Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

4 godziny w Lublinie cz.2 Smartfon Neva Jet Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

4 godziny w Lublinie cz.2 Smartfon Neva Jet Orange

Ponieważ większość czasu poświeciłem na testy prędkości sieci 5G i nie tylko, niewiele czasu miałem na testowanie smartfona ZTE Axon 10 Pro 5G - Orange Neva Jet.

Mimo wszystko, chciałbym choć po krotce przedstawić, to co udało mi się na nim wykonać.

Pierwsze wrażenie, to że wyglądem przypomniana Samsunga Galaxy S8. Może temu takie skojarzenie, że miałem dostęp do S8.

Pierwsze uruchomienie to pędzące w śród białych kółek, trójkącików i kwadracików pomarańczowy kwadracik i w pewnym momencie stop. Myślałem że się zawiesił. Po kilku chwilach włączyła się konfiguracja z dodawaniem konta itp. Musiałem się połączyć najpierw z WiFi, żeby przeprowadzić konfigurację smartfona. Z transmisji danych nie chciał korzystać.

Całą konfiguracja przebiegłą bardzo szybko i już po kilku minutach można było korzystać ze smartfona oraz transmisji danych.

Pierwsze fotki:

parametry_1.jpgparametry_2.jpg

Oraz screen, na którym jest przedstawiony fajny sposób ułatwiający korzystanie ze smartfona. Często używałem tej opcji podczas testów prędkości i sieci 5G:

Screenshot_2019-12-11-11-12-54.jpg

Nie spotkałem się w innym smartfonie z taka funkcją. Bardzo mi się przydała.

 

Z ciekawych spraw, to możliwość ustawienia smartfona jako router. Obsługuje sieci WiFi 2,4 GHz oraz 5 GHz. Nie da się jednak ustawić jednocześnie obu sieci.

Testy prędkości routera były wykonywane w momencie, jak smartfon był w sieci 5G.

Przy WiFi 2,4 GHz prędkość nie była jakoś rewelacyjna. Mimo, że na smartfonie Neva Jet mogłem osiągnąć ponad 600 Mbps, to już po WiFi 2,4 GHz wahało się w granicach 25-30 Mbps. Po przełączeniu na WiFi 5 GHz, prędkość wzrosła do około 35-40 Mbps. Może to wynikać z tego, że testy WiFi 5 GHz wykonywane były na urządzeniu już mającym ponad 8 lat, ale innego nie miałem pod ręką.

 

Co mi się spodobało w Orange Neva Jet: Ma świetny zestaw głośników. Jest na tyle głośny, że w dość sporym hałasie, np. w galerii handlowej da się obejrzeć bez problemu filmik na YouTube. I to dosyć głośno. Nie opłaca się do tego smartfona dokupywać kiepskiej jakości głośniczków Bluetooth.

 

Spodobał mi się również aparat, całkiem fajne zdjęcia wychodzą, ma sporo bajerów (z braku czasu nie przetestowałem) i zoom 20x. Trafiłem na bardzo ładną słoneczną pogodę, więc całkiem nieźle te zdjęcia powychodziły. Tu jest ich fragment: https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/4-godziny-w-Lublinie-cz-1...

 

Wada i to strasznie niewygodna. W trakcie korzystania z internetu (kopiowałem moje fotki i screeny z testów) wykonałem połączenie głosowe. I tu telefon zaczął wariować. Połączenie głosowe zostało nawiązane bez problemów, ale połączenie internetowe zostało zerwane. Telefon nie mógł się w ogóle odnaleźć. Przełączał się miedzy G3, HSPA, HSPA+, LTE, LTE+, nawet jeszcze przez kilka chwil po zakończeniu połączenia głosowego, nie mógł się jakoś pozbierać. Chwilę odczekałem i już zaczął działać internet, więc mogłem moje skarby testowe ponownie kopiować.

