Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18680
  • 53504
  • 728

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

@fajera63 jeżeli Orange wysyła SMS-a np. konfiguracyjnego, tona bezpłatny numer, np. 8088. Opłata nie jest pobierana. Numer 519071007 może być do autoryzacji, ale nie używany przez Orange, tylko np.przez Google.

Uważam, że Twoja sytuacja wynika że sposobu autoryzacji.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 254
  • 958
  • 5

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

519071007 to oficjalny nr telefonu Google do obsługi kont. Orange nie wysyła tam niczego, a stwierdzenie, że Orange "kradnie" środki to jest właśnie nadużycie i pomówienie. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 278
  • 1715
  • 0

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?


@ketrasaArturnapisał(-a)

@fajera63 jeżeli Orange wysyła SMS-a np. konfiguracyjnego, tona bezpłatny numer, np. 8088. Opłata nie jest pobierana. Numer 519071007 może być do autoryzacji, ale nie używany przez Orange, tylko np.przez Google.

Uważam, że Twoja sytuacja wynika że sposobu autoryzacji.


Coś zamotałeś... Ten sms "jeżeli Orange wysyła SMS-a np. konfiguracyjnego, tona bezpłatny numer, np. 8088" jest związany z konfiguracją Googla czy chodzi ci i jakąś inną konfigurację?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?


@fajera63napisał(-a)

jest chyba takie wyjaśnienie: dane z karty sim zna Orange i ma dostęp do tej karty więc to Orange wysyła tego sms na numer w moim przypadku 519071007, który to numer jest numerem technicznym (bo nie da się na niego dzwonić) i pobiera opłatę z konta, nie wiem po co to robi ale uważam, że jest to nadużycie i kradzież środków z mojego konta


Jest rozwiązanie... Kup iPhone i nie będzie płatnej autoryzacji, Orange nie kradnie ci pieniędzy, to Google potrzebuje do autoryzacji użyć sms z twojej karty sim, wszak zgodziłeś się na to, bez twojej zgody konto Google by nie powstało.

Temat moim zdaniem trochę dziwny...

Rozwiązanie proste, nie wyrażasz zgód przy zakładaniu konta Google, w swoim telefonie, nie korzystasz z ich usług, można się jeszcze sądzić, o te wyłudzone środki z Google.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 278
  • 1715
  • 0

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

Czy ten sms autoryzacyjny to jest jednorazowa sprawa, przy pierwszym uruchomieniu telefonu z nowym numerem? Pytam, kolega na poprzednim telefonie nie zauważył takich sms-ów, ja też mam tel z Androidem od lat i nic nie zauważyłem...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

@bluesmanniaki to jednorazowa akcja, jak zakładasz konto Google i podpinasz pod nie numer telefonu 😎

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1804
  • 8753
  • 67

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

@bluesmanniakiIPhone też wysyła wiadomość w momencie aktywacji iMessage. Może na Andku jest to powiązane z włączeniem RCS.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

@Samotnick RCS korzysta z Danych Mobilnych i żaden SMS nie idzie 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1804
  • 8753
  • 67

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?


@IreneuszCDnapisał(-a)

@Samotnick RCS korzysta z Danych Mobilnych i żaden SMS nie idzie 😉


To przecież oczywiste. Chodzi o rejestrację numeru w usłudze RCS, potwierdzenie posiadania takiego numeru.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

@Samotnick ostatnio nabyłem nowy telefon i nową kartę SIM do niego włożyłem, tylko SMS poszedł na numer od Google, RCS włączyłem, nic ekstra nie poszło, bo na logikę dlaczego miał jakiś SMS iść 🤔