość sprawdzenia, czy karta SIM jest aktywna w sieci. Operator też może zablokować telefon, ale trzeba udokumentować, że jest się właścicielem telefonu (faktura, paragon, umowa sprzedaży) i zaświadczenie od policji, to po podaniu numeri IMEI operator zablokuje telefon.

 

Kartę SIM możesz zablokować w każdej chwili, dzwoniąc na infolinię: +48 510 100 100. Taka możliwość blokowania jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. (może się czasami udać połączyć w dyżurującym konsultantem, to coś więcej podpowie).

 

Ja swój telefon zlokalizowałem wybierając połączenie przez konto Google, do którego był zalogowany. Takie rozwiązanie działa nawet jak w telefonie jest zablokowana karta SIM, ale w moim przypadku łapał sieć WiFi. 

 

W necie znalazłem kilka podpowiedzi, jak postąpić ze zgubionym/skradzionym telefonem:

https://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/zgubienie-lub-kradziez-telefonu/

https://support.google.com/android/answer/6160491?hl=pl

https://myaccount.google.com/intro/find-your-phone?hl=pl

Niestety większość zabiegów wymaga aktywnego GPS i przynajmniej połączenia internetowego (WiFi lub internet z karty SIM). Jeżeli blokada została nałożona przez konto Googola, to nawet jak ktoś połączy się z internetem, to telefon zostanie z automatu zablokowany.

 

edit:

Około godziny 23 (czas lokalny Meksyk) powinno się dać już połączyć z pełni działającą infolinią w Polsce +48 510 100 100, natomiast na czacie będzie można już napisać po północy. Czat według czasu Polskiego jest czynny od 7.00 do 21.30 w dni robocze.

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Czy Orange może sprawdzi czy telefon jest włączony?

Dzięki wielkie! Nie potrzebuję blokować karty SIM ani zastrzegać numeru, bo mam telefon na kartę i 10 zł raczej na niewiele się przyda. Sam telefon zablokowany jest na odcisk palca, więc nie idzie się do niego dostać, także nie boję się o dane. Kwestia tylko, czy jeśli łapie nam sygnał i da się na mój numer dzwonić, to oznacza, że karta jest cały czas w telefonie i jest on włączony, czy to jakiś błąd sieci.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy Orange może sprawdzi czy telefon jest włączony?

@Mizu raczej sieć działa poprawnie. Bardziej by mi wyglądało z Twojego opisu, że telefon jest w jakimś poruszającym się pojeździe lub jest przenoszony, dlatego raz masz sygnał, raz nie.

 

Bez aktywnego dostępu do internetu raczej zlokakizowanie jest niemożliwe.

Po GSM da się, ale operatorzy nie udostępnią takiej możliwości bez nakazu organów ścigania.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy Orange może sprawdzi czy telefon jest włączony?

@Mizu Witam kolega ma rację operator może zablokować nr telefonu itp . Ale nawet gdyby zgodził się namierzyć  telefon po przez GSM to jest problem bo polski operator musiał by kontaktować się z tamtym u ciebie itp. raczej bez zgody organów ścigania nie  można namierzać telefon . I jak ktoś się zna to wie jak pominąć zabezpieczenia twojego telefonu bo wystarczy reset dysk . Telefon się porusza . jedynie co możesz robić zgłosić na policję sprawę telefonu. Lub pewniejsze zablokowane telefonu przez operatora .

Anonim

Nie dotyczy

Czy Orange może sprawdzi czy telefon jest włączony?

@Mizu  telefon da się odblokować, więc to nie cegła jak piszesz, kartę sim zablokuj, jakby ktoś jej użył to odpowiadasz ty.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Czy Orange może sprawdzi czy telefon jest włączony?

@Mizu 

Zrób tak jak pisał @Anonim 

Twierdzisz, że co tam 10 zł  najwyżej przepadnie, ale co będzie jak ten ktoś kto go sobie "pożyczył, przywłaszczył " doładuje go na następną kwotę i wykorzystywać będzie w innych celach na ten przykład ( niecnych )

Wtedy będą szukali Ciebie bo tam są Twoje dane osobowe. Zgłoś na Policję albo zablokuj kartę SIM w BOK. Jak telefon "przypadkiem" się odnajdzie to zawsze możesz odblokować kartę.