Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada IMEI

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Blokada IMEI


@karaczannapisał(-a)

Cześć,

 

Zapomniałem opłacić faktury za telefon wzięty w raty w Orange, w wyniku czego telefon został zablokowany w sobotę. Od razu opłaciłem fakturę, jednak telefon do tej chwili nie został odblokowany. Kontaktowałem się w poniedziałek poprzez czat z konsultantem w tej sprawie i dostałem informację, że telefon jest w trakcie odblokowywania. Dzisiaj rano po ponownym kontakcie zapewniono mnie, że po 30 minutach reset telefonu powinien pomóc. Po godzinie urządzenie wciąż było zablokowane, a kolejny konsultant zapewnił mnie, że złożył w tej sprawie zgłoszenie.

Jest godzina 17.00, telefon wciąż jest zablokowany. Dlatego chciałbym zapytać, czy mogę starać się o jakieś odszkodowanie w tej sprawie? Rozumiem, że wina zablokowania leży całkowicie po mojej stronie, jednak 4 dni odblokowywania urządzenia, które służy nie tylko celom prywatnym nie brzmi całkiem uczciwie.


@karaczan , zaloguj się do konta MO.
Przejdź do sekcji Faktury i płatności / Faktury do zapłaty.
Z menu Akcje wybierz Zgłoś opłacenie i postępuj zgodnie ze wskazówkami.
Tym samym deklarujesz, że spłaciłeś już zaległość lub spłacisz w ciągu 24 godzin.
Jeśli nie masz dostępnego przycisku Akcje - zgłoś opłacenie, blokada zostanie zdjęta automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty na koncie Orange.
Jeżel korzystasz ze starszej wersji Mój Orange, to możesz jedynie sprawdzić swoje płatności. Zaktualizuj aplikację MO.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 3847
  • 19

Blokada IMEI

@bronzub to zgłoszenie nie działa na blokadę IMEI wyłącznie na usługi. Tylko uregulowanie należności (rozumiane nie jako puszczanie przelewu ale jak dotrze do operatora). Jak zapłacił w sobotę i wczoraj dotarły dziś powinno zejść. Ale czasem bywają takie cuda ze zdjęciem blokady.

Anonim

Nie dotyczy

Blokada IMEI

Dzień dobry,

Mam pytanie jak zakładane są blokady imei? Chodzi mi o to czy to jest blokada na poziomie aplikacji zainstalowanej np. zdalny admin knox software  czy ta blokada jest na poziomie komunikacji karty z nadajnikiem. Jak wiadomo karta wysyła między innymi imsi  i imei jako klucz wartość do nadajnika i na tej podstawie identyfikuje użytkownika. Informacja ta jest istotna bo jeżeli jest to zakładane na poziomie telefonu to jest to zastanawiająca sytuacja w ingerencję i dostęp do urządzenia zdalnie. Żeby nie bylo raty trzeba płacić. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32413
  • 36660
  • 1369

Blokada IMEI

Chyba nie oczekujesz że ktoś Ci poda instrukcje jak.uniknac blokady.
Anonim

Nie dotyczy

Blokada IMEI

Piotrekk85

Nie chodzi o instrukcje jak uniknąć blokady. Pytanie jest raczej z natury o sposobie jak jest zakładana bo jeżeli jest  to związane w ingerencję w telefon to moim zdaniem budzi to wątpliwości a jeżeli na poziomie nadajnikow to wporzadku. Jeżeli możesz się Piotrekk85 odnieść jak to od strony technicznej wygląda będę wdzięczny. Nie będę poruszał strony przedmiotowej od strony prawnej. Bo jeżeli ktoś nie płaci to sprawa jest prosta pozew sądowy - nakaz zapłaty z klauzula i komornik. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 53

Blokada IMEI

@Anonim  każdy operator stosuje innego typu blokadę i nie jest to aplikacja, oprogramowanie jest zintegrowane z blokadą i nie da się tego usunąć, wgranie innego oprogramowania, zamiast brandu operatora nic nie da, ba niekiedy nic nie wygrasz innego, tylko autoryzowany serwis może to wywalić, ale po co wnikać w szczegóły, jak się nie płaci, to telefon staje się bezużyteczny, czy to niezgodne z prawem, raczej nie, bo operator informuje o założonej blokadzie.

Anonim

Nie dotyczy

Blokada IMEI

@IreneuszCD  dzięki za odzew.

Co masz na myśli pisząc że nie jest to aplikacja tylko oprogramowanie  jest zintegrowane z blokada tzn co masz na myśli rozwiń proszę temat technicznie. Oprogramowanie możesz wgrać kwestia blokady bootloadera. Co masz na myśli że tylko serwis autoryzowany może to wywalić masz na myśli knox hardware? Też się da trzeba wiedzieć gdzie wyciąć. Prawnie jest to mocno dyskusyjne bo raty trzeba płacić i to oczywista oczywistość ale jak piszesz jest to zintegrowane z blokadą i szkopół to to coś co piszesz jest zintegrowane i jak mocno to wnika w dostęp do telefonu. Kij ma dwa końce. Operator zabezpiecza swoje interesy to zrozumiałe ale jakim kosztem prywatności i ingerencji tego oprogramowania w rom?

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 53

Blokada IMEI

@Anonim  Zadajesz trudne pytania, co operator tam wgywa, moz nawet nie on a producent, tego nie wiadomo, ale jest skuteczne, w Plus to nawet komunikaty są jak zalegasz że spłatą rat i potem blokada następuje, być może jakieś chip, moi zdanie to nie jest szkodliwe jak płacisz raty, ale spo osób nie ma zamiaru raty płacić zarazpozawariu umowy, czy kilku miesiącach sprzedaje telefon i tyle, jeśli c to nie pasuje, to telefonu na raty nie bierz, @Anonim dla mnie ta dyskusja dziwna trochę i jedno napiszę jeszcze, jaki soft wygrasz, to pomimo tego blokada będzie nadal, jedyna opcja, to podmiana płyty głównej telefonu 😎

Anonim

Nie dotyczy

Blokada IMEI

@IreneuszCD  piszesz ze jak nie pasuje mi  to nie brać na raty telefonu albo że raty nie są spłacanie to blokada  a ja myślę co dzieje się z możliwością blokady jak spłacisz te raty  czy operator usuwa możliwość blokady czy dalej ma  to coś w sofcie lub zdalnie wylutowuje chip typu knox hardware? Z tad moje pytanie w zasadzie? Plus robi to. Knoxem software i w zasadzie dość proste jest usunięcie po spłacie a jakiej medody używa Orange? Czy możesz coś więcej na temat tego czegoś w oprogramowaniu? Czy po spłacie można to usunąć? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 53

Blokada IMEI

@Anonim  co tam aplikuje Orange nie wiem, tu na forum też tego nie doczytałem, pewnie to tajemnica jest, ja kupuję w sklepach za gotówkę bez rat i nie wnikam w temat blokad, kiedyś miałem telefon z SIM-Lock ale to dawno temu było, jak Nokia prym wiodła, tak z innej strony, jak ktoś kumaty zdejmie blokadę to ślad w oprogramowaniu zostaje i po gwarancji jest, blokada jest nie aktywna i po spłacie rat na 100% się nie aktywuje, więc tu bym się nie trapił, co innego zakup takiego telefonu, ruletka jest, czy sprzedający będzie raty do końca spłacać 😎