Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

BORAX trochę za daleko popłynąłeś 🙂 tutaj chodzi wyłącznie o brak zgody konserwatora zabytków na położenie kabla i tego się trzymajmy bo taki był faktyczny powód 🙂 mój dom znajduje się w strefie zabytkow jak domy sąsiadów w których jest Internet Orange... był serwisant Orange, wszystko zostało sprawdzone- jest możliwość położenia ponownie kabla tylko nie ma tej zgody 🙂 Dodam, że tydzień przed oficjalną decyzją (o czym totalnie zapomniałem) odpisałem na SMS aby Pani z infolinii do mnie zadzwoniła, zapytałem czy coś wiadomo na temat instalacji Pani odparła ze właśnie Orange miał do mnie dzwonić ponieważ wszystkie zgody zostały pozyskane i za tydzień o godz 14.30 ma odbyć się instalacja.. W dniu instalacji zadzwonił do mnie serwisant z mojego miasta z  informacją że Orange jednak nie pozyskał zgody.. Przepraszam, ale całkiem o tym zapomniałem i skupilem się na oficjalnym braku zgody od konserwatora zabytków.... Szczerze to miałbym to wszystko gdzieś i zalozylbym Internet od innego dostawcy ale jest wiele aspektów które po prostu nie dają mi przejść obok tego obojętnie...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

@xsunnyx ja za daleko nie popłynąłem. To dalej nie ma nic do rzeczy, że sąsiedzi mają internet. Nigdzie nie potrafiłeś określić jakiego rodzaju jest to kabel tzn. jest sprawne przyłącze do Twojego domu zakończone w 80% przypadków puszką na budynku, a brakuje tylko kabla instalacyjnego(od puszki do gniazdka, który notabene tak czy siak sam mógłbyś sobie położyć) czy przyłącza do budynku w ogóle nie ma. To jest kluczowe pytanie i bez odpowiedzi dalej  nie ma co tego wątku ciągnąć.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

Wszystko jest tak jak było przed 15 laty tylko zniknął sam kabel. Instalatorzy są od tego, aby ocenić co jest potrzebne do instalacji ja nie muszę się na tym znać. Taki Pan był wtedy na miejscu i powiedział że zajmie się tym. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

Otrzymałem odpowiedź z pobliskiego salonu Orange.. 

Niestety podtrzymują poprzednią decyzję o tym, że nie mogą zrealizować zlecania z uwagi na to, że dom należy do strefy zabytków i wszelka ingerencja jest zabroniona.. Podobno musi zostać zamontowana na zewnętrznej ścianie jakaś puszka.. Sam wystosuję pismo do konserwatora zabytków, może zostanę potraktowany inaczej.. Czy może orientuje się ktoś z Państwa jak wygląda taki proces? Przyjeżdża konserwator na miejsce, ogląda dom i wydaje decyzję? Pozdrawiam.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

Nie wiem dlaczego OPL upiera się przy skrzynce na elewacji, jeżeli w 98% podłączeń, stosuje się centralki wewnątrz budynku...piwnica, klatka schodowa itp. Próbuj indywidualnie u konserwatora... może coś zadziałasz. Powodzenia

 

Edit: Konserwator, wiem z autopsji, rzadko zagląda w takich sprawach...no chyba że w "jakiś" sposób potraktuje Twoją prośbę bardzo indywidualnie Emotikon: Mrugający


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

Dziękuję.

Wciąż uważam że coś tutaj nie gra... Myślę że namieszał instalator, który był na oględzinach. Zobaczę jak sprawa będzie wyglądała w momencie gdy sam wystąpie o zgodę, ale gdy dowiem się że wcześniej nikt z Orange faktycznie nie wnioskowal o taką zgodę i zostało to wyssane z palca to będzie dym 🙂 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

A nie da rady przymocować tej puszki do istniejącego już na moim domu masztu antenowego który znajduje się od strony linii telefonicznych?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

Nie wiem czy monter na to pójdzie. Rzadko linia puszczana jest górą. Teraz wszystko w ziemi idzie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

Na mojej ulicy wszystkie kable telefoniczne idą górą. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

Czy istnieje numer telefonu do Orange pod którym mogę porozmawiać z kimś na ten temat?