Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@iCinek  We Flexie działa niezależnie od telefonu, ale gdzieś kiedyś czytałem, że i tam mają się za to zabrać i blokować. 

@Anonim Należy zadać sobie pytanie dlaczego w ogóle jest jakaś lista blokowanych urządzeń. Żadna inna sieć nie ma czegoś takiego, Orange jest jedyne.

@Anonim Także jestem ciekaw jak Orange zareaguje na włączenie tych usług u innych operatorów. Oby w końcu coś ruszyło. 

 

Jakbym miał obstawiać to (jeśli nic się nie zmieni) w momencie wyłączenia 3G operator da wybór: albo kupujesz sprzęt ze wsparciem VoLTE albo wypad, mamy nowych na twoje miejsce. Zważywszy na to, że Samsung jest jednym z najczęściej kupowanych smartfonów w Polsce oraz oferta operatora jest całkiem ciekawa to Orange nie ma się zbytnio czym przejmować. 

 

Żeby nie było, nie jestem hejterem Orange, korzystam z ich usług już od dłuższego czasu i jestem zadowolony, są rzeczy którymi mogą się pochwalić na tle reszty operatorów.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 52
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Orange tłumaczyło się kiedyś, że wybrali inny system dla tych usług niż wszyscy inni i dla tego każde urządzenie muszą sprawdzić. Widać mają unikatowe rozwiązania, albo rzeczywiście problem leży gdzieś indziej. 

 

 

 

_______________

*Post edytowany zgodnie z Zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Z punktu widzenia użytkownika wszystkich czterech sieci mam zatem prawo stwierdzić, że wybrali dziadowski system.

VoLTE i VoWiFi Orange stwarza najwięcej problemów z kompatybilnością różnych marek telefonów, innych niż iPhone, Samsung bądź Sony. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Teraz naszła mnie myśl. Czy w oddziałach Orange w innych krajach (typu Francja czy Rumunia) również jest taka sama sytuacja z VoLTE i VoWiFi? Też blokują? 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 52
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Kolejne dwa nowe modele pojawiły się na liście. Tylko jeszcze nie ma ich w sprzedaż. Czyli np rn8pro czy cala seria redmi 9 nie doczeka się dostępu do VoLTE i WiFi Caliing w Orange? Czy jest tu może ktoś z firmy i mógłby uchylić rombka tajemnicy jak z tym jest na prawdę ??


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Mi od dwóch dni działa na Poco X3 NFC. Przedtem nie działało w ogóle. Oczywiście we Flexie działało kiedyś jak testowałem.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 52
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Piotr2120 Czy coś aktualizowałeś w telefonie? Czy samo tak wskoczyło?

 

Czy ktoś ma Redmi Note 9 Pro z wolnej polskiej dystrybucji i ma działające na stałe VoLTE i WiFi Caliing w Orange)nju?

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Nic nie robiłem. Wskoczyło samo bo musiałem akurat zrestartować telefon. Ale pochwaliłem się za bardzo... Jakąś godzinę temu już mi wyłączyli😂

Play, Plus czy T Mobile na tym modelu działa gładko Volte. Ale tak jak było pisane wyżej Poco X3 jest niezgodny to i wyłączyli😂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Ostatnio żonie zmieniliśmy telefon z Huawei na Xiaomi i był to świadomy wybór braku VoLTE bo przeważyły inne aspekty a jest nadzieja że pojawi się ta możliwość. 

Co to VoLTE (i co bardzo ciekawe roamingu VoLTE) bardzo mocno polecam posłuchać podcastu na który natrafiłem kilka dni temu - odcinek właśnie o tej technologii ale nie tylko Andrzeja Miłkowskiego. Konfiguracja tego wszystkiego to piekło technologiczne. Myślę że to pomoże nam klientom spojrzeć na to z innej strony, bo wiadomo że chcemy mieć na już. (przy okazji polecam też inne odcinki bo bardzo ciekawe odcinki dla pasjonatów telekomunikacji) 🙂 

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Nie zgodzę się z tym, że to mega trudne. Właśnie wczoraj zmieniłem profil IMS ręcznie na Redmi Note 7 i nagle Volte/Vowifi zaczęło działać. Miui, custom rom, nie ma znaczenia. Lista profili ims jest taka sama. Rozmowy, smsy śmigały. Oczywiście tylko na 3 godziny, bo blokujcie telefony spoza listy 😐