Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Anonim  ty tak dla zabawy piszesz? 

Niektóre telefony nie mają wcale volte czy vowifi, T-Mobile niedawno dodał te usługi, Orange nadrobi zaległości, trochę to może potrwać, ale jest coraz lepiej. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Anonim  tak mi się zdaje że na niektóre posty lepiej nie odpowiadać i przemilczeć 🤔


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18471
  • 52862
  • 714

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

VoLTE działa na LTE, ale mnie ciekawi, jak sytuacja będzie wyglądała po wyłączeniu 3G a pasmo LTE będzie przeciążone. Dwa tygodnie temu cieszyłem się internetem na poziomie 60-80 Mbit/s. Obecnie prędkość waha się od 0,5-2 Mbit/s. Czy przy takim przeciążeniu będzie się dało wykonać połączenie, czy na siłę trzeba będzie przełączyć się na 2G, żeby do kogoś zadzwonić?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@ketrasaArtur podejrzewam że zanim dojdzie do wyłączenia 3G zdążą już na tyle rozpowszechnić 5G i zejść z ceny aby było opłacalne dla większości użytkowników (mam taką nadzieję 😉)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18471
  • 52862
  • 714

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@slav72 jakieś dwa trzy lata temu byłą w mojej okolicy podobna awaria nadajników. Raczej wątpię, aby coś w sprawie LTE, czy 5G w mojej okolicy się zmieniło przez najbliższe 5 lat. Dziś po zgłoszeniu i rozmowie z konsultantem otrzymałem informację, że nadajniki w mojej okolicy są tak przeciążone, że należy koniecznie postawić nowy lub do obecnym domontować kolejne anteny, aby poprawić przepustowość.

Jeżeli faktycznie dojdzie do wyłączenia 3G, to mocno ucierpią na tym użytkownicy szczególnie małych miejscowości. VoLTE przy takiej awarii LTE jak u mnie obecnie nie będzie działało prawidłowo. Do tego dochodzi konieczność wymiany sprzętu na nowy, który z obsługą VoLTE nie jest tani.

Fioletowy zakłada wyłączenie u siebie 3G w 2023 roku, więc i w ślad pójdzie pewnie Orange ze względu na współdzielone nadajniki.

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno


Wiekszosc nowych telefonow, tych ze sredniej polki o flagowcach nie wspomne, obsluguje VoLTE minimum, praktycznie kazdy Xiaomi, nawet te budzetowce maja coraz lepsze mozliwosci i VoLTE wspieraja - oczywiscie tu nie wszystkie, ale lista coraz szersza. 

 

A w Orange dalej jak w lesie - ledwie kilkadziesiat telefonow, z czego wiekszosc to Apple i Samsung, jakies ochlapy od Xiaomi i co - to jest wszystko? 

 

Bylem w kilku sieciach - w Orange bylo srednio. 

 

Dziwnym trafem pozostala trojka bardzo szybko dodaje nowe telefony, Xiaomi, Oneplus, Oppo, Huawei - a w Orange.... producenci nie wspolpracuja, hurr durr....

 

Przemilczec to lepiej wasza obrone Orange, bo dla was wszyscy inni sa przeciwko wam, wy byscie chcieli wszystko najlepiej. 

No wlasnie widac..... 

 

Oczywiście moderator edytowal post, bo prawda was zabolala. 

 

To na poparcie moich teorii: 

 

Plus: https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98&t=22162&start=465 - kazdy moze sobie przeczytac, ze VoLTE i VoWiFi na wielu modelach oficjalnie niewspieranych dziala. W tym Xiaomi. 

Do tego screen ode mnie:

 Screenshot_2021-03-08-23-59-01-300_lockscreen.jpg

 

Play: https://c.mi.com/thread-2203095-1-0.html 

i co do Play - wiele jest w internecie for, gdzie te usługi normalnie działają i ludzie to pokazują. 

 

T-Mobile - na ich własnej stronie jak widać, Xiaomi współpracuje, wiele innych, nawet tych mało popularnych jak CAT, MPtech, Alcatel - także mają rosnącą listę modeli, które są obsługiwane....

 

a w Orange? Kilka LG, wiele samsungow, iphone, i jakies pojedyncze egzemplarze innych mainstreamowych modeli.

 

To kto tu nie chce wspolpracowac-  Orange, czy producenci? 

 

@Bartłomiej zeby nie bylo, ze cos reklamuje - podalem linki, aby poprzec swoje argumenty, ktore usunales. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18471
  • 52862
  • 714

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Anonim po Twoim poście sprawdziłem swoje telefony, w celu sprawdzenia włączenia VoLTE. Na Xiaomi w ogóle nie da się włączyć VoLTE. W przypadku samsunga, jak włożę kartę SIM Orange, to muszę ręcznie włączyć. Za automatu VoLTE włączyło mi się tylko na karcie SIM NJU. Do tej pory nie interesowałem się tematem, ale jak docierają sygnały o ograniczeniu lub wyłączeniu 3G, to widać w jakim tyle jest Orange w sprawie VoLTE. Zastanawia mnie, czemu w NJU od razu startuje, a w ofercie Orange na kartę muszę ręcznie uruchamiać? Przecież obie oferty należą do Orange. 

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Bo maja straszny balagan u siebie.... 

Tez slyszalem, ze w Nju dziala nawet na Xiaomi - a w glownym Orange blokuja. To co  na nju nie generuje bledow, ale juz na Orange tak? 

 

Przeciez to smieszne.... 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18471
  • 52862
  • 714

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Ciekawe, jak FLEX do tego podchodzi? Problemy z VoLTE, czy działa. Na Xiaomi mi nie działa, na Samsungu nie sprawdzałem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Kumpel ma Mi 9T we Flex i VoLTE z VoWiFi hula bez problemu.