Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zasieg w Tatrach, Tatrzańskim Paku Narodowym a w zasadzie jego brak.

ROZWIĄZANE
Highlighted

Poziom 15, Komentator
  • 20
  • 33
  • 0

Czy coś wiadomo nt udostępnienia zasięgu na Ornaku, 5 stawach polskich? Naprawdę na zasięgu Orange działa to wszystko marnie w Tatrach. przykład powiadomienia przed burzą online nie działają z powodu braku zasięgu. Tylko T rozbudowywuje i znacznie poprawił zasieg w tej części polski. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 7246
  • 11596
  • 211

@anetqa byłem w ferie okolice Bukowinie Tatrzańskiej, Zakopane, Nowy Targ. Podczas jazdy samochodem po terenie postanowiłem sprawdzić Orange jak i magenta. W jedną stronę jechałem na internecie od jednego operatora, w drugą od drugiego.

W obu przypadkach internet był potrzebny do słuchania radia internetowego oraz nawigacji.

Uważam, że obaj operatorzy mają miejsca, gdzie brak jest internetu, ale muszę przyznać, że magenta ma lepszy zasięg niż Orange. Wiec jak ktoś wybiera się w góry, to już wiadomo co należy wybrać, aby mieć najlepszy zasięg. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16
Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 7246
  • 11596
  • 211

@_alfabet_ 

Często korzystam z mapy: http://beta.btsearch.pl/

Może tu znajdziesz interesującą informację o zasięgu Emotikon: Mrugający

edit:

Na mapie zasięgu Orange są białe plamy. Podejrzewam, że niewiele możne się w tej sprawie zmienić.

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Prowadzę rozmowę z konsultantem na czacie, ale jestem na chwilę obecną przełączony, więc nic więcej nie mogę w tej sprawie napisać. 

Highlighted

Poziom 15, Komentator
  • 20
  • 33
  • 0

T w tej sprawie od 2018 zrobił i się da. Mają zasięg i są najlepsi. Wiem bo drugą kartę mam w T. Na tej mapie dawno nie było aktualizacji na patrząc na pozwolenia na stronie UKE nie wygląda to dobrze dla Orange. Plus ma pozwolenia wszędzie w interesujących mnie miejscach miejscach nie stawia stacji. Powyżej 1400 zasięg jakiś jest, na graniach mamy roaming sk.

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 7246
  • 11596
  • 211

@_alfabet_ no tak, wybierając się w polskie góry zamiast korzystać sieci Orange, trzeba uruchamiać roaming lub przełączać się do konkurencji Emotikon: Mrugający. Rewelacyjne rozwiązanie Emotikon: Mrugający

Highlighted

Poziom 15, Komentator
  • 20
  • 33
  • 0

W górach jest tragicznie, zwłaszcza w Tatrach. Orange postawił stację w Chochołowskiej, i morskim. Natomiast brakuje Kościeliskiej i piec stawów. Tu nie chodzi o internet a możliwość zadzwonienia, sprawdzenie alertów o burzach online. Wyżej ratuje sytuację zasięg sieci sk. 

Mnie interesuje czy są w ogóleole plany poprawy zasięgu w brakujących miejscach. T to zrobiło. Plus jako sponsor TOPR wycofał się z tego pomimo pozwoleń na stację 3G na paśmie 2100. 

Highlighted

Poziom 15, Komentator
  • 20
  • 33
  • 0

Myślałem, że ktoś z Orange potwierdzi że zasięg poprawi i ma to w planach albo zaprzeczy i powie, że Orange nie dba o bezpieczeństwo bo to nieopłacalne. A tu cisza.....

Highlighted

Zespół Nasz Orange
  • 1949
  • 3852
  • 58

Highlighted

Poziom 15, Komentator
  • 20
  • 33
  • 0

Przecież to nie jest o Tatrach. Góry to pojecie szerokie. Mówię o obszarze Tatrzańskiego parku i o to są pytania. Pytam się o inne obszary i o plany.

Jeśli ten wpis przytoczony jest ostatecznym planem to lipa.

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
  • 27611
  • 18439
  • 1217

Jak chcesz konkretów, to złap rzecznika Orange w social media. Ew możesz zgłosić na BOK http://orange.pl/kontakt - będzie to uwzględnione przy planach rozbudowy sieci.
Highlighted

Zespół Nasz Orange
  • 1949
  • 3852
  • 58

W podanym artykule jest jeszcze odnośnik tutaj: https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/orange-nie-boi-sie-zimy-lepszy-zasieg-sieci-w-gora... Jak zobaczysz na mapę, to w tym obszarze zostało uruchomionych kilka nowych stacji.

W obecnej chwili nie widzę planów budowy nowych nadajników. Możesz skorzystać z opcji jak napisał wyżej Piotrekk85.