Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?

Dzień dobry.

 

Nie interesowałem się tematem światłowodu w mojej okolicy żyjąc w przeświadczeniu, że nikt tego nie zrobi bo się nie opłaca. Jakże się zdziwiłem gdy ostatnio na słupach przy drodze pojawił się dodatkowy "kabel", a przy wjeździe na drogę czarny słupek orange ze znaczkiem światłowodu. Dopiero to spowodowało, że zacząłem sprawdzać i okazuje się, że inwestycja robiona jest z POPC, a mój adres nie znajduje się na liście... Na mapce UKE pod tym adresem nie ma nawet domu (stoi od 2015 roku, mapka OSM, na orto już jest 😉 ). Na mapce https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ dom już jest, ale punkciku na nim nie ma, że będzie realizacja.

Przed ogrodzeniem stoi jeden ze słupów (nota bene na mojej działce...) przez który przewód przebiega, ale nie ma na nim przygotowanego "zwoju". Tenże znajduje się na kolejnym słupie stojącym przy kolejnej posesji. Dla czytelności - ja mam numer 1, a kolejny to numer 3 i tenże numer już na liście POPC widnieje (ba, Orange na swojej stronie dla tego numeru oferuje nawet w tej chwili łącze do 10 Mbit, a dla mojego nic).

 

Tak się składa, że posesja nr 3 to moja rodzina i na 99,9% nie będą się oni podłączali do światłowodu. Zgaduję, że to oczywiście nie ma żadnego znaczenia i nie da rady pewnie nic załatwić, żeby podłączono mnie niejako "zamiast" ? Czytałem też w paru miejscach, że nawet po oficjalnym zakończeniu inwestycji (wg planu wrzesień 2020) przez jakiś czas nikt nie może skorzystać z tej infrastruktury, żeby podłączyć kogoś "dodatkowo" - czy to sprawdzona informacja ? 

W gruncie rzeczy wyjdzie, że na mojej ulicy do światłowodu będą się mogli podłączyć prawie wszyscy tylko nie ja (i nie szeregowce oddane do użytku chyba z rok czy dwa lata temu) mimo, że do mnie pierwszego przewód dochodzi. Czy mam rację ? Czy gdzieś można z tematem jednak "uderzyć" ? Ja wiem, że przy takich projektach nie ma co oczekiwać logiki, ale, żeby to aż tak "bez sensu" wyglądało ? Skoro przewód przebiega przy moim domu to powinna być jakaś możliwość skorzystania z oferty (innej kablowej nie ma - tylko radio lub LTE)...

10 ODPOW. 10

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?

Jak dom postawiłeś 5 lat temu to zapewne nie mieli Cię w planach. Jedyna szansa to dotarcie do kogoś decyzyjnego z Inwestycji Orange w Warszawie i przedstawienie sprawy. Jeśli to oficjalne forum Orange to może ktoś to czyta, albo da Ci namiary na PW. Jeśli nie to możesz ewentualnie poprosić o telefon do kierownika który nadzoruje pracowników firmy podwykonawczej i z nim porozmawiać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?

Często widzę tutaj wzmianki o tym legendarnym "kimś decyzyjnym w orange". Też bym chciał poznać kontakt do takiej osoby 🙂 wszyscy o nim słyszeli, ale nikt nie zna.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?

He, he. Obecnie taka jest polityka firm, że klient ma kontaktować się ze sprzedawcą w salonie a nie pracownikami technicznymi. Przed laty po prostu szedłeś na centralę telefoniczną w Twoim mieście i prosiłeś o rozmowę z kierownikiem. Dziś już to tak nie działa. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?

@Internet_popc  nie ma takiej osoby.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?

i na pewno nie będzie znając obecną politykę firmy...

 

@MikeTNK  to masz nawet gorzej niż ja...bo ja jestem chociaż na mapie...

w Twoim przypadku może być ciężko, bo ja projekt jest ustalony i klamka zapadła 😞 

swoją drogą dziwi mnie to, że ktoś opuszcza jeden dom czy nawet nie umieszcza go na mapie. albo jest to działanie celowe albo nieumyślne...

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?

Ja mogę podać przykład, gdzie w sąsiedniej miejscowości jest ulica na której 90% domów jest na mapce do podłączenia pod POPC do końca lipca. I jeden z tych pominiętych adresów to moi krewni, którzy nigdy deklaracji nie składali, światłowodem zainteresowani specjalnie nie są, nie przejmowali się.

I ostatnio jako że termin się zbliża, chodzili po wiosce ludzie od orange, rozdawali ulotki, w celu podpisania z ludźmi umów na światłowód. I przyszedł pan również pod ten adres którego nie było na mapce.

Okazuje się że akurat w tym wypadku mapka musiała być nieaktualna, bo podłączeni być mogą, mogą podpisać umowę. Przyłącze mają zrobione pod posesję, akurat w tej miejscowości 100% światłowodu jest położona pod ziemią. Nawet mieli na płocie znacznik że tam jest przyłącze, co wcześniej mnie dziwiło, bo nie było ich na wcześniej wspomnianej mapce.

 

Co ciekawe, gdyby teraz wejść na stronę lub zadzwonić do orange, albo pójść do punktu, tam nie będą wiedzieć nic o tym nowym światłowodzie. W ich bazie ciągle jest pustynia, "brak możliwości technicznych, brak planów rozbudowy". Także próba jakiejś weryfikacji punktu adresu przez normalne kanały sprzedaży usług orange mija się z celem, bo oni w ogóle nie mają tego w bazie danych, zapewne dodadzą to dopiero po oficjalnym zakończeniu i oddaniu inwestycji popc.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?


@Internet_popcnapisał(-a)

Także próba jakiejś weryfikacji punktu adresu przez normalne kanały sprzedaży usług orange mija się z celem, bo oni w ogóle nie mają tego w bazie danych, zapewne dodadzą to dopiero po oficjalnym zakończeniu i oddaniu inwestycji popc.


Dokładnie tak.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?

Osoby decyzyjne są. Osobiście znam kilka 🙂 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Znowu brak adresu w POPC (Warszawskie Zach) - czy jest szansa, żeby coś zdziałać ?

@marder to są osoby decyzyjne dla całej PL czy tylko dla okręgu Warszawskiego ?
jeśli dla całej PL to po skończeniu POPC w moim rejonie będę się z Tobą kontaktował.