Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

► Temat, ze względu na specyfikę omawianej problematyki, został przeniesiony z kategorii Szukam oferty (etykieta: internet domowy) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam 
Mam problem ponieważ chciałem skorzystać z Państwa usługi internetu stacjonarnego, ale nie otrzymali Państwo zgody na poprowadzenie kabla telefonicznego w okolicy mojego budynku. Jakiś czas temu postanowiłem skorzystać z oferty na Internet. Niestety do podpisania umowy zabrakło zgody konserwatora zabytków na poprowadzenie standardowego kabla telefonicznego.. Moje miasto to Wschowa woj. lubuskie. Sąsiedzi mają poprowadzone kable telefoniczne u siebie, również korzystają z Państwa internetu stacjonarnego a ja nie uzyskałem na to zgody... Otrzymałem telefonicznie informację, że jest to tzw."stare miasto" i strefa zabytkowa. Ja nie wystapilem z prośbą o zgodę tylko Państwo, podobno taka jest procedura. Państwa pracownik nie uzyskał zgody a telefonicznie poinformowano mnie, że w związku z tym nie podejmiecie się instalacji. Uważam, że jest to zwykła wymówka bo nie chcecie Państwo zrealizować u mnie instalacji...

33 ODPOW. 33

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 21
  • 2

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

dlatego udaj sie do administratora budynku i zapytaj sie o powod odmowy.
chodzi o doprowadzenie kabla do budynku czy moze przylacze jest juz do budynku dociagniete? a trzeba  doprowadzic kable do Twojego mieszkania?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

To jest dom jednorodzinny i ja jestem jego właścicielem... 

Kiedyś był u mnie kabel telefoniczny/dostęp do telefonu stacjonarnego (jakieś 15 lat temu), ale nie wiem co się stało z tym kablem bo nie ma go nigdzie...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 21
  • 2

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

a byl monter na miejscu?
pytanie jaki zakres prac trzeba wykonac aby doprowadzic przylacze?
skoro Jestes wlascicielem to chyba konserwator nie moze zakazac Ci doprowadzenia kabla do budynku(?)
wg mnie to tylko pretekst montera aby nie robic przylacza.
zgłoś raz jeszcze zamowienie. przyjedzie monter i mu przedstaw ze to Ty jestes wlascicielem budynku o zgody nie powinnien juz chyba pytac a jak nie bedzie chcial podlaczyc to nalezy to wyslac na weryfikacje. najlepiej robic to zamowienie nie przez www a przez sprzedaz activ czy salon. jezeli trafisz na kompetentna osobe to Ci pomoze  🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

Tak był monter na miejscu i robił rozeznanie.. później niby wystąpił o zgodę na instalację do konserwatora zabytków i jej nie uzyskał. Jest to tzw. Strefa zabytków więc na to wygląda że konserwator zabytków zakazał montażu kabla...Trzeba tylko poprowadzić kabel i tyle.. Nie mieszkam na jakimś "zadupiu" więc zdziwiło mnie to wszystko... Na infolinii wspominali że można poprowadzić kabel pod ziemią ale Orange się to nie opłaca itp.. tylko po co?! Byłem w salonie w Orange w moim mieście, Pani mnie tylko wysłuchała i odniosłem wrażenie że tak musi być... Dodam że wcześniej sprawę instalacji załatwiłem za pomocą kontaktu online.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 21
  • 2

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

to w takim razie nie pozostalo Ci nic innego jak udac sie do tego konserwatora i zapytac o te zgode.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

Nie mam niestety czasu na to aby prowadzić dochodzenie.. Jeżeli załóżmy sprawie że instalacja dojdzie do skutku to dostanę rabat na abonament od Orange? Nie sądzę... W takim wypadku niestety Orange odpada, będę musiał skorzystać z dostępu do Internetu u innego dostawcy.. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 21
  • 2

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

jezeli bedziesz spelniac warunki to mozesz uzyskac rabat w orange  🙂
to ja czegos nie rozumiem. jezeli mam mozliwosc interwencji w sprawie dotyczacej mnie i to mnie nic nie kosztuje oprocz paru minut to robie to. mysle ze wiecej czasu Ci zajeło napisanie tu tych kilku postow niz zrobienie cos w kierunku aby ten kabel miec

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

Dziś byłem w sąsiednim mieście w salonie Orange i kierowniczka się tym zajmie 🙂

jak będzie trzeba to napiszę to pismo. A post napisałem z nadzieją na rozwianie wątpliwości czy nie zostałem potraktowany jak zbędny balast bo takie miałem odczucia...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zgoda na poprowadzenie kabla telefonicznego

@xsunnyx Na pewno nie jesteś zbędnym balastem. Pytanie tylko jaki zakres prac jest do wykonania.Tego na forum nie określimy. Chodzi tutaj o doprowadzenie/odbudowę przyłącza czy wykonanie instalacji, czyli kabla od punktu dostępowego(puszki na budynku) do gniazdka ?

Jeżeli chodzi tutaj o przyłącze do budynku, czyli np. trzeba budować nowy kabel, bo stary nie nadaje się do użytku(sam wspomniałeś, że kiedyś coś było ale nigdzie nie ma kabla) i wymaga to rozbierania chodników, bruków czy przejścia przez ulicę to rzeczywiście mogą być problemy.

Nie ma znaczenia to, że sąsiedzi mają.