Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wątpliwa promocja Orange Open Extra


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

Wątpliwa promocja Orange Open Extra

Już napisałem i czekam na odpowiedź. Jak dostanę to zrobię wklejkę. Dzięki.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Wątpliwa promocja Orange Open Extra

Żadnej pewności nie mam ale tak sobie gdybam. Autor może spróbować użyć w/w argumentów. Czy wygra - zobaczymy.

 

Fragment regulaminu Open II, istotny dla sprawy  jest art.11 ust.a :

 

10. Jeżeli korzystają Państwo z Promocji Orange Open, Orange Combo, Orange Open Combo, Orange Open Family, Zasad przyznawania rabatu Orange Open (dotychczasowe rabaty Orange Open), aż do wystąpienia jednego ze zdarzeń opisanych poniżej, naliczymy Państwu rabat na dotychczasowych zasadach.

 

11. Niniejsze Zasady zaczniemy stosować, gdy:

 

a) nastąpi zmiana jakiejkolwiek umowy, którą Państwo z nami podpisali, jeśli uprawnia ona do Rabatu Orange Open II,

 

b) zostanie podpisana kolejna umowa (w tym w wyniku cesji) o świadczenie usług w naszej sieci mobilnej lub stacjonarnej i rozpocznie się świadczenie usług na nowych warunkach,

 

c) zakończy się dokonane na Państwa życzenie zawieszenia świadczenia usług.

 

No to jak to w końcu jest: czy usługa mobilna aneksowana i wyłączona z rabatu Open II jest wyzwalaczem art.11 czy też nie jest ?

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

Wątpliwa promocja Orange Open Extra

Tak siedzę i analizuję te Orange Open i chyba ORANGE dobrze naliczya rabat:

Zasady przyznawania rabatu Orange Open II pkt. 10 i 11. Czyli nastąpiła zmiana umowy w związku z czym z automatu podpiął się rabat Orange Open II w którym wypadła mi 1 usługa mobilna z uwagi na rabat Orange Open Extra i została 1 oraz 4 stacjonarne.

Za 2 i więcej usług stacj. i 1mibilną należy się rabat 20 zł. - tabelki.

Ale poczekamy na odpowiedź.

 

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Wątpliwa promocja Orange Open Extra

Jeśli dobrzez zrozumiałem to podpisałeś aneks na abonament komórkowy i skorzystałeś z Promocji Orange Open Extra. Wtedy usługa aneksowana nie wchodzi w Promocję Orange Open II. Jest z niej wyłączona przez kolejne 24, 30 lub 36 miesięcy. Tak jakby jej nie było w Open II. Zatem Skoro nie wchodzi w skład "grupy" Open II nie może być tzw "wyzwalaczem" Open II bowiem tak mówi art.11 ust. a. To jest tylko moje zdanie na ten temat. Uważam że niejasności regulaminowe powinny być interpretowane na korzyść klienta. Z Mojego doświadczenia mogę napisać że właściwie wszystkie reklamacje jaki składałem zostały uznane. A były nawet wątpliwe.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

Wątpliwa promocja Orange Open Extra

Tak, aneks.

Tu w tym punkcie faktycznie jest wątpliwość, czy w zmianę umowy wchodzi pojęcie aneksu którym zmienia się warunki umowy czyli wysokość abonamentu czy też przedłużenie umowy. Podejrzewam, że Orange tak to interpretuje.

Poczekajmy na odpowiedź i dopiero przeanalizujemy tok myślenia firmy.  


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Wątpliwa promocja Orange Open Extra

Dokładnie lepiej poczekać na ich odpowiedź a nie samemu rozmyślać dobrze czy nie dobrze.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Wątpliwa promocja Orange Open Extra

Jeśli by się samemu nie miało wątpliwości, i nie wyliczyło czy się traci czy nie... to autor tematu nie zgłosił by swoich zastrzeżeń. Więc nie pisz po to by tylko nabić sobie licznik postów. 

 


pszprega napisał(-a):
Dokładnie lepiej poczekać na ich odpowiedź a nie samemu rozmyślać dobrze czy nie dobrze.

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Wątpliwa promocja Orange Open Extra

Ja tylko chce pomóc w jakiś sposób,nie piszę po to żeby nabijać licznik jak to ująłeś.Nie zależy mi na tym ani trochę.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

Wątpliwa promocja Orange Open Extra

Niestety, walka z wiatrakami, odpowiedź jaką otrzymałem:

Dzień dobry,
Otrzymaliśmy od Pana zgłoszenie dotyczące naliczenia opłat za numer komórkowy xxx xxx xxx.
Sprawdziliśmy dane dotyczące numeru i wyjaśniamy. Od 9 lipca 2016 zmieniliśmy taryfę na Smart Plan Lte.
Na przykładzie faktury nr xxxxxxxx z 10 sierpnia 2016 od zsumowanych opłat odliczyliśmy dodatkowy rabat na kwotę -54,99 zł (rabat ten składa się z dwóch pozycji: 34,99 zł Orange Open Extra na 12 miesięcy i rabat Orange Open 20 zł ). Fakturę nr xxxxxxxx z 10 sierpnia 2016 za dwa numery komórkowe xxx xxx xxx, yyy yyy yyy naliczyliśmy na kwotę 55,56 zł wraz z ratą za telefon.
Rozumiemy, że poruszona kwestia jest dla Pana ważna i jest nam przykro, ale nie mamy podstaw do uznania reklamacji.

Pozostaje mi tylko wykorzystać rabat open extra na drugi telefon mobilny przy podpisywaniu przedłużenia umowy na stacjonarny a z pozostałych usług zrezygnować ponieważ teraz mam rabatu 20 zł orange open a za dodatkowe płacę ponad 30 zł więc rachunek jest prosty.

Dzięki za duchowe wsparcie ale


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Wątpliwa promocja Orange Open Extra

Jeśli dobrze rozumiem odpowiedź na reklamcję to Orange na skutek przedłużenia jednej z umów komórkowych "przerzucił" cię do Rabatu Open II. Wyłączona została z Open II aneksowana usługa komórkowa i za 4 usługi stacjonarne i jedną mobilną  dostałeś okrojony, 20 zł rabat Open II.

 

I teraz ciekawostka. Gdybyś odłączył aneksowaną umowę na osobne  konto abonaneckie i następnie podpisał aneks to dostałbyś Open Extra i dalej stary rabat Open 35 zł za 4 pozostałe usługi na innym koncie.