 

Poza tym aplikacje otwierają się płynnie i bez zawieszania. Mam jeszcze nagrane filmiki i trochę innych zdjęć, więc jak ktoś będzie zainteresowany, to coś jeszcze wrzucę.

 

Zużycie baterii. W momencie otrzymania smartfon miał 77 %. jak oddawałem go po 4 godzinach działania, to poziom baterii wynosił 48 %. 

 

Smartfon posiada następujące funkcje:

  • Łączności GSM:
    • 2G: GSM B2/B3/B5/B8; CDMA: BC0/1/10
    • 3G: WCDMA B1/2/4/5/8; TD-SCDMA B34/39; CDMA1X/EVDO BC0/1/10
    • 4G: FDD-LTE B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28, TD-LTE B34/38/39/40/41
    • 5G: n41/n78(n41:2515MHZ-2675MHZ)
  • Bluetooth: 5.0
  • WiFi: 802.11a/b/g/n/ac(2×2MIMO)
  • Nawigację: GPS/A-GPS/GALILEO/BEIDON/GLONASS
  • NFC
  • USB typu C

W komecie ze smartfonem jest:

  • Ładowarka USB
  • Kabelek USB typu C
  • Słuchawki
  • Instrukcja
  • Dwa rodzaje Etiu

Wszystko zamknięte w pudełku

 

To tyle co udało mi się sprawdzić i przetestować w krótkim czasie. Jest tego niewiele, ale zawsze kilka słów od siebie dołożyłem Emotikon: Mrugający

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

4 godziny w Lublinie cz.2 Smartfon Neva Jet Orange

Sprawdzenie czy VoLTE działało w zasięgu samego LTE byłoby kluczowe.

5G mamy w opcji non standalone, czyli telefon cały czas podpięty jest również do nadajnika LTE, więc teoretycznie VoLTE mogłoby sobie działać bez rozłączania z 5G.

Jak VoLTE nie działa, to z 5G całkiem się rozłączy, bo nie istnieje coś takiego jak dual connectivity 3G+5G

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
Anonim

Nie dotyczy

4 godziny w Lublinie cz.2 Smartfon Neva Jet Orange

Zasadniczo wszystko co trzeba opisałeś, co do 5G, przy rozmowie zrzuca do 3G, stąd może telefon świrował, może kiedyś będą rozmowy w 4G/ 5G, wtedy nie będzie problemów z Danymi Mobilnymi 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

4 godziny w Lublinie cz.2 Smartfon Neva Jet Orange

@Anonim wykonałem dwa połączenia głosowe. Jedno było w zasięgu LTE+, drugie własnie w 5G. Przy pierwszym połączeniu nie sprawdziłem, czy telefon prawidłowo działał z internetem podczas połączenia głosowego. Zauważyłem dopiero przy drugim, właśnie w zasięgu 5G. 

Może osoby, które jeszcze mają do 20 grudnia smartfony sprawą na swoich modelach opisaną przeze mnie sytuację i coś dodadzą od siebie. 

Ja w testach najbardziej skupiłem się na połączeniach transmisji danych i tylko na tyle mi czasu wystarczyło.

Jeszce @smart2020 poruszył fajne zagadnienie: https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/5G-Lublin-Testy-i-do%C5%9Bwiadczenia/m-p/173992#M12072

Może coś doda jeszcze od siebie i poprze jakimś opisem i testami Emotikon: Mrugający


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

4 godziny w Lublinie cz.2 Smartfon Neva Jet Orange

Sprawdzenie czy VoLTE działało w zasięgu samego LTE byłoby kluczowe.

5G mamy w opcji non standalone, czyli telefon cały czas podpięty jest również do nadajnika LTE, więc teoretycznie VoLTE mogłoby sobie działać bez rozłączania z 5G.

Jak VoLTE nie działa, to z 5G całkiem się rozłączy, bo nie istnieje coś takiego jak dual connectivity 3G+5G