Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 350
  • 1014
  • 9

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Odkopię nieco wątek właśnie ze względu na te oficjalne listy wsparcia u operatorów.

Dlaczego pomimo tego, że Pixele są już od jakiegoś czasu oficjalnie dostępne w Polsce i 5G czy VoLTE działa na nich bez przeszkód to jedynie Play i Plus na swoich stronach potwierdzają wsparcie dla nich?

Dlaczego zarówno Orange, jak i T-Mobile nie wykazują Pixeli na swoich stronach jako wspieranych? Nie pomaga to poprawieniu ich popularności 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14025
  • 57713
  • 696

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

@f00ku55 Dlaczego? Dlatego, że taka jest decyzja operatora (może być z powodów technicznych- coś w sprzęcie nie odpowiada założeniom techniki operatora, ekonomicznych, nie dogadali się z producentem w sprawie certyfikatu lub abstrakcyjnych- niska ilość urządzeń widocznych i kupowanych  w sieci, więc nie opłaca się inwestować w certyfikat)

Nie nam to wiedzieć...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 350
  • 1014
  • 9

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

"Certyfikat" (jak zwał, tak zwał) Pixele posiadają ponieważ mają one w oprogramowaniu specjalne wersje ustawień operatorskich. Problem wyłącznie w tym, że ani Orange, ani TM (które wpuszcza do VoLTE/VoWiFi) jak leci nie informują o tym na swoich stronach, pewnie przez zwykłe niedopatrzenie.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 777
  • 2952
  • 25

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

@f00ku55 

Z pixelami jest ogólnie dosyć dziwna sprawa, niby jest w Polsce a nie obsługuje wszystkich pasm. Była o tym dyskusja na innym forum, przerzucali się czy to wina operatora czy procenta... ostatnio coś chyba działa ale nie wiem czy we wszystkich modelach.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2251
  • 12574
  • 58

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

@f00ku55  może być to kwestia sprzętu i oprogramowania, że w T-Mobile i Orange jest problem.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 350
  • 1014
  • 9

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

@IreneuszCD ale w Orange i TM nie ma żadnych problemów, po prostu Pixeli brakuje na stronach www.

@Zeusek dawno nieaktualne 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Orange aktualizuje swoja listę może jakoś raz na rok, jak się im przypomni 🙂 Poza tym zawsze dodają telefony sprzedawane w swoich salonach, o innych czasem pamiętają je dodać, czasem nie (Pixele nie są sprzedawane przez Orange. Pisałem kiedyś że VoWiFi i VoLTE od pewnego momentu zaczęło działałć mi na OnePlusie 9 nawet przez chyba jakiś rok (tj. aż go nie sprzedałem) a na liście go nigdy nie było i pewnie nigdy nie będzie bo to już bardzo stary model.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 350
  • 1014
  • 9

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Masakra, nie sądziłem, że te listy są AŻ TAK nieaktualne...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Co więcej - oficjalnie (od konsultantów) nie dowiesz się nic ponad to co jest w tych (nieaktualnych) listach. Z tego powodu powstają listy "community-maintained" gdzie ludzie sami wpisują co działa a co nie, na jakim telefonie i u którego operatora. Gdzieś tu na forum był link do takiej.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 350
  • 1014
  • 9

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Ja wiem, znam tą listę 😉 Wydawało mi się po prostu, że operatorowi powinno zależeć na aktualności ich własnych list, ale chyba się myliłem.