Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ceny elektroniki


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 6
  • 0

Ceny elektroniki

czemu ceny elektroniki w orange są znacznie droższe niż w innych sklepach, np: xkom, mediaexpert itp. I czasem o kilka tysięcy złotych 

 

_________

* Temat przeniesiony z Telefony i tablety - Bartłomiej

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53435
  • 620

Ceny elektroniki

@Gustawkonrad Prawa rynku i opłacalności odsprzedawania zakupionego towaru..

To są umowy ramowe (na większą partię produktu) i negocjowane z dostawcą. jakie marże czy po jakiej cenie operator kupuje sprzęt, tego nie wie nikt, tym bardziej my 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2072
  • 11686
  • 52

Ceny elektroniki


@Gustawkonradnapisał(-a)

czemu ceny elektroniki w orange są znacznie droższe niż w innych sklepach, np: xkom, mediaexpert itp. I czasem o kilka tysięcy złotych 

 

_________

* Temat przeniesiony z Telefony i tablety - Bartłomiej


Duże sklepy mają większą sprzedaż, operator zarabia na usługach, mniej na akcesoriach, dlatego ceny są wyższe, obecnie nie ma potrzeby kupować sprzętu u operatora, chyba że na raty, wtedy różnica w cenie jest mniej istotna, z tego co zaobserwowałem na forum, największe branie mają sprzęty drogie i brane na raty, nikt się nie skarży, co do wysokiej ceny, pewnie kwesia rat w Orange, niweluje kwestię ceny.

Tak na marginesie, jak ci ceny w sklepach Orange czy na portalu www (Internetowy sklep Orange) nie pasują, bo drogo, to łap okazje w innych sklepach, jest sporo taniej czasami.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2085
  • 7667
  • 31

Ceny elektroniki

a więc powtórzę z uporem maniaka:

omijać sklepik Orange


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 135
  • 631
  • 14

Ceny elektroniki

Jeśli kupujesz za gotówkę, to najcześciej tak. Ale przy rozłożeniu na raty to wcale nie takie oczywiste..

Kupowałem iphona na raty w innym sklepie internetowym, bo wychodziło o 1000 taniej niż w Orange. Kupiłem tam tylko dlatego, że mogłem sobie pozwolić na 0%. W ich ofercie było to dostępne jedynie na 10 rat, czyli jakoś ponad 600 zł.

Przy konfiguracjach 24/36 rat inne sklepy finalnie wcale nie wychodziły taniej, pomimo znacznie niższej ceny bazowej. Więc to też zależy od finansowania.