Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ilosc energii na przeslanie 1Gb danych.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

ilosc energii na przeslanie 1Gb danych.

@impetiginisatio  Dla mnie takie wyliczenia pachną artykułem popularnonaukowym 🙂 

Zakładając, że nadajnik zużywa 0,2kWh to oprócz Ciebie są jeszcze dziesiątki innych użytkowników 😉 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

ilosc energii na przeslanie 1Gb danych.

ale dla mnie tez te dane co do ilości energii na Gigabajt nie sa wiarygodne.

bo gdyby byly to operator by mi po pierwszym miesiacu wypowiedzial umowe.

dziesiatki innych uzytkownikow i ruch voice/sms ....


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

ilosc energii na przeslanie 1Gb danych.


@impetiginisationapisał(-a)

ale dla mnie tez te dane co do ilości energii na Gigabajt nie sa wiarygodne.

bo gdyby byly to operator by mi po pierwszym miesiacu wypowiedzial umowe.

dziesiatki innych uzytkownikow i ruch voice/sms ....


Ale masz problemy... Zapewniam Cię że gdyby Operator miał straty i dopłacał do interesu to już dawno by go zamknął. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

ilosc energii na przeslanie 1Gb danych.

po pierwsze nie mam problemow.

po drugie operator czasami doplaca do interesu. Do power userow doplaca. Weźmy sobie przykład takiego Orange i nju mobile abo. Jak będziesz wysyłał dziennie powiedzmy 300 smsow do T-Mobile PL, tak z 50 MMSow (tylko do 100kb)  do Plusa i dzwonil 2 godziny dziennie do Play, to przez 20 dni (zakladajac brak ruchu przychodzacego) Orange straci na Tobie relatywnie duzo pieniedzy - 20 x ilosc x  (1 SMS to 5 groszy, interkonnekt za mms to 25groszy za 100kb, minuta obecnie w MTR to 4,29grosza netto)

 

Na takich uzytkownikach operatorzy traca a ze odsetek takich uzytkownikow jest zblizony w kazdych sieciach to ruch sie rownowazy i nie ma asymetrii, choc chyba kazdy pamieta wejscie nadchodzi4 sp.z.o.o. i start Playa - byly asymetryczne stawki interkonnektowe i na rynku byl cyrk.

 

Mi chodzi tylko i wylacznie o to, ze mi sie obliczenia nie zgadzaja. Operatorzy patrza na calosc ARPU i AUPU, dlatego tez obecne glosowe i smsowe no limity statystycznie nie sa nikomu potrzebne. Statystycznie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

ilosc energii na przeslanie 1Gb danych.


@impetiginisationapisał(-a)

Mi chodzi tylko i wylacznie o to, ze mi sie obliczenia nie zgadzaja. Operatorzy patrza na calosc ARPU i AUPU, dlatego tez obecne glosowe i smsowe no limity statystycznie nie sa nikomu potrzebne. Statystycznie.


Nie masz pełnej wiedzy i dostępu do wszystkich danych to jak mogą Ci się zgadzać wyliczenia. Proponuję wypić piwo, obejrzeć ciekawy film, pójść na spacer a o wyliczeniach zapomnieć. Takie firmy zatrudniają fachowców, którzy już dawno wszystko wyliczyli a każdą wydaną złotówkę obejrzeli 5 razy